Kultūros ir sporto projektams Vilniaus savivaldybė skyrė 380 tūkst. eurų

Vilnius šiemet miestiečius pakvies pasinerti į aktyvų sportinį ir kultūrinį gyvenimą – savivaldybė parėmė šimtus naujų renginių, iniciatyvų, į kuriuos pakvies visus vilniečius. Mažiems kultūros ir sporto renginiams remti šįmet savivaldybė skyrė 380,9 tūkst. eurų ir parėmė net 228 įdomias sporto, kultūros, tautinių bendrijų ir vietos bendruomenių iniciatyvas.


„Vilnius – gyvas, aktyvus, sportuojantis ir kūrybingas miestas. Miesto galimybės prisidėti finansiškai prie sporto ir kultūros projektų įgyvendinimo iki šiol buvo gana ribotos, todėl šiandien išties galime pasidžiaugti geromis permainomis šioje srityje. Savivaldybės finansinė parama leis įgyvendinti dar daugiau įdomių, bendruomenes suburiančių iniciatyvų ir sumanymų, kurie neabejotinai pradžiugins vilniečius ir miesto svečius bei leis mieste kokybiškai leisti savo laisvalaikį“,- teigia mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.

Sostinės savivaldybė šįmet kultūros, tautinių bendrijų ir vietos bendruomenių projektams skyrė 208,4 tūkst. eurų finansavimą. Paremti net 131 įdomūs sostinės vizualiųjų, scenos menų, muzikos, kino, literatūros, kultūros paveldo, muziejų, etninės kultūros, kūrybinių industrijų, kultūrinio švietimo, tarpdisciplininio meno, tautinių bendrijų ir vietos bendruomenių iniciatyvų projektai. Toks finansavimas – vienas didžiausių pastaraisiais metais: pernai sostinės savivaldybė smulkiems kultūros projektams paremti skyrė 152 tūkst. Eur, finansuoti 96 projektai ir iniciatyvos. 2015 m. rėmimo konkursas nebuvo skelbtas, o 2014 m. kultūros projektams buvo skirta 80 tūkst. Eur.

Šįmet Vilnius remia tokius kultūros projektus kaip Vilniaus galerijų savaitgalis, Akordeono muzikos savaitę, vilniečių jau pamėgtą tarptautinį Vilniaus šviesų festivalį „Beepositive 2017“, „Open House Vilnius“, džiazo muzikos festivalį „Jazz park“, tarptautinį moterų filmų festivalį „ŠERŠĖLIAFAM 2017“, įvarius edukacinius projektus, kūrybines dirbtuves, tautinių bendrijų ir vietos bendruomenių užimtumo programas bei daugelį kitų projektų. Kultūros projektų rėmimas suteiks sveiką postūmį ir įprastiems, ir įdomiems naujiems netradiciniams projektams.

Daugiau informacijos rasite čia.


97-iems sporto ir kūno kultūros projektams Vilnius šįmet skyrė 172,5 tūkst. eurų. Lėšos skirtos futbolo, ledo ritulio, šaudymo, regbio, krepšinio, kartingo, stalo teniso, dviračių, bėgimo, žolės riedulio, teniso, riedučių, rankinio ir kitų sporto šakų projektams. Vieni įdomesnių projektų šįmet – „Pasaulio orientavimosi kalnų dviračiais čempionatas“, ,,Atrask gatvės gimnastiką“ ir „Vilnius street workout battle“, masinis plaukimas Nerimi „Vilniaus Regata 2017“ ir „Moterų ralis“.

Pernai kūno kultūros ir sporto projektams skirtas 150 tūkst. finansavimas, paskirstytas 86-iems projektams. Sporto organizacijos už skirtas lėšas organizuos įvairias tarptautines ar vietinės reikšmės varžybas, turnyrus, žaidynes, galės sėkmingiau atstovauti Vilniaus miestą įvairių sporto šakų čempionatuose.


Viešai paskelbtuose kultūros ir sporto projektų finansavimo konkursuose dalyvavo daugiau kaip 500 pareiškėjų, iš jų atrinkti 228. Projektus ir iniciatyvas atrinko suburtų komisijų atstovai – savivaldybės darbuotojai, Tarybos nariai, akademinės bendruomenės bei įvairių meno, kultūros, sporto įstaigų vadovai. Rėmimui Komisija atrinko tuos projektus, kurie labiausiai praturtins ir paįvairins sostinės kultūrinį bei sportinį gyvenimą, įtraukdami kuo daugiau žmonių, skatindami prasmingai leisti laiką Vilniuje.

Finansuojamų kultūros projektų sąrašas

Finansuojamų sporto ir kūno kultūros projektų sąrašas

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt