Leisti laisvalaikį mieste kviečia naujai įrengtos grilio zonos

Atėjus šiltajam sezonui visi skuba mėgautis kepsniais ant laužo. Tiek grilio meistrai, tiek mėgėjai kasmet suranda vis naujesnių kepimo ant grotelių būdų. Tačiau kepimo procesas reikalauja ne tik meistriškumo, bet ir įrankių bei tinkamos vietos iškylai. Grilio entuziastai, norėdami mieste išsikepti maistą ant grotelių, dažnai susidurdavo su problema – kur tą galima padaryti? Sprendimą pasiūlė prekybos tinklas IKI, kuris matydamas grilio kultūros populiarėjimą Lietuvoje, visoje šalyje įrengė kepsninių zonas viešam naudojimui.

Šiuo metu Vilniuje įrengta trys, o visoje šalyje 10 viešų griliui pritaikytų vietų, kurios leis miestiečiams lanksčiau planuoti savo laisvalaikį ir į iškylas gamtoje išsiruošti spontaniškai. Grilio zonos buvo išrinktos konkurso metu, o jas galėjo siūlyti kiekvienas panorėjęs. Dar gegužės mėnesį, konkurso dalyviai siūlė vietas kepsninėms įrengti, balsavo už pasiūlytas vietas ir rinko tinkamiausias.

Iš daugiau negu 250 pasiūlymų, Lietuvos gyventojai išsirinko dešimt, jų nuomone, geriausių vietų Visagine, Kėdainiuose, Kelmėje, Mažeikiuose, Marijampolėje, Ignalinoje, Vilniuje ir Kauno raj., kuriose jau įrengtos „IKI grilio zonos“.

Prekybos tinklo IKI viešųjų ryšių vadovė Berta Čaikauskaitė sako, kad grilio zonos įrengimas – vienas iš būdų bandyti keisti lietuvių grilinimo įpročius.

„Grilio kultūra Lietuvoje sparčiai populiarėja, nes žmonės nori atsipūsti po darbų gamtoje, susitikti su draugais bei tuo pačiu išmėginti naujus skonius. Pastebėjome, kad gyventojai daugiau kepa daržovių, žuvies patiekalų ir jūros gėrybių, tačiau lyderio pozicijos neapleidžia tradiciniai šašlykai. Tikimės, kad mūsų įrengtos grilio zonos leis miestų gyventojams ne tik mėgautis skaniu maistu, bet ir pajusti bendruomeniškumą, geriau pažinti kaimyną bei sustiprinti tarpusavio ryšius“, – pasakoja B. Čaikauskaitė.

Kepimas ant grotelių tampa vis svarbesniu gyventojų laisvalaikio praleidimo būdu. Prekybininkai kiekvienais metais pastebi, kad esant geriems orams ar artėjant savaitgaliui, išauga grilio reikmenų pardavimai. Prekybos tinklas „IKI“, kuris padovanojo lietuviams grilio zonas, nori, kad gyventojai dažniau išnaudotų lietuvišką vasarą ir vis rečiau pasitaikančius gerus orus. Ši iniciatyva taip pat prisideda prie draugiško gyventojams miesto bei bendruomeniškumo jausmo kūrimo.

Prekybos tinklo iniciatyva ir lėšomis įrengtos grilio zonos Vingio parke, Valakampių 2-ajame paplūdimyje ir Neries krantinėje Žvėryne kviečia vilniečius vasarą praleisti daugiau laiko mieste. Šios grilio zonos ypač tiks užimtiems ir mažai laiko turintiems žmonėms, kurie nenori ar negali išvykti į užmiestį. Kiekvienas grilio entuziastas galės eksperimentuoti ir išmėginti naujus patiekalus bei pademonstruoti savo kulinarinius sugebėsimus, kūrybingumą ir skleisti gerą nuotaiką.