Parengtas ekologiško transporto skatinimo projektas – kviečiame gyventojus teikti pasiūlymus

Vilniaus miesto savivaldybė parengė ekologiško transporto skatinimo strategijos projektą ir kviečia gyventojus į susitikimą, kurio metu bus galima teikti savo pasiūlymus ar pastabas dėl ekologiško transporto skatinimo mieste.

Vilniaus miesto savivaldybės ekologiško transporto skatinimo strategijos projektas bus pristatytas liepos 12 d. 18 val. Tarybos posėdžių salėje (II a., Konstitucijos pr. 3). Viešame strategijos svarstyme galės dalyvauti visi norintys – teikti savo pasiūlymus, pastabas, diskutuoti, kaip skatinti ekologišką transportą Vilniuje.

Vilniaus miesto savivaldybės ekologiško transporto skatinimo strategijos paskirtis – didinti energijos vartojimo transporte efektyvumą ir mažinti neigiamą transporto poveikį aplinkai, skatinant ekologiškų alternatyvių energijos šaltinių naudojimą.

Numatoma, kad jau šių metų rudenį Vilniuje bus įrengtos 5 elektromobilių įkrovimo stotelės – Gariūnų g., prie Molėtų pl. ir Mokslininkų g. sankryžos, prie Minsko pl. ir Liepkalnio g. sankryžos, Nemenčinės pl. 1 ir Pilaitės g. 31. Įkrovimo stoteles numatyta įrengti magistralinių kelių tąsose, kad automobiliu įvažiuojant ar išvažiuojant iš miesto, būtų galima jį greitai įkrauti. Dabartiniai elektromobiliai vienu įkrovimu vidutiniškai gali įveikti nuo 100 iki 250 km. atstumą.

Vilniuje elektromobiliais galima važiuoti autobusams skirtomis juostomis, todėl jais nesunku patogiai judėti mieste piko metu. Taip pat elektromobiliai yra atleisti nuo mokesčio už stovėjimą rinkliavos.

Strategijos įgyvendinimo metu sostinės savivaldybė sieks iki 2030 m. dvigubai sumažinti įprastiniu kuru varomų automobilių naudojimą mieste, o iki 2050 m. – kad mieste važinėtų tik ekologiškos transporto priemonės.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt