Miesto pakraščiuose jau išasfaltuoti 3 kilometrai žvyrkelių

Filaretų gatvėje dirba visa sunkioji artilerija – asfalto volai, krautuvai, savivarčiai – čia asfaltuojamas žvyrkelis. Vos per porą dienų gatvėje bus paklota kone pusės kilometro asfaltbetonio dangos, įrengtas kelkraštis. Šiemet, kaip ir pernai, bus išasfaltuoti 8 km žvyrkelių. Vos per mėnesį Vilniaus miesto savivaldybė paklojo asfaltbetonio dangą Kalno, Avietyno, Gerviškių, Kelmijos ir Dieveniškių gatvėse.

Kitą savaitę žvyrkelių asfaltavimo darbai persikels į Krakiškių, Bajorų kelio, Labguvos, Mikytų, Veržuvos, V. Mačernio ir Kryžiokų Sodų -2-osios, 3-osios ir 4-osios gatves. Šios gatvės bus išasfaltuotos aktyviems ir iniciatyviems vilniečiams pasinaudojus savivaldybės siūloma programa 50 ir 50, kai gyventojai kartu su savivaldybe per pusę moka už kelių, apšvietimo ar kitus viešųjų erdvių infrastruktūros atliktus darbus.


Šiemet Vilniaus miesto savivaldybė programos 50 ir 50 įgyvendinimui planuoja skirti daugiau kaip 500 tūkst. eurų.

Skaičiuojama, kad išasfaltavus 8 km žvyrkelių bus sunaudota daugiau kaip 3 tūkst. tonų asfalto. Tokio kiekio užtektų pakloti naują dangą beveik 100 krepšinio aikštelių.

Visiems šiems darbams atlikti planuojama skirti 700 tūkst. eurų. Šios lėšos bus panaudotos iš Kelių priežiūros ir plėtros programos, kurias Vilniaus miestui skyrė Susisiekimo ministerija.

Per trejus metus Vilniaus miesto savivaldybė išasfaltavo daugiau kaip 22 km žvyrkelių esančių miesto pakraščiuose.
Sostinės gatvių tvarkymui šiemet skirta rekordinė pinigų suma – 22 mln. eurų. 11 mln. eurų skirta iš nacionalinės Kelių priežiūros ir plėtros programos ir dar tiek pat lėšų iš miesto biudžeto. Toks finansavimas gatvių tvarkymui iš biudžeto dar niekada nebuvo skiriamas, tai – beveik tris kartus daugiau, negu buvo skirta pernai ir užpernai.


Žvyrkelių asfaltavimas šiemet – tik viena iš vilniečių gyvenamosios aplinkos gerinimo programos dalių: iš viso šiemet bus suremontuota daugiau kaip 460 įvažiavimų į daugiabučių namų kiemus ir apie 54 km gatvių, paklota daugiau kaip 17 km naujų šaligatvių, įkurta 10 naujų skverų.

Darbų metu bus ribojamas eismas, gyventojų Vilniaus miesto savivaldybė atsiprašo už laikinus nepatogumus ir ypač prašo būti atidiems darbų metu. Apie konkrečius eismo ribojimus savivaldybė iš anksto bendruomenę informuos atskiru pranešimu.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt