Vilnius ir „Velomaratonas” tęs bendrą darbą

Vilniaus miestas ir didžiausia Lietuvoje riedėjimo šventė „Velomaratonas” tęs bendrus darbus dviračių ir visų žmogaus jėga varomų judėjimo priemonių labui. Tai prieš aštuntojo „Velomaratono” pradžią patvirtino šventę organizuojantis „Nacionalinis automobilių klubas” ir miesto savivaldybės vadovai.


„Dviračiai – labai svarbi miesto judumo sistemos dalis. Juo patogiau ir saugiau, tuo daugiau laimi miestas – ekologija, sveikatingumas ir kiti dalykai. Džiugu, kad Vilniuje sparčiai daugėja draugiškų dviratininkams gatvių. Pastaruoju metu be dviračių vis didesnį vaidmenį vaidina ir paspirtukai, riedučiai, riedlentės. Siekiame, kad visi judumo sistemos nariai draugiškai papildytų vieni kitus. Labai džiaugiamės, kad „Velomaratonas“ prisideda prie šio siekio ir išjudina miestą”, – sakė Vilniaus savivaldybės mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.

„Velomaratono” sumanytojas, „Nacionalinio automobilių klubo” vadovas Benediktas Vanagas pabrėžė, jog per aštuonerius metus „Velomaratonas” ženkliai pakeitė dviračių bendruomenę. Išaugo kultūra, sąmoningumas, atsakomybė. Didžiulį vaidmenį vaidino ir miestas, nuolat plėsdamas infrastruktūrą, gerindamas sąlygas. Ypatingas dėmesys buvo ir yra skiriamas dviratininkų saugumui bei judėjimo patogumui.


„Šiais metais „Velomaratonas” vienija įvairias žmogaus jėga varomų susisiekimo priemonių bendruomenes. Drauge su dviračiais atsiranda paspirtukai, riedlentės ir riedučiai. Matome dar daug bendro darbo. Bendruomenes dar reikia šviesti, ugdyti jų sąmoningumą ir atsakomybę, toleranciją vieni kitiems. Kalbu ne tik apie dviratininkus, riedutininkus ar riedlentininkus. Labai svarbu, kad jie rastų bendrą kalbą miesto gatvėse su automobilių vairuotojais, pėsčiaisiais”, – sakė B.Vanagas.

Šiais metais Velomaratonas labai išsiplėtė: bus dviratininkų sportininkų ir mėgėjų važiavimai, riedučių, paspirtukų ir riedlenčių paradas. Taip pat veiks improvizuota trasa, kurioje eismo saugumo mokys sertifikuoti „KET Ekspertų” instruktoriai, vyks įvairūs konkursai.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt