Search Icon

Struktūra ir kontaktai

Dažniausiai užduodami klausimai

Pranešti apie problemą mieste

Registracija į darželius ir mokyklas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Dokumento statuso patikrinimas

Šiandien vilniečiai tarė „AČIŪ“ JAV!

Vilniečių tariamas „AČIŪ“ JAV šiandien nuskambėjo iki pat Amerikos. Vašingtono aikštėje sostinės centre susirinkusi bendruomenė kartu su JAV bičiuliais tradiciškai drauge švenčia laisvę – mini Sumner Welles deklaracijos, kuria buvo išreikštas Baltijos šalių okupacijos nepripažinimas, 77 metų sukaktį.

Po tradicinės vėliavų pakėlimo ceremonijos, visus neabejingus Laisvės siekiams pasveikino ir šventiniame minėjime dalyvavęs Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius: „Šiandien liudijame mūsų valstybei ypatingai reikšmingą istorijos momentą. Kiekvienas šiandien čia atėjęs į šią aikštę išreiškia savo pagarbą JAV, kurios prieš 77-erius metus pasauliui pasiuntė žinią, jog nepripažįsta Sovietų Sąjungos įvykdytos Baltijos šalių okupacijos ir palaiko mūsų nepriklausomybės siekį. Tai buvo nepaprastai svarbus ir reikalingas palaikymas pasaulio akivaizdoje okupantų pančių suvaržytai mūsų valstybei ir jos žmonėms. Todėl kiekvienas šiandien savo dalyvavimu čia pasirašo po laisvės deklaracija. Laisvė – tai atsakingas pažadas ateities kartoms, ją turime saugoti ir ginti.“

Pasak vicemero, šis JAV išreikštas palaikymas anuomet nutiesė tvarius bendradarbiavimo saitus, kurie šiandien tik sustiprėję – šiandien JAV yra mūsų sąjungininkai, mūsų karius vienija vienas bendras tikslas – užtikrinti saugumą tiek Lietuvoje, tiek regione.

Vašingtono skvere Vilniuje, kuriame praėjusiais metais atidengta simbolinė aikštės pavadinimo lentelė anglų kalba „Washington Sq“ ir yra įamžinta Welleso deklaracija, šiandien ne kartą pabrėžta, koks istoriškai reikšmingas prieš 77 metus buvo tuometinio JAV valstybės sekretoriaus pareigas ėjusio S. Welleso pareiškimas pasauliui, jog Amerika nepripažįsta Lietuvos ir kitų Baltijos šalių okupacijos ir aneksijos.

Sumner Welles tuomet pareiškė: „Šios Vyriausybės politika visiems žinoma – JAV žmonės nepalaiko grobuoniškų veiksmų, pasitelkiant jėgą ir grasinimus. Amerikiečiai taip pat nepalaiko bet kokio vienos valstybės, kad ir galingos, kišimosi į kitos suverenios valstybės, kad ir silpnos, vidaus reikalus. JAV laikosi šių savo principų, nes amerikiečiai yra įsitikinę, kad norint išlaikyti sveiko proto, teisingumo ir įstatymo viršenybę, kitais žodžiais tariant – patį modernios civilizacijos pagrindą privaloma vadovautis šiomis taisyklėmis santykiuose tarp valstybių“.

„Mūsų šalių draugystės pradžia siekia 1659 metus – istorikų teigimu tais metais į Ameriką atvyko pirmasis lietuvis – Aleksandras Karolis Kuršius (Alexander Carolus Curtius), Niujorke gyvenęs mokytojas ir mokslininkas. Mes jau 358 metus mokomės vieni iš kitų, mokysimės ir toliau. Didžiuojuosi, kad partnerystė tarp mūsų šalių dar niekad nebuvo tokia stipri kaip šiandien. JAV vardu sveikinu Lietuvą, kuri nugalėjusi sovietų tironiją sugebėjo pasiekti nuostabių rezultatų“, – sakė JAV ambasados laikinasis reikalų patikėtinis Hovardas Solomonas.

Per pastaruosius keletą metų Vašingtono skveras tapo mėgiama Lietuvos-JAV bendruomenės šventinių susibūrimų vieta. Šiais metais Vašingtono aikštėje veikia ir maisto kiemelis, kuriame galima rasti skanėstų, kuriuos paruošė: Bar be que Burgers, Meat Lovers, Dešrainis24.lt, Pizza Wagon, Sweet Morello, M Donuts, Café Ole.

Šventėje skamba DJ Romo Šapausko muzika, pasirodymus performansus rengia „Žaibas”(Mood Sellers ir I.V.T.K.Y.G.Y.G.), Migloko.