Konkursas buvusio stadiono viešosioms erdvėms: antradienį bus pristatyti dalyvių darbai

Vilniaus miesto savivaldybėje, Tarybos salėje, antradienį, 15 valandą bus pristatomi atviro viešųjų erdvių konkurso dalyvių darbai. Gegužės mėnesio pabaigoje paskelbtam konkursui pasiūlymus pateikė 4 architektų studijos – lietuvių komandos „B17“, „Arches“ ir SĮ „Vilniaus planas“ bei tarptautinė kraštovaizdžio architektų studija „Martha Schwartz Partners“.

Šio konkurso metu tikimasi atrinkti geriausias idėjas ir pasiūlymus viešosioms erdvėms, ir jų pagrindu sukurti estetiškai patrauklią aplinką naujajame Vilniaus verslo ir administraciniame centre. Ši teritorija yra centrinė miesto dalis, todėl čia siekiama sukurti patrauklią aplinką, kuri taptų Vilniaus gyventojų ir miesto svečių traukos centru.

Konkursui pateiktus darbus vertins komisija, sudaryta iš kraštovaizdžio specialistų, Vilniaus miesto savivaldybės ir „Hanner“ atstovų. Geriausi darbai bus apdovanoti piniginėmis premijomis. Viešųjų erdvių statybos darbus numatoma pradėti jau šių metų rudenį. Iki 2017 metų pabaigos numatoma įrengti pirmąją pėsčiųjų promenados atkarpą. Iš viso į viešųjų erdvių sukūrimą ir įrengimą planuojama investuoti daugiau nei 2 mln. eurų.

Buvusioje stadiono teritorijoje šiuo metu yra statomas 200 kambarių viešbutis „Courtyard by Marriott“, ir 15,5 tūkst. kv. m verslo centras. Netrukus čia bus pradėtos ir gyvenamųjų namų statybos. Iš viso į šios teritorijos plėtrą, kur numatyta viešbučio, verslo centrų bei gyvenamųjų namų statyba, planuojama investuoti daugiau nei 200 mln. eurų.