Po rekonstrukcijos atidaroma A. Savičiaus gatvė savaitgaliais taps draugiška pėstiesiems

Nauju traukos centru ir „gyvąja“ gatve po rekonstrukcijos praminta A. Savičiaus gatvė savaitgaliais taps draugiška pėstiesiems – tokį sprendimą priėmė sostinės savivaldybė, susitikusi su A. Savičiaus, Bokšto ir Išganytojo gatvių gyventojais, čia įsikūrusiais verslininkais ir išklausiusi įvairias nuomones dėl eismo ribojimų.

Kelis dešimtmečius nė karto neremontuotose Išganytojo, Bokšto ir Savičiaus gatvėse pastaruosius metus transporto eismas buvo uždarytas, nes čia vyko didžiulė rekonstrukcija: visiškai atnaujinta susidėvėjusi gatvės bei šaligatvių danga (apie pusė kilometro), įrengtas naujas apšvietimas, sutvarkytos ir požeminės komunikacijos, gatvės sankirtoje įrengta neregių vedimo sistema.

Besibaigiant rekonstrukcijai, gatvės natūraliai atgijo, ėmė traukti miesto svečius ir vilniečius, kilo įvairių verslo iniciatyvų bei diskusijų, kad gatvė bent savaitgaliais galėtų taip ir likti uždara transporto eismui. Savivaldybė svarstė tiek verslininkų pasiūlymus, tiek įtraukė ir A. Savičiaus gatvės bendruomenę į diskusiją – kaip juos paveiktų tokie eismo ribojimai, nes šioje gatvės atkarpoje gyvenantys statosi automobilius gatvės vidiniuose kiemuose.


Savivaldybės Eismo organizavimo skyrius nusprendė priimti kompromisinį sprendimą – neriboti eismo visą savaitę, tačiau nuo penktadienio 19 val. iki pirmadienio 4 val. ryto A. Savičiaus gatvės dalis nuo pastato nr. 6 iki 8 dovanojama tik pėstiesiems, jaukioms lauko kavinukėms ir šiuo laiku gatvė bus atitverta gėlinėmis. Naujasis eismo organizavimas įsigalios jau rugpjūčio 4 – 6 dienomis. Gyvenantiems A. Savičiaus gatvėje bus sudaryta galimybė patekti į savo vidinius kiemus, atvažiuojant nuo Bokšto g. arba Didžiosios g. pusės.

Per metus Išganytojo, Bokšto ir A. Savičiaus gatvių važiuojamojoje dalyje paklota daugiau kaip 58 tūkst. pilkų betoninių trinkelių, naujomis pakeistos šaligatvio plytelės į granito ir betono trinkelės – beveik 56 tūkst. bei daugiau nei kilometras granito gatvės ir vejos bortų, važiuojamoje dalyje panaudota apie 10 tūkst. natūralaus akmens, iš kurio įrengti greičio mažinimo kalneliai ir gatvės važiuojamosios dalies pakraščiai.

Kai kuriose Išganytojo, Bokšto ir A. Savičiaus gatvės atkarpose nuo 5 iki 3 metrų buvo susiaurinta važiuojamoji dalis ir pakloti nauji, kur kas platesni, pilko granito plytelių, šaligatviai.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt