Meno vėjai Vilniuje – atidaryta meno mugė „ArtVilnius‘17“ paskelbė geriausias galerijas

Ketvirtadienį prasidėjo šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius‘17“, Lietuvos parodų ir kongresų centre Vilniuje pristatanti 55 galerijas, 200 menininkų iš 20 pasaulio šalių nuo Belgijos, Vokietijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos, Lietuvos iki Baltarusijos, Gruzijos, Rusijos, Italijos, Prancūzijos.

Šalia pagrindinės galerijų programos, mugėje pristatyta ir išaugusi projektų zona, kurioje – kviestinės tarptautinės meno institucijos ir menininkai.

„Taip laukta šiuolaikinio meno šventė ir vėl svečiuose. Verta pasidžiaugti, kad menas tampa vis dinamiškesnis, gausus inovacijų ir naujų formų. Dar smagiau, kad kūryba keliauja. Menas tampa atviras ir prieinamas ne tik meno gurmanams, bet ir mokiniui, senjorui, čia, Vilniuje, gyvenančiam ar miesto svečiui. Džiugu, kad šiemet mugėje dalyvauja daug jaunų menininkų, kuriems tai puiki proga parodyti savo kūrybą. Juk kūrybinga aplinka augina kūrybingas asmenybes, o tokių nei mūsų Vilniui, nei mūsų Lietuvai niekada nebus per daug. Tad Vilniaus vardu sveikinu visus „Litexpo“ lankytojus, meno entuziastus ir profesionalus, kūrėjus ir jų mūzas, ir, be abejonės, organizatorius su gražia šiuolaikinio meno švente“, – sakė Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius.

Duris atvėrusios mugės „ArtVilnius‘17“ naujiena – paskelbtos net septynios geriausios galerijos. „Mugėje dalyvauja labai daug gerų galerijų, todėl seniau buvusios dvi nominacijos (geriausia Lietuvos ir užsienio galerija) neatspindėjo mugės konteksto”, – „Litexpo“ spaudos konferencijos metu teigė „ArtVilnius‘17“ vadovė Diana Stomienė, pabrėždama, kad užsienio mugėse rinkti keletą geriausių galerijų yra įprasta praktika.

Nugalėtojus išrinko vertinimo komisija: vertinimo komisijos pirmininkas, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, menotyrininkai Dr. Virginija Vitkienė, Ernestas Parulskis ir menininkai Deimantas Narkevičius bei Žilvinas Landzbergas. Kaip teigė Ernestas Parulskis, renkant geriausias galerijas buvo akcentuota maksimali intriguojanti jungtis tarp pristatomų kūrinių koncepcijos, siužeto, kūrybiškumo ir eksponavimo sprendimų. Taip pat buvo svarbi galerijos menininkų atrankos kriterijų taktika ir, žinoma, kad eksponuojamų darbų kokybė, estetika nedisonuotų su mugės misija – kūrinių pardavimu.

Geriausios „ArtVilnius‘17“ galerijos (abėcėles tvarka): „ARgenTum”, VDA galerija (Vilnius); Dusetų dailės galerija ir Kultūros centras; „Foku” (Talinas); „Kuldīga Artists‘ residence”, (Kuldyga); „Stalowa” (Varšuva); „Meno Parkas” (Kaunas) bei galerija-butas „Trivium” (Vilnius). Geriausiu „ArtVilnius‘17“ menininku tapo Mindaugas Navakas. „Jo monumentali, lauke stovinti 5 metrų aukščio ir 20 tonų svorio skulptūra „Bokštas G” rungėsi su visa mugės architektūra. Tyrinėkite mastelį ir išeikite į kosmosą”, – kvietė komisijos pirmininkas Virginijus Kinčinaitis. Geriausia „ArtVilnius‘17“ skulptūra/instaliacija tapo parodos „Takas” dalyvės Raimondos Sereikaitės instaliacija „#selfie“.

Meno mugės mecenatas, advokatų kontora „Cobalt“, geriausią ArtVilnius‘17“ jaunąjį menininką (iki 35 m.) apdovanojo 1000 eurų premija. Šis apdovanojimas atiteko Povilui Ramanauskui (galerija „Meno parkas“), kuris komisiją sužavėjo trimate erdvine tapyba. Geriausi menininkai ir instaliacija buvo apdovanoti „Nescafe Baltic“ įsteigtais prizais.

„ArtVilnius‘17” lankytojai taip pat gali išrinkti savo favoritus: „Rinktinę žiūrovų galeriją“ ir „Rinktinį žiūrovų menininką“. Iki šeštadienio, birželio 10 d., jie gali balsuoti už jiems patinkančią galeriją ir menininką, kuriems atiteks „Volfas Engelman“ piniginės premijos.

8-oji tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius‘17” veiks birželio 8-11 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo”. „ArtVilnius‘17” programą rasite čia:http://www.artvilnius.com/lt/programa

ArtVilnius’17“ globoja Vilniaus miesto savivaldybė, pagrindinis rėmėjas „Lietuvos kultūros taryba“, pagrindinis partneris „Litexpo“, ypatingasis partneris „Lewben Group“, mecenatas advokatų kontora „Cobalt“.

Daugiau informacijos: Karolina Tomkevičiūtė

ARTVILNIUS komunikacijos vadovė

karolina@artvilnius.com

www.artvilnius.com

+37052610975