Search Icon

Struktūra ir kontaktai

Dažniausiai užduodami klausimai

Pranešti apie problemą mieste

Registracija į darželius ir mokyklas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Dokumento statuso patikrinimas

Rekonstruotos Vilniaus gatvės šventėje pasiektas rekordas!

Vilniaus gatvės šventėje šiandien pasiektas ilgiausio Lietuvoje oficialių iškilmių kilimo rekordas! Agentūra „Factum“ prie Lietuvos kultūros fondo į Lietuvos rekordų knygą įrašė – tai ilgiausias oficialių iškilmių kilimas. Jis yra 296,3 m. ilgio 1,4 m pločio. Rekonstruotos gatvės atidaryme nusidriekusiu raudonuoju kilimu šiandien mielai žengė ir vaikai, ir verslininkai, ir senjorai, ir miesto svečiai. Ir tai tik vienas pirmųjų šventės akcentų. Vidurdienį gausios publikos aplodismentų sulaukė Manto Wizard iliuzijų šou, minią stebėjo ir kvapą gniaužiantį akrobato Andrej Sobolevskij vaikščiojimą lynu tiesiog virš Vilniaus gatvės, o vakare dar laukia diskusijos „Gyvojoje bibliotekoje” ir gyvo garso koncertai.

Vilniaus gatvėje labai laukiami ir patys mažiausi praeiviai su tėveliais. Iki 18 valandos vaikų zonoje prie kavinės „Pinavija“ vaikus kalbina ir drauge žaidžia smagiausi vaikų švenčių studijos „Linksmasis lagaminas“ personažai. 16 val. mažieji galės pasinerti į mirguliuojančių muilo burbulų jūrą!

Kone pusvalandį virš gatvės ant lyno vaikščiojo verslininku su lagaminu rankoje pavirtęs akrobatas: „Labai džiugu užsienyje populiarų vaikščiojimą lynu išbandyti gimtajame mieste ir parodyti per tris metus išvystytus gebėjimus. Ant tokių aukštai pakabintų balansavimui skirtų juostų be įprasto vaikščiojimo įmanoma daryti ir įvairias balansavimo pozas bei vis pasaulyje populiarėjančius siūbavimo ir apsisukimų aplink juostą triukus, dalį kurių pamatė ir vilniečiai“, – sakė Andrej Sobolevskij.

Dieną gatvės praeivius linksmina „Ritmas kitaip“, Styginių grupė The Voiceless. Gyvo garso šventė tęsis iki pat vėlyvo vakaro. Vakarinis koncertas Vilniaus gatvėje prasidės su trenksmu: Domas Česnulevičius ir jo grupė jau ruošia gitaras, blizgina būgnų lėkštes ir žada neleisti nustovėti vietoje, jų pasirodymas – nuo 18 val. Čia koncertuos ir „Third note“, Domas Česnulevičius, Eglė Jakštytė, Gabrielius Vagelis. Vakaro žvaigždė – „Freaks on Floor”, kurie sako, kad Vilniaus gatvė grupei – svarbi vieta: „Ne kartą čia esame susitikę arbatai ryte prieš svarbias dienas, ar vakare aptarę įvykusį koncertą“, – sakė J.Jarutis.

Išsiilgusiems įdomių diskusijų Vilniaus gatvėje nuo 17 iki 19 val. atidaroma „Gyvoji biblioteka“. Tai ne įprastos knygos, o diskusijos apie gyvas istorijas – žmones iš įvairių visuomenės grupių, kurios neretai apipinamos išankstinėmis nuostatomis. Gyvoji biblioteka įsikurs „Caffeine“ kavinėje (Vilniaus g. 17).

Šventę dovanoja UAB „Gera pramoga“ kartu su Vilniaus miesto savivaldybe. Šio renginio nebūtų be dosnių rėmėjų: UAB „Vastint Lithuania”, UAB „Ecoservice”, Restoranas „Epernay”, UAB „Inmedica”. Renginio partneriai – „Caffeine Roasters“, prodiuserinė kompanija „Zuzi Entertainment“, sėdmaišiai „Pušku Pušku”, Vaikų švenčių studija „Linksmas lagaminas”, Parduotuvė „Narvesen”, Fotografijos studija „Pix studija”.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius susitiko su šventę vilniečiams dovanojančiais rėmėjais ir asmeniškai padėkojo visų vardu už tai, kad subūrė visus į Vilniaus gatvę.

Vilniaus gatvės šventės metu kviečiame užsukti į šioje gatvėje įsikūrusius barus, restoranus ar lauko kavines, kurie po gatvės atnaujinimo išties išsiilgę laukia svečių.

Kviečiame visus į Vilniaus gatvės šventę!