Vilniaus viešasis transportas modernėja: bus galima įkrauti išmaniuosius prietaisus

Nuo šiandien viešojo transporto keleiviai kelionės metu galės įkrauti savo išmaniuosius prietaisus, praneša Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“. Vilniečiai ir sostinės svečiai tai galės padaryti važiuodami 10-ojo maršruto Fabijoniškės-Baltupiai-Markučiai autobusu, kuriame įrengti 4 USB įkrovimo lizdai.

„Visada galvoju, kad žmonės su malonumu persės į viešąjį transportą, kai jame gaus tą patį, ką gauna važiuodami asmeniniu automobiliu. Tą patį greitį, tą pačią tvarką, švarą. Vieną rytą bevažiuojant kilo klausimas – kodėl vis dar negaliu pasikrauti savo telefono važiuodamas autobusu? Juk tai, nors ir maža smulkmena, bet patogi ir maloni. Žinoma, viską darysime planuotai ir pamatuotai: stebėsime, ar viešojo transporto keleiviai įkraus savo išmaniuosius prietaisus, ar yra poreikis tokius įkrovimo lizdus įrengti ir kituose maršrutuose“, – sako projekto iniciatorius, Vilniaus mero patarėjas atvirų duomenų ir IT klausimais Povilas Poderskis.

Autobusas, kuriame įrengti USB įkrovimo lizdai, važiuos ne tik 10-uoju Fabijoniškės-Baltupiai-Markučiai autobusų maršrutu, bet ir 27-uoju Kalvarijų-Tuskulėnų-Olandų-Arimų g., 34-uoju Stotis-Olandų g.-Baltupiai-Jeruzalės g.-Visoriai, 35-uoju Žalgirio-Kalvarijų g.-Naujieji Verkiai-Ožkiniai, 37-uoju Kalvarijų-Tuskulėnų-Olandų g.-Rokantiškės, 78-uoju Stotis-Eišiškių pl.-Pagiriai autobusų maršrutuose. Savaitgaliais savo išmaniuosius prietaisus bus galima įkrauti ir važiuojant greituoju 6G Parko-Olandų g.-Žaliasis tiltas autobusų maršrutu.

Atvykstantį atnaujintą autobusą bus galima pamatyti ir viešojo transporto stotelėse esančiose švieslentėse – maršrutas, kuriuo važiuoja autobusas, bus pažymėtas USB piktograma.

Bus ir naujuose autobusuose

937 garažiniu numeriu pažymėtame autobuse USB įkrovimo lizdus bus galima rasti keturiose vietose: trys lizdai įrengti ties autobuso sėdynėmis, o vienas – ir stovintiems keleiviams. USB lizdai išskirtos aiškiomis, ryškiai žalios spalvos lentelėmis. ĮSIKRAUK – toks užrašas kviečia viešojo transporto keleivius įkrauti savo turimus išmaniuosius prietaisus. Vienu metu viename lizde bus galima įkrauti du prietaisus.

„Kol kas turime tik vieną tokį autobusą, tačiau planuojama, kad artimiausiais metais į Vilnių atvyksiančiuose naujuose autobusuose taip pat bus įrengti USB įkrovimo lizdai. Todėl galime tikėtis, kad būsimos kelionės viešuoju transportu bus ir patogios, ir tikrai modernios“, – teigia M. Gusarovienė.

Apie SĮ „Susisiekimo paslaugos“
Savivaldybės įmonė (SĮ) „Susisiekimo paslaugos“ yra susisiekimą Vilniaus mieste organizuojanti įmonė, priklausanti Vilniaus miesto savivaldybei. Įmonė organizuoja viešojo transporto ir bilietų platinimo sistemos darbą, administruoja vietinę rinkliavą ir automobilių stovėjimo aikšteles, prižiūri ir eksploatuoja centralizuotą eismo valdymo sistemą bei kuruoja susisiekimo dviračiais vystymą. Įmonės paslaugomis kasdien naudojasi šimtai tūkstančių automobiliais, dviračiais ar viešuoju transportu keliaujančių vilniečių ir sostinės svečių.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt