Savivaldybei išasfaltavus Varnės gatvę, Pilaitės bendruomenė surengė šventę

Šiandien Pilaitėje – šventė: kone 20 metų dulkėtu Varnės žvyrkeliu kasdien važinėdavę rajono gyventojai susirinko pasidžiaugti nauja išasfaltuota Varnės gatve ir sutvarkyta aplinka. Bendruomenei pasirengus techninį projektą, savivaldybė paklojo Varnės gatvėje naują asfaltbetonio dangą, įrengė lietaus nuotekų inžinerinius tinklus, apšvietimą, iškiliąsias pėsčiųjų perėjas. Buvo išasfaltuotas kilometras žvyrkelio, o ateityje bus tvarkoma ir likusi gatvės dalis. Bendruomenė surengė gatvės atidarymo šventę, į kurią pakvietė visus prisidėjusius prie projekto įgyvendinimo.

Atidarymo šventėje kirpta juostelė, skambėjo gyva muzika, nauja gatve žygiavo eisena.

„Pilaitės gyventojai labai dėkingi Vilniaus savivaldybės vadovams ir darbuotojams už nuoširdžią pagalbą sprendžiant oro užterštumo ir infrastruktūros problemas Varnės gatvėje, už tai, kad įsiklausė į gyventojų problemas ir stengėsi padėti kiek galėdami. Džiaugiamės gražiai įrengta ir apželdinta Varnės gatve, kurioje mūsų vaikams dabar saugu ir gera augti“, – sako Neringa Urbonienė, „Naujosios šiaurinės Pilaitės“ bendruomenės atstovė.


Dalis žmonių yra įpratę pro kiemą praeiti lyg užsimerkę ir nebepastebi problemų, tačiau iniciatyvesni ir aktyvūs renkasi savivaldybės siūlomą programą 50 ir 50. Šiemet Vilniaus miesto savivaldybė programai 50 ir 50 įgyvendinimui planuoja skirti daugiau kaip 500 tūkst. eurų.

„50 ir 50 – tai savivaldybės skiriama parama, kai vilniečiai kartu su savivaldybe per pusę moka už kelių, apšvietimo ar kitiems viešų erdvių infrastruktūros atliktus darbus. Ši programa yra vienas iš svarbiausių veiksmų, kuris padės greičiau atsinaujinti ir pagerinti savo gyvenamąją aplinką – asfaltuojant kelius, tvarkant kiemus, ar norint įsirengti vaikų žaidimų aikštelę. Noriu paraginti naudotis 50 proc. savivaldybės skiriama parama. Džiaugiuosi, kad atsiranda iniciatyvių vilniečių, kurie imasi savo aplinką tvarkyti prisidėdami ir patys,“ – sako Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.


Šiais metais taip atsinaujino ne viena gatvė – Kryžiokų Sodų (2-iosios, 3-oosios, 4-iosios gatvių), Bajorų kelio, Vanaginės Sodų (3-osios g.), Skersinės Sodų (1-osios g.), Balžio, Mikytų, Veržuvos, Vytauto Mačernio gatvių ir Labguvos gatvių gyventojai jau džiaugiasi naujomis išasfaltuotomis gatvėmis. Keletas bendrijų taip pat jau pasinaudojo savivaldybės teikiama 50 proc. parama ir prie daugiabučių namų Antakalnyje įsirengė naujus šaligatvius, gatves su savivaldybės parama tvarkėsi ir Pušyno kelio, Stepono Batoro, Bražuolės, Kelmijos Sodų 33-iosios gatvių, Žemosios, Daubėnų, Jurgio Dobkevičiaus, Varnės gatvių gyventojai bei įmonės.
Norintys pasinaudoti savivaldybės programa 50 ir 50 vilniečiai pateikia paraišką, kurią įvertins savivaldybės specialistai ir įrašys į planuojamų rekonstruoti objektų sąrašą.


Gyventojai įsipareigoja savo lėšomis parengti gatvės rekonstravimo darbų projektą, ir sumoka tik pusę darbų kainos Savivaldybės parinktam rangovui (50 proc.). Kainą sudaro statybos (gatvės pagrindų įrengimo, lietaus vandens nuvedimo ir asfaltavimo) darbų, geodezinės nuotraukos ir statinio kadastrinių matavimų kaina. Likusią dalį padengia savivaldybė.


Norėdami daugiau sužinoti apie savivaldybės programą 50 ir 50 galite kreiptis į Danguolę Baltrušaitienę, Savivaldybės Eksploatacijos poskyrio vyr. specialistę, tel. (8 5) 211 2116 arba el. paštu. danguole.baltrusaitiene@vilnius.lt

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt