Search Icon

Struktūra ir kontaktai

Dažniausiai užduodami klausimai

Pranešti apie problemą mieste

Registracija į darželius ir mokyklas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Dokumento statuso patikrinimas

Jurgis Didžiulis kviečia išrinkti svetingiausias Vilniaus vietas ir žmones

Jau nuo šiandien vilniečiai ir sostinės svečiai gali skirti savo balsus draugiškiausiai svečius priimančiai kavinei, restoranui, muziejui ar šilta šypsena palydinčiam darbuotojui – skelbiamas jau 10-asis konkursas „Vilniaus svetingumas“.

„Aš myliu Vilnių ir noriu, kad jį pamiltų visi! Čia galima rasti visko – istorijos, kultūros, skanaus ir įvairaus maisto, gyvos muzikos ir autentiškų Senamiesčio gatvelių. Tik mes žinome, kaip padėti atrasti, kas geriausią mūsų mieste, todėl kviečiu visus balsuoti ir išrinkti svetingiausias bei geriausias sostinės vietas”, – ragina atlikėjas Jurgis Didžiulis.

Balsuoti už svetingiausias sostinės vietas ir žmones vilniečiai ir miesto svečiai gali interneto svetainėje www.vilniaussvetingumas.lt nuo šiandien iki rugsėjo 30 d. Konkurso metu bus renkami svetingiausi sostinėje įsikūrę viešbučiai, būsto nuomos „Airbnb“ bendruomenės nariai, restoranai, kavinės, barai, muziejai, galerijos ar Vilniuje ekskursijas vedantys gidai. Interneto svetainės lankytojai savo balsą taip pat galės atiduoti už svetingiausius apgyvendinimo ir maitinimo įmonių darbuotojus, svetingiausią lankytiną vietą, metų atradimą bei išrinkti svetingiausią vilnietį.

Kas Vilniuje svetingiausi paaiškės lapkričio mėnesį, apdovanojimų šventės metu bus įteikta 10 nominacijų vilniečių ir sostinės svečių geriausiai įvertintoms vietoms ir darbuotojams. Jau 10-ąjį kartą rengiamas konkursas skatina viešbučių, svečių namų, restoranų, kavinių, muzikinių klubų, barų, muziejų, galerijų ir gidų teikiamų paslaugų kokybės gerinimą, draugiško ir svetingo miesto įvaizdžio kūrimą.

Pernai svetingiausių apdovanojimus pelnė įmonės „Radisson Blu Hotel Lietuva“, „Shakespeare Boutique Hotel“, „Centro kubas – Angel“, „Neringa“, „Mint Vinetu“, „Artistai“, „Piano man“, „Lietuvos geležinkelių muziejus“, „Užupio kalvystės muziejus-galerija“, „Dom Bow Ties“, „Lithuanian Holidays“. Svetingiausiu miesto gidu išrinktas Albertas Kazlauskas, o svetingiausiais darbuotojais – Nadežda Losevienė (restoranas „Rib Room“), Inga Monkienė (viešbutis „Holiday Inn“), Justė Janulevičiūtė (Vytauto Kasiulio dailės muziejus).

Jurgio Didžiulio TOP5 svetingumo patarimai:

1. Skaitykite ženklus – jeigu žmogus žiūri į žemėlapį ir ieško orientyro, prieikite ir padėkite.
2. Būkite drąsūs, bet mandagūs, kitaip tariant – ryžtingai paslaugūs. Jei pagalbos neprireiks, neįsižeiskite ir nusišypsokite!
3. Dalinkite patarimus remdamiesi savo nuoširdžia patirtimi – ,,Mane ši vieta žavi, nes …“, ,,Aš dažniausiai….”.
4. Parodykite susidomėjimą pačiu žmogumi, pasistenkite numanyti kokios vietos jam tiktų ir patiktų.
5. Sužinokite 10 įdomių faktų apie Vilnių, kurie nustebins atvykusius!

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt