Draugiškas Vilnius: atnaujinti 7 kilometrai Vingio parko takų

Vilnius dviratininkams įteikė dovaną – sostinės Vingio parkas šį sezoną vilniečius ir sostinės svečius pasitinka net 7 kilometrais atnaujintų takų.

„Žaliosios erdvės – svarbi miesto infrastruktūros dalis, todėl labai svarbu, kad vienas seniausių miesto parkų vilniečiams ir sostinės svečiams būtų ne tik patrauklus, bet ir patogus. Vingio parkas nesunkiai pasiekiamas pagrindiniais miesto dviračių maršrutais, o čia jau sudarytos sąlygos pasivaikščioti, važinėtis dviračiais ar riedučiais, vedžioti augintinius, iškylauti specialiai įrengtose stovyklavietėse,“ – sako Vilniaus miesto meras.


Neries vingyje esančiame 162 hektarų parke per 3 mėnesius atnaujinta daugiau nei 7 kilometrai takų, pašalinti menkaverčiai krūmynai. Vingio parke nuo šiol bus galima ne tik maloniai pasivaikščioti ar važinėtis dviračiais, bet ir mėgautis atsiveriančiais upės vaizdais – šiandien baigtas remontuoti pėsčiųjų tiltas per Nerį į Vingio parką, dviratininkams įrengtas naujutėlaitis raudonojo asfalto takas.„Vingio parke visiškai rekonstravome beveik 20 tūkst. kv. metrų takų: juos nuvalėme, praplatinome, suformavome vienšlaitį nuolydį, o paviršių dengėme smulkiagrūdžiu asfaltu. Toks atnaujintų takų paviršius itin lygus, todėl tikimės, kad dviratininkai ir riedutininkai įvertins jų patogumą ir kokybę,“ – sako darbus vykdžiusios bendrovės „Grinda“ vadovas Kęstutis Vaicekiūtis.

Vykdant Vingio parko takų rekonstrukcijos darbus, sunaudota daugiau nei 1500 tonos asfalto apatiniam takų išlyginamajam sluoksniui, dar 2000 tonų smulkiagrūdžio asfalto sunaudota formuojant takų paviršių. Asfaltavimo darbus 3 mėn. kasdien vykdė 7-15 „Grindos“ darbuotojai.

„Vingio parke šiemet kaip niekad daug pokyčių – čia pasodinta daugiau kaip 2000 naujų pušaičių, atnaujinta 50 suoliukų, išplėsta treniruoklių aikštelė, įrengtos naujos lauko tinklinio bei lauko badmintono aikštelės. Sporto mėgėjams atnaujinti sporto įrenginiai sveikatingumo take, o keturkojai augintiniai jau gali treniruotis naujai sutvarkytoje šunų aikštelėje. Pasivaikščiojimams atverti 7 km besidriekiantys miško takeliai, priėjimai prie Neries, atidaryta lauko grilių zona“, – atsinaujinusiu parku džiaugėsi ,,Vilniaus miesto parkai“ direktorius Laisvūnas Budėnas.Istorinis 18 amžių menantis Jėzuitų Vingio miško parkas užima net 162 ha teritoriją. Vingio parkas buvo didikų Radvilų medžioklės vieta, o dalis jo takų beveik nepakitę išliko iki šių dienų. Atnaujinant parką stengiamasi išlaikyti takų išdėstymą bei rūpinamasi istorijos išsaugojimu.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]