Vilnius baigia rekordiškai ilgą šildymo sezoną

Į Vilnių pagaliau atėjo pavasaris – atšilus orams miesto savivaldybė nuo gegužės 4 d. skelbia šildymo sezono pabaigą.

Šildymas per dvi dienas bus išjungtas sostinės daugiabučiuose, švietimo, ugdymo ir sveikatos įstaigose. Šildymo išjungimą pastatuose organizuoja daugiabučių namų valdytojai ir šildymo sistemų prižiūrėtojai.

Šildymo sezono pabaiga skelbiama sulaukus šiltesnių orų – kai vidutinė oro temperatūra tris dienas iš eilės yra ne mažesnė nei 10 laipsnių šilumos. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šiemet balandžio vidutinė oro temperatūra dar nesiekė 10 laipsnių, pavasaris nustebino dideliais temperatūros kontrastais. Specialistai primena, kad yra buvę ir šalčiau – prieš 75 metus balandžio pabaigoje oro temperatūra buvo nukritusi net iki 17-18 laipsnių šalčio.


Vilniečių namuose šiluma šį sezoną buvo pigesnė – vilniečiai per visą sezoną sutaupė apie 80-90 eurų (skaičiuojant vidutinio 60 kv. m. buto išlaidas šildymui), o per dvejus metus šilumos kainą Vilniuje pavyko sumažinti net 35 proc. Savivaldybė po 15 metų pertraukos sėkmingai ir sklandžiai susigrąžino šilumos ūkį į savo rankas – nuo š. m. kovo 30 dienos šiol šilumos ūkį vėl administruoja savivaldybės kontroliuojama įmonė „Vilniaus šilumos tinklai“.

Pernai šildymas Vilniuje buvo išjungtas gegužės 2 dieną, 2015 m. – balandžio 24 d.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt