Investicijas Vilniaus IT sektoriuje planuoja Kinijos verslininkai

Kinijos verslininkai kartu su Lietuvos partneriais planuoja Vilniuje steigti investicinį iki 10 milijonų eurų dydžio fondą, kurio tikslas – investuoti į Lietuvos IT bei aukštųjų technologijų startuolius, biotechnologijų ir lazerių industrijas.

Apie tai buvo kalbama įtakingų Kinijos investuotojų, „verslo angelų“, vizito Vilniuje metu. Su kinų delegacija atvyko ir vienos stipriausių Kinijos rizikos kapitalų kompanijų „Shenzhen Capital Group“ prezidentas Sun Dongsheng. Svečių dėmesį patraukė Vilniaus IT sektorius: domisi, kiek čia kvalifikuotų darbuotojų ir kokia darbo aplinka.

„Kinijos verslininkų vizitas ir investicijų planai yra dar vienas ženklas, kad Vilnius įsitvirtina kaip itin patrauklus Europos miestas IT verslui plėtoti ir naujoms idėjoms kurti, – po susitikimo su kinų verslininkais sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius. – Turime viską, ko reikia: talentingus ir veržlius jaunus žmones, atvirą verslo aplinką, lankstų reguliavimą.“

Gegužės mėnesį Kinijoje su Lietuvos savivaldybių atstovų ir verslo delegacija lankęsis Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovas Darius Udrys patikino, kad kinai šiuo metu ypač ieško inovatyvių IT ir kitų aukštos pridėtinės vertės projektų.

„Kinų dėmesį patraukusioms Vilniaus IT įmonėms gali atsiverti neregėtos galimybės. Vilnius yra pasirengęs jų investicijoms: mūsų startuoliai jau turi didelių investicijų pritraukimo patirties, – sakė D. Udrys. – Vilniuje sukurti IT projektai, pavyzdžiui, „Vinted“, „Trafi“, „Pixelmator“, pritraukė virš 60 milijonų eurų investicijų ir šiuo metu veikia daugelyje pasaulio šalių – JAV, Indijoje, Turkijoje, Brazilijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse.“

Kinijos investuotojų vizitą organizuoja Lietuvos įmonė „Zabolis Partners“ kartu su partneriais iš Kinijos „BG Link“. Pasak jų, investuotojus labiausiai domina Lietuvos kompanijų augimo potencialas Kinijos rinkoje. Šios šalies rinkos dydis ir spartus pastarųjų metų ekonomikos augimas lemia, kad Kinijoje šiuo metu netrūksta kapitalo investicijoms. Tuo tarpu inovacijų ir technologijų, į kurias būtų galima sėkmingai investuoti, šalis stokoja, todėl jų dairosi kitur.

Kinų investuotojai ypatingą dėmesį skiria startuoliams ir jaunoms kompanijoms, kurių idėjos ir produktai ateityje galėtų sulaukti sėkmės Kinijos rinkoje. Kadangi šios šalies verslo aplinka ir poreikiai skiriasi nuo Vakarų šalių, netgi idėjos, kurias nebūtinai vertina Vakarų investuotojai, kinams gali atrodyti perspektyvios.

Daugiau informacijos: Gintarė Kavaliūnaitė, „Go Vilnius“ viešųjų ryšių projektų vadovė
Tel. +370 617 45202, el.p. gintare.kavaliunaite@vilnius.lt