Kinijos Silicio slėniu vadinamas Šendženas užmezgė ryšius su Vilniumi

Vienas didžiausių, turtingiausių, Kinijos Silicio slėniu vadinamas Šendženo miestas pradės glaudų bendradarbiavimą su Vilniumi – šiandien miestai pasirašė memorandumą, kuriuo įsipareigoja dalintis gerąja patirtimi IT, technologijų, švietimo, sveikatos, miesto vystymo ir kitose srityse. Tai – dideles perspektyvas turintis bendradarbiavimas.


„Nors kaip miestai esame skirtingi savo dydžiu ir gyventojų skaičiumi, tačiau tikiu, kad mūsų bendradarbiavimas bus labai naudingas. Šiandien pasirašydami šią bendradarbiavimo sutartį viliamės, kad jau netrukus mūsų miestai pradės realius darbus turizmo skatinime, skrydžių plėtroje ir kitose svarbiose miesto srityse“, – susitikime sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.


Į sostinę šiandien atvykusi 10 žmonių Šendženo savivaldybės delegacija su Vilniaus savivaldybės atstovais aptarė bendradarbiavimo galimybes verslo, investicijų, IT, turizmo, švietimo, miesto plėtros srityse, bei susisiekimo maršruto Šendženas-Vilnius klausimą. Šendženo delegacijos atstovai pakvietė Vilnių apsilankyti šį lapkritį vyksiančioje Hi-Tech parodoje, o gruodį – didžiausioje miesto meno mugėje.


„Dėkojame Vilniui už galimybę susitikti ir susidomėjimą bendradarbiauti su mūsų miestu. Šendženas yra jaunas, tačiau vienas sparčiausiai augančių, jaunų ir didelę perspektyvą turinčių miestų. Esame ekonomikos centras Kinijoje. Matome bendradarbiavimo potencialą tarp mūsų miestų ir tikiuosi, kad jau netolime ateityje pradėsime glaudų bendradarbiavimą“, – sakė Qiu Hai, Šendženo tarybos Nuolatinio komiteto pirmininkas.

Susitikimo metu taip pat apsvarstytas bendradarbiavimas turizmo plėtroje – tiek Vilniuje, tiek Šendžene bus plačiau reklamuojami šie miestai, skatinamas turistų pritraukimas. Padidėjus turistų skaičiui, bus svarstomos tiesioginio susisiekimo galimybės Šendženis-Vilnius.


Šendženas – penktas pagal dydį (11,9 mln gyventojų) ir vienas turtingiausių Kinijos miestų. Šendženas yra svarbiausias pietų Kinijos finansų centras. Jame įsikūrę daugelis vietinių aukštųjų technologijų kompanijų tokių kaip Tencent, ZTE, Huawei ir BYD. Miesto istorija įkvepianti: dar XX a. viduryje tai buvo mažas žvejų miestelis su 30 tūkst.gyventojų. Miesto statusą jis gavo 1979 m. lapkritį. 1980 m. gegužę jis tapo pirmąja specialiąja ekonomikos zona šalyje ir dėl to bei Honkongo kaimynystės tapo vienu sparčiausiai augančių pasaulio miestų 1990-2000-aisiais.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt