Pradėti žemės darbai Gedimino kalno šiaurės vakarų šlaite

Šiandien Gedimino kalno šiaurės vakarų šlaite darbų įgyvendintojai – UAB „Rekreacinė statyba“, užkėlė specialiai žemės darbams šveicarų pagamintą „eskavatorių-vorą“, kuris artimiausias dienas nukas apie metrą supiltinio grunto sluoksnį. Iki rugpjūčio vidurio bus įrengta šiaurės vakarų šlaito drenažinė sistema.

Per šią savaitę bus nulyginti šiaurės vakarų šlaite susidarę supiltinio grunto kauburiai.


Iki liepos 28 d. vyks valymas šalia keltuvo nepažeidžiant kalno natūralių geologinės struktūros, tam kad vėliau būtų galimybė įrengti drenažinę sistemą, pasitelkiant tinkladėžes pripildytas dolomitinės skaldos ir įvairaus žvyro frakcijos.

Rugpjūčio pr. pradedama įrenginėti drenažinė sistema: iškasami loviai, išklojama nepralaidžia vandeniui danga, kad vanduo nesiskverbtų gilyn, tada klojami drenažiniai vamzdžiai.

Iki rugpjūčio vidurio planuojama baigti tinkladėžių sistemos įrengimo darbus.

Darbus šiaurės vakarų šlaite planuojama baigti 2018 m. antroje pusėje. Pietrytinio šlaito tvarkybos projektas yra rengiamas. Jį planuojama pristatyti rugsėjį.

Primename, kad prieš pora savaičių Gedimino kalne buvo įgyvendinamas prevencinių priemonių planas: Lietuvos nacionalinio muziejaus specialistai kartu su Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariais nelaidžia vandeniui danga išklojo Aukštutinių rūmų kiemelius ir teritoriją tarp rūmų sienų ir gynybinės sienos. Taip pat nelaidžia vandeniui danga uždengta archeologinių tyrimų vieta kalno aikštelėje. Speciali danga lietaus vandeniui neleidžia susigerti į gruntą ir jį nukreipia į miesto nuotekų sistemas. Taip pat buvo patikrintos ir išvalytos lietaus nuvedimo sistemos.

Paskutines dvi savaites situacija stebima 24 valandas per parą, pastebėjus grunto deformacijas pagal iš anksto sutartą reagavimo protokolą iš karto taikomos prevencinės priemonės – nukasamos susiformavusio grunto briaunos, išlaikant ir jų atramines savybes.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt