Upės gatvėje esanti nuotekų siurblinė atnaujino darbą

Ketvirtadienį dėl itin smarkios liūties nustojusi veikti nuotekų siurblinė Vilniaus Upės gatvėje vakar vėlai vakare atnaujino darbą. Maždaug 23 valandą siurbliams vėl pradėjus pumpuoti nuotekas į Vilniaus nuotekų valyklą, jos nebetekėjo į Neries upę.

Preliminariais duomenimis, į aplinką ketvirtadienį galėjo tekėti maždaug po 1,5 tūkst. kubinių metrų nuotekų per valandą, didelę jų dalį sudarė audros metu iškritęs paviršinis lietaus vanduo.

Ketvirtadienį priešpiet siurblinė nustojo veikusi kai po liūties persipildė avariniai rezervuarai, buvo užpilti bei nustojo dirbti siurbliai. Sustojus siurbliams nuotekos iš siurblinės automatiškai pradėjo tekėti į Neries upę.

„Vilniaus vandenys“ eksploatuoja ir prižiūri tik nedidelę dalį lietaus nuotekų vamzdyno – Senamiestyje, dalyje Žvėryno ir Naujamiesčio teritorijos. Istoriškai susiklostė, jog šiuose senuosiuose miesto rajonuose lietaus nuotekų ir nuotekų iš gyvenamųjų namų tinklas buvo statomas bendrai, todėl paviršinės nuotekos kartu su buitinėmis nuotekomis teka į Vilniaus nuotekų valyklą.