Pėstiesiems draugiškoje A. Savičiaus gatvėje savaitgalį bus ribojamas transporto eismas

Nauju traukos centru ir „gyvąja“ gatve po rekonstrukcijos praminta A. Savičiaus gatvė savaitgaliais taps draugiška pėstiesiems. Po kapitalinės rekonstrukcijos ši gatvė natūraliai atgijo, ėmė traukti miesto svečius ir vilniečius, joje gimė įvairių verslo iniciatyvų bei diskusijų, kad gatvė bent savaitgaliais galėtų taip ir likti uždara transporto eismui. Vilniaus miesto savivaldybė rado kompromisinį sprendimą – nuo penktadienio 19 val. iki pirmadienio 4 val. ryto A. Savičiaus gatvės dalis nuo pastato nr. 6 iki 8 dovanojama tik pėstiesiems, jaukioms lauko kavinukėms ir šiuo laiku gatvė bus atitverta gėlinėmis.

Rugpjūčio 4 dieną, vienam vakarui, A. Savičiaus gatvelė virs ryškiausia Vilniaus miesto gatve. Iki 22 val. čia įvyks „BURNING STREET – švenčiam A. Savičiaus g. laisvę!“ renginys, kuriame bus galima išvysti festivalyje BURNING MAN (Degantis žmogus) dalyvausiančių lietuvių įspūdingą meno instaliaciją. Projektas „Dance For The Dawn“ – vienas iš 7 Nevados dykumoje atstovausiančių Europą ir vienas iš 70 darbų, kuriuos finansuoti pasirinko „Burning Man“ organizatoriai.

Gyvenantiems A. Savičiaus gatvėje bus sudaryta galimybė patekti į savo vidinius kiemus, atvažiuojant nuo Bokšto g. arba Didžiosios g. pusės.


Primename, kad kelis dešimtmečius nė karto neremontuotose Išganytojo, Bokšto ir Savičiaus gatvėse pastaruosius metus transporto eismas buvo uždarytas, nes čia vyko didžiulė rekonstrukcija: visiškai atnaujinta susidėvėjusi gatvės bei šaligatvių danga (apie pusė kilometro), įrengtas naujas apšvietimas, sutvarkytos ir požeminės komunikacijos, gatvės sankirtoje įrengta neregių vedimo sistema.

Per metus Išganytojo, Bokšto ir A. Savičiaus gatvių važiuojamojoje dalyje paklota daugiau kaip 58 tūkst. pilkų betoninių trinkelių, naujomis pakeistos šaligatvio plytelės į granito ir betono trinkelės – beveik 56 tūkst. bei daugiau nei kilometras granito gatvės ir vejos bortų, važiuojamoje dalyje panaudota apie 10 tūkst. natūralaus akmens, iš kurio įrengti greičio mažinimo kalneliai ir gatvės važiuojamosios dalies pakraščiai. Kai kuriose Išganytojo, Bokšto ir A. Savičiaus gatvės atkarpose nuo 5 iki 3 metrų buvo susiaurinta važiuojamoji dalis ir pakloti nauji, kur kas platesni, pilko granito plytelių, šaligatviai.

Eismo dalyviai prašomi būti atidūs, laikytis kelių eismo taisyklių ir eismo tvarkos pakeitimų.

Rinkodaros ir komunikacijos, vrt@vilnius.lt