Po trečiadienio liūties didesnių pasekmių Gedimino kalne buvo išvengta

Trečiadienio vakare Vilniuje iškritus gausiems krituliams, šį rytą Operacijų vadovo, kultūros viceministro Renaldo Augustinavičius nurodymu pagal iš anksto nustatytą reagavimo protokolą Lietuvos nacionalinio muziejaus specialistai ir rangovai pradėjo taikyti avarijos grėsmės likvidavimo priemones.

Ryte, atliekant nuolatinę stebėseną, Gedimino kalno pietrytiniame šlaite, jau esamos nuošliaužos kūne, fiksuotas grunto plyšys, dėl kurio paviršiaus sluoksnis smuktelėjo iki 25 cm.

Operacijų vadovo, kultūros viceministro Renaldo Augustinavičius nurodymu, pagal iš anksto nustatytą reagavimo protokolą, iš pat ryto Lietuvos nacionalinio muziejus ir jo rangovai pradėjo taikyti avarijos grėsmės likvidavimo priemones: esamos nuošliaužos kūne nukasinėjamas atplyšęs paviršiaus sluoksnis, jį nuplaniruojant vietoje.

Šiuo metu pagrindiniai avarijos grėsmės likvidavimo darbai eina į pabaigą. Juos planuojama baigti iki šios dienos pabaigos.

Atkreiptinas dėmesys, kad trečiadienio liūties didesnių pasekmių buvo išvengta, nes, ruošiantis liūčiai jau antradienį, operacijų vadovo nurodymu buvo pradėtos taikyti laikinos priemonės: Gedimino aikštelėje esanti veja arčiau Aukštutinės pilies rūmų buvo uždengta apsaugine plėvele, iš Gedimino kalno archeologinių tyrimų vietos nuolat buvo pumpuojamas vanduo. Taip buvo sumažintas kritulių patekimas į Gedimino kalno giluminius sluoksnius.

Lygiagrečiai operacijų vadovo nurodymu Lietuvos nacionaliniam muziejui ir jo pasitelktiems rangovams nurodyta įrengti laikinąjį drenažą, o pietrytinio šlaito bermos šiaurinėje dalyje įrengti vandeniui nelaidžias dangas, kad kritulių vanduo nepatektų po pietrytine Gedimino kalno nuošliauža ir jie būtų nukreipti į lietaus kanalizaciją.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt