Liūčiai pasirengusios visos miesto avarinės tarnybos

Šiandien popiet sostinėje prasidėjus liūčiai į problemines vietas jau išvažiavo GRINDA ekipažai, kurie stebės situaciją, valys beužsikemšančius lietaus nuotekų surinkimo trapus ir, reikalui esant, nukreips eismą per neužtvindytas gatves. Sieksime, kad nė viena mašina nepaskęstų, tačiau tikimės ir vairuotojų sąmoningumo. Jeigu vis dėl to atsitiktų taip, kad apsemtose vietos užstrigtų automobiliai, budintys ekipažai padės juos ištraukti.

Keletas rekomendacijų:

Per liūtį aplenkite sunkiai išvažiuojamas atkarpas: Geležinio Vilko ties Edukologijos universitetu, T. Narbuto ir Sėlių gatvių sankirtą ties prekybos centru „Panorama“, Žalgirio gatvę ties Giedraičių g., P. Vileišio gatvę, Laisvės pr. ir Rygos gatvių sankirtą, Kareivių bei Žirmūnų g. sankirtą, venkite važiuoti Vakariniu aplinkkeliu.

T. Narbuto ir Sėlių gatvių sankirta – į Pilaitės rajoną rekomenduojama važiuoti Konstitucijos pr. kylant estakada į Ukmergės gatvę, toliau važiuoti Ozo, Ąžuolyno ir Viršuliškių gatvėmis, toliau Laisvės pr. išvažiuoti į Pilaitės prospektą.

Geležinio Vilko gatvė ties Edukologijos universitetu – važiuojantiems nuo Panerių ir kitų šalia esančių rajonų bei Kauno pusės siūloma važiuoti per Laisvės pr., o važiuojantiems link Baltupių rekomenduojama važiuoti A. Goštauto estakada, o toliau kelionę tęsti Kalvarijų gatve.

Žalgirio gatvė ties Giedraičių gatve – rekomenduojama rinktis apvažiavimą Kalvarijų, Konstitucijos ir Linkmenų gatvėmis.

P. Vileišio gatvė – rekomenduojama važiuoti nuo Valakampių tilto, sukti į Lizdeikos gatvę ir toliau kelionę tęsti Nemenčinės plentu.

Laisvės pr. ir Rygos gatvių sankirta – rekomenduojama važiuoti Laisvės pr., tuomet sukti į Justiniškių, Gabijos gatvę ir išvažiuoti į Ukmergės gatvę.

Kareivių bei Žirmūnų gatvių sankirta – rekomenduojama važiuoti Antakalnio gatve, per Šilo tiltą, toliau Žirmūnų, P. Lukšio ir Kalvarijų gatvėmis.

Taip pat norime priminti, kad per tokias liūtis dažnai virsta ar lūžta medžiai, todėl rekomenduojame transporto priemonių nestatyti po medžiais. Apie nuvirtusius medžius galite pranešti tel. 1355.

Rekomenduojame ir patiems gyventojams atkreipti dėmesį, ar jų gyvenamose teritorijose nėra lapais, žolėmis ar smėliu užnešti lietvamzdžiai ir lietaus surinkimo angos. Jeigu yra galimybė, juos reikėtų išvalyti.

„Susisiekimo paslaugos“ informuoja, kad šiandien pastiprintos dispečerių pajėgos, paruoštas planas, pagal kurį viešojo transorto maršrutai iš anksto nukreipiami išvengiant probleminių vietų. Eismo operatoriai nuolat stebi situaciją ir naujausią informaciją apie neišvažiuojamas gatves talpins eismo švieslentėse, autobusų bei troleibusų ekranuose. Naujausią informaciją galite sužinote paskambinę į SĮSP skambučių centrą 8 5 2107050.

UAB „Vilniaus gatvių apšvietimo elektros tinklai“ įmonės specialistai pasiruošę operatyviems avarijų likvidavimo darbams. Apie gedimus, „išplautus“ elektros stulpus, nedegančias lempas galite pranešti visą parą dirbančiai avarinės dispečerinės tarnybai telefonais: 8 5 249 6005, 86 86 17 097 arba el. paštu: dispecerine@vgaet.lt.

Bendrovė „Vilniaus vandenys“ informuoja, kad šiandien probleminėse vietose dirbs gausios darbuotojų pajėgos. Ruošiantis intensyviam lietui – pasirūpinta siurbliais, situacija nuolat stebima. Apie įvykius galite pranešti visą parą veikiančiu avarinės tarnybos telefonu 8 800 10880.

Vairuotojams rekomenduojama pasirūpinti ne tik savo ir automobilio saugumu, bet ir kitų eismo dalyvių saugumu: pasirinkti saugų greitį (kad neaplietų šalia esančio automobilio), padėti kitiems eismo dalyviams, jei tik įmanoma.
Apie įvykius galite pranešti visą parą veikiančiu sostinės avarinės tarnybos „Grinda“ telefonu 1355.

Policija informavo, kad esant sudėtingai situacijai, į pagalbą atskubės ir policijos pareigūnai, esant reikalui gali būti uždaromos tam tikros gatvės ar jų atkarpos.

Sekite informaciją Grinda, Vilniaus miesto savivaldybės ir SĮ „Susisiekimo paslaugos“ Facebook paskyrose.

Būkite atsargūs ir atidūs!

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt