Menininkai varžysis dėl Vilniaus miesto trupės vardo

Vilniaus miesto trupė ar Vilniaus miesto ansamblis – dėl šio vardo profesionaliųjų scenos menų organizacijos varžysis viešame konkurse, kurį skelbs Vilniaus savivaldybė. Miesto taryba patvirtino konkurso nuostatus, pagal kuriuos bus suteikiamas Vilniaus miesto trupės vardas ir skiriama dotacija.

Konkurse galės dalyvauti profesionalieji teatrai, koncertinės įstaigos, trupės, ansambliai, cirkai ar kitos įstaigos, kurios yra įsikūrusios Vilniuje.

Tikimasi, kad šis sprendimas sustiprins profesionaliuosius Vilniaus miesto scenos menų ir muzikos darinius, suteiks stabilumo pačių įstaigų veiklai, didins jų konkurencingumą, užtikrins didesnį prieinamumą įvairių socialinių grupių gyventojams ar tolimesnių nuo centro rajonų vilniečiams, o jų kūryba bus plačiau ir užtikrinčiau reprezentuojama Lietuvoje ir pasaulyje.

„Mūsų tikslas – stiprinti mieste įdomiausius, konkurencingiausius, aktyviausius scenos menų operatorius, užtikrinti stipriausių tokių darinių gyvybingumą, o tuo pačiu sudaryti galimybę scenos menų rinkoje atsirasti naujiems, inovatyviems kolektyvams. Toks finansavimo modelis yra išvestinis panašių programų scenos menams įvairiose šalyse variantas“, – sako idėjos iniciatorius, Vilniaus miesto tarybos narys Audronis Imbrasas.

33 metus gyvuojančio bene garsiausio pasaulio cirko „Cirque du Soleil“ kelias mažame Kvebeko provincijos miestelyje, Kanadoje, prasidėjo būtent taip – sukūrus trupę ir gavus paramą iš Kanados valdžios ir kitų rėmėjų. Šiuo metu „Cirque du Soleil“ visame pasaulyje žiūrovams rodo 19 spektaklių. Visuose pasaulio žemynuose, daugiau nei šešiasdešimtyje šalių, jų rodomi spektakliai abejingų nepalieka.

Konkurse nedalyvaus nacionaliniai ir valstybiniai teatrai, koncertinės įstaigos ir kitos organizacijos, kurios jau gauna nuolatinę valstybės ar Vilniaus miesto savivaldybės dotaciją.

„Kultūros renginių kokybė yra vienas lemiamų veiksnių, kurie daro miestą patraukliu gyventi ir dirbti. Esu tikras, kad šiuo žingsniu Vilniaus teatrai, orkestrai, šokio ar kitų menų trupės Vilniuje tik stiprės ne tik džiugindami vilniečius, bet ir įgaudami tarptautinį mastą“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkas Vytautas Mitalas.

Su Vilniaus miesto trupės vardo laimėtojais ketinama pasirašyti 2 metų sutartis ir planuojama kasmet skirti dotacijas – apie 120 tūkst. eurų. Numatoma, kad ateityje miesto trupių sąrašas bus peržiūrimas kas trejus metus.

Artimiausiu metu konkursas bus paskelbtas Vilniaus miesto savivaldybės svetainėje www.vilnius.lt Konkurso laimėtojais šiemet bus skelbiama nuo 3 iki 4 organizacijų.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt