Svarbi informacija
Vilniečiai kviečiami ateities miestą kurti kartu
Vilniaus savivaldybė, priimdama sprendimus dėl sostinės ateities plėtros, kviečia gyventojus į dialogą – antradienį pristatytos Bendrojo miesto plano keitimo koncepcijos. Jų tikslas – ne tik supažindinti miestiečius su būsimomis permainomis Vilniuje, bet ir paskatinti juos aktyviau dalyvauti kuriant visiems patrauklų sostinės veidą.
Didžiausias dėmesys ruošiantis keisti Bendrąjį miesto planą skirtas gyvenimo kokybei gerinti, veikloms reglamentuoti, plėtros galimybėms urbanizuotoje miesto dalyje, sudaryti sąlygas integruotai transporto sistemai bei nustatyti ilgalaikius darnaus miesto plėtros kriterijus ir rodiklius.
Vilniaus meras Remigijus Šimašius ragina vilniečius aktyviai domėtis, kas mieste labiausiai pasikeis, kas išliks, o kas pagerės. Bendrojo plano pokyčiai tiesiogiai siejasi ir su Vilniaus ateities vizija.
„Vilnius jau yra geras, patogus ir sėkmingas ateities miestas, nes yra greitesnis ir atviresnis naujovėms, įvairovei. Tačiau gali būti dar geriau. Dinamiškas Vilnius turi aiškią orientaciją į lyderystę IT technologijų, lazerių industrijos, finansinių paslaugų centrų srityse. Taip pat turi ambiciją tapti patogiu vaikams auginti miestu, gyvenimo kokybės sostine. Augantis miestas susidurs su gyvenimo komforto iššūkiais, todėl apie bendrojo plano pokyčius reikia pradėti galvoti jau dabar“, – sako Vilniaus meras.
Pasak Vilniaus savivaldybės Administracijos direktorės Almos Vaitkunskienės, prieš 10 metų parengto miesto Bendrojo plano kai kurios nuostatos jau atgyveno ir susidarė svarios priežastys atnaujinti planą.
„Suskubti rengti naują Bendrąjį planą lėmė trys pagrindinės priežastys, kurias mes nustatėme kartu su esamo plano įvertinimą atlikusia grupe – Savivaldybės padalinių vadovais, specialistais, taip pat mokslininkais ir ekspertais – padėjusiais mums atlikti galiojančio plano vertinimą. Pirma – mieste tam tikros erdvės ir teritorijos turi būti geriau išnaudotos, nes ten jau yra sukurta atitinkama inžinerinė ir socialinė infrastruktūra, antra – akivaizdu, kad yra poreikis, jog tam tikrose miesto teritorijose atsirastų daugiau aukštybinių pastatų ir jų atsiradimas turės didelę įtaką aplinkai, trečia – bet kuris vilnietis nori žinoti, kur ateityje mieste galės kurtis pramonės ar smulkios bei vidutinės įmonės, o kur galės ramiai gyventi žmogus, žinodamas, kad šalia jo nebus pastatytas daug triukšmingesnis viešasis objektas“, – teigia A. Vaitkunskienė.
Anot Vilniaus mero, jau šiuo metu aišku, kuriose miesto dalyse per artimiausią dešimtmetį įvyks didžiausi pokyčiai.
„Tam, kad turėtume gyvą, žalią, daugiafunkcį miestą – ateities sostinę – reikalingas ir atitinkamas vilniečių nusiteikimas, todėl norime išklausyti jų nuomones ir pageidavimus. Kita vertus, plane jau dabar paliestos tos miesto dalys, kuriose per artimiausius 10 metų vyks didžiausi pokyčiai: daugiabučių kvartalai, dešinysis Neries krantas, Naujoji Vilnia ir Grigiškės, stoties, Naujininkų ir oro uosto teritorija bei priemiesčiai“, – išskiria R. Šimašius.
Pristačius Bendrojo miesto plano koncepciją, tolimesniuose susitikimuose su atskiromis rajonų, teritorijų bendruomenėmis bus svarstomi jo sprendiniai, o tam tikros plano dalys bei nuostatos bus tikslinamos pagal vilniečių pastabas. Gruodžio mėnesį su Vilniaus bendruomene išdiskutuotą planą planuojama pateikti svarstyti miesto Tarybos nariams.
Viešo pristatymo metu buvo sutarta, kad pasiūlymų dėl Bendrojo plano keitimo koncepcijų plano rengėjai ir organizatoriai lauks dar 10 dienų (iki birželio 30 d.). Tuo metu pasiūlymus dėl Vilniaus miesto teritorijos Bendrojo plano keitimo sprendinių galima teikti visą planavimo laikotarpį.
Savo pasiūlymą galite teikti čia:
Išsamiau susipažinti su Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos bendrojo plano keitimo koncepcija galite čia:
Savivaldybė įmonė „Vilniaus planas“, įsteigta 1996m. gegužės 14d., turinti didžiulį privalumą – darnią aukštos kvalifikacijos architektų bei inžinierių komandą, parengusią ne tik daugybę miesto plėtros projektų, bet ir unikalią miesto GIS (geoinformacinę sistemą), rengia strateginius miesto ilgalaikę darnią miesto plėtrą užtikrinančius planus ir projektus – šiuo metu atnaujinamą miesto Bendrąjį planą, Darnaus judumo ( susisiekimo) planą, taip pat rengia vaikų darželių, miesto viešųjų erdvių, gatvių, viadukų ir kitus strateginių miesto objektų projektus. Svarbiausia užduotis ir iššūkis įmonei – laiku parengti planus ir projektus, kad kuo geriau ir greičiau patenkinti svarbiausius miesto bendruomenės lūkesčius.
Daugiau informacijos rasite čia:
Taip pat skaitykite:
Vilniuje šiemet bus apželdinta per 70 kilometrų gatvių
Vilniaus savivaldybė artėjantį želdinimo sezoną planuoja pasodinti apie 4 tūkst. medžių ir 40 tūkst. krūmų. Dar dešimtis tūkstančių medžių miestui jau suplanavo padovanoti įvairios įmonės. Daugiau gatvių ir skverų šiemet sužaliuos tankiausiai gyvenamuose sostinės... ❯❯❯
2023-03-17
Antrus metus iš eilės Vilnius – tarp perspektyviausių Europos miestų
Vilnius vėl sulaukė didžiulio dėmesio nekilnojamojo turto parodoje MIPIM. Didžiausioje pasaulyje NT parodoje Kanuose sostinės meras Remigijus Šimašius šiandien atsiėmė 10 apdovanojimų vidutinio dydžio miestų kategorijoje. Verslo dienraščio „Financial Times“ investicijų... ❯❯❯
2023-03-14
Kaip minėsime Kovo 11-ąją Vilniuje?
Kovo 11-oji antrus metus kitaip atrodo Rusijos agresijos prieš Ukrainą fone. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną Vilnius ir vėl kviečia praleisti susitelkus ir turiningai – dar labiau sustiprėsime patys ir parodysime savo solidarumą su savo broliais ir sesėm Ukrainoje. Kovo... ❯❯❯
2023-03-10
Mažėjančių sąskaitų už šildymą tendencija Vilniuje išlieka ir toliau
Sostinėje ir toliau išlieka nuosekliai mažėjančių sąskaitų už šildymą tendencija. Didžiausias šilumos ir karšto vandens tiekėjas Lietuvoje AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) praneša, kad siunčiamos sąskaitos už vasario mėnesį suteiktas paslaugas bus mažesnės nei sausio... ❯❯❯
2023-03-09
Vilniuje keisis rinkliavos už automobilių stovėjimą nuostatai
Vilniaus miesto Taryba šiandien pritarė komitetuose apsvarstytam klausimui dėl vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą nuostatų pakeitimo, kuriuo siekiama automatizuoti rinkliavos rinkimo kontrolę bei supaprastinti apmokėjimą už automobilio stovėjimą. Sprendimas įsigalios... ❯❯❯
2023-03-08
Muziejus Vilniuje nebebus vadinamas A. Puškino vardu – tampa Markučių dvaro muziejumi
XX a. penktajame dešimtmetyje duris atvėrusiam literatūriniam A. Puškino muziejui Vilniaus miesto taryba suteikė istorinio Markučių dvaro pavadinimą. „Vilniaus miesto teritorijoje turime keletą puikių priemiesčių dvarų - Verkių, Trakų Vokės dvaro sodybą, ir turime labai... ❯❯❯
2023-03-08