Vilnius stiprina vietos bendruomenes – skirs 0,6 mln. eurų

Vilnius ir toliau stiprina seniūnijas ir skiria dar didesnį dėmesį nuo miesto centro nutolusiems rajonams. Šiandien sostinės Taryba priėmė miesto bendruomenėms svarbų sprendimą – 21-os Vilniaus seniūnijos bendruomenėms skyrė 569 tūkst. eurų finansavimą. Už šias lėšas įvairios nevyriausybinės organizacijos ir bendruomenės galės savo seniūnijoje organizuoti įvairias socialines, kultūrines, sporto veiklas, atnaujinti ar sukurti gyventojams patogias viešąsias erdves.


„Ir toliau nuosekliai siekiame stiprinti Vilniaus bendruomenes – steigiame papildomus etatus seniūnijose, ieškome atsakingų ir darbščių seniūnų, šįmet finansavome vietos bendruomenių kultūros iniciatyvas. Daugiau kaip pusės milijono eurų finansavimas paskatins seniūnijas ir jose veikiančias nevyriausybines organizacijas tapti dar aktyvesnėmis – padaugės įvairių renginių, bendruomenės galės susitvarkyti parkus, sporto, poilsio ar vaikų žaidimų aikšteles“, – sako Vilniaus seniūnijų veiklą koordinuojanti Daiva Mikulskienė.

Vietos bendruomenių savivaldos 2013-2015 metų programos įgyvendinimo metu sostinės seniūnijos taip pat pačios sprendė, kaip geriausiai pagerinti gyvenamąją aplinką: rengė įvairius bendruomenę suburiančius renginius, atnaujino viešąsias erdves – parkus, skverus, įrengė lauko treniruoklius, atnaujino vaikų žaidimų aikšteles. Pavyzdžiui, Lazdynų seniūnija už gautą paramą įsirengė poilsio zoną Bukčių parko ir Erfurto g. – pastatė lauko treniruoklius, įrengė suoliukus, šiukšliadėžes. Šnipiškiečiai už gautą paramą įsirengė dvi vaikų žaidimo aikšteles.


„Šio projektas bendram tikslui sujungs visus bendruomenės narius – vaikus, jaunimą, tėvelius, senjorus, nes numatytos finansuojamos veiklos bus skirtos būtent jiems. Visi vietos gyventojai galės dalyvauti ir kaip projektų rengėjai, ir kaip dalyviai savanoriškoje veikloje. Neabejoju, kad kiekvienas iniciatyvus vilnietis atras savo vietą organizuojant, dalyvaujant ir turtinant Vilnių bendruomenės veiklos rėmimo projekte, o kiekviena seniūnija nuspręs, kokių pokyčių reikia jų gyvenamoje aplinkoje“, – sakė Daiva Sinkuvienė, Grigiškių seniūnijos Salų seniūnaitė.

Sprendimai dėl prioritetinių seniūnijos finansuojamų veiklų bus priimami išplėstinių seniūnaičių sueigų metu. Priėmę sprendimus, kokių veiklų ar vykdomų darbų labiausiai trūksta bendruomenės gyvenamoje aplinkoje, seniūnai apie tai informuos savivaldybės administraciją, kuri viešai paskelbs apie galimybę teikti paraiškas konkrečiose seniūnijose nurodytoms veikloms įgyvendinti. Vertinant paraiškas, prioritetas bus teikiamas bendruomeninių organizacijų projektams, organizacijų partneryste grįstoms veikloms ir projektams, į kurių veiklų įgyvendinimą įtraukti savanoriai.


Programos „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ organizatorius – LR Socialinių reikalų ir darbo ministerija. Paraiškų priėmimas numatomas šių metų rudenį.

Šiais metais sostinės savivaldybė priėmė 21 kvalifikuotą specialistą, kurie prižiūri, kaip seniūnijose tvarkoma aplinka, atnaujinama infrastruktūra ir pan. Seniūnijoms iki šiol labai trūko tokių darbuotojų ir dabar visos sostinės seniūnijos turi po specialistą, kuris užtikrina kokybišką aplinkos tvarkymą.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt