Startuoja tradiciniu tampantis konkursas „Žydintis Vilnius“

Vilniaus miesto savivaldybė, tęsdama gražią tradiciją – džiaugtis ir dalytis pačių vilniečių išpuoselėta sostinės aplinka – ir vėl kviečia dalyvauti konkurse „Žydintis Vilnius 2017“.

Šiemet, norėdami atkreipti dėmesį į rudenėjančius žiedus ir vaisius, raginame fotografuoti savo, artimųjų, kaimynų, įstaigų ar įmonių sukurtus – ypač daugiamečių gėlių – darželius ar kompozicijas.

Žinoma, siūlome nepamiršti ir vienmečių gėlių, kurios dažnai puošia fasadus, balkonus ir terasas, todėl taip pat laukiame ir šių gėlynų nuotraukų su trumpais aprašymais.

Nuotraukas konkursui kviečiame siųsti el. paštu zydintisvilnius2017@gmail.com nuo rugpjūčio 25 d. iki rugsėjo 22 d.

Šiemet nuotraukas siųsti konkursui ir balsuoti bus galima vienu etapu – laimėtojas bus nustatomas pagal surinktų „Patinka“ skaičių Vilniaus miesto savivaldybės socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje prie publikuojamų nuotraukų.

Atsiųstas kompozicijas vertins Žydintis Vilniuskomisija, kurią sudaro: mero patarėja Dalia Bardauskienė, Želdynų poskyrio vedėja Giedrė Čeponytė, VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ direktoriaus pavaduotoja, vyr. sodininkė Kristina Narvilienė, Miesto plėtros departamento, Plėtros planavimo skyriaus vyr. specialistė Indra Bieliūnaitė, taip pat Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos (LKAS) narė kraštovaizdžio architektė Dovilė Ivanauskienė, įmonės „Mažieji sodai“ vadovė Ligita Poškutė bei praeitų metų konkurso nugalėtojai.

Vilniaus meras, asmeniškai susitikęs su laimėtojais, apdovanos juos padėkos raštais.

Konkurso sąlygos:
– Dalyviai el. pašto adresu zydintisvilnius2017@gmail.com siunčia nuotraukas su užfiksuotais privačiais ir visuomeninės paskirties gėlynais, kuriuose vyrauja daugiametės gėlės, daugiabučių namų, įmonių, įstaigų ir kitų objektų fasadai, papuošti gėlėmis;
– Dalyviai siunčia ne daugiau kaip 2-4 vieno objekto nuotraukas;
– Nuotraukose turi būti matoma visa aplinkos ar pastato, papuošto gėlėmis ar žydinčiais želdiniais estetika;
– Balsuoti už Jums labiausiai patikusius daugiamečius gėlynus ar žydinčius fasadus bus galima savivaldybės paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Nuotraukų vertinimo tvarka:
Nugalėtojai bus renkami atsižvelgus į „patinka“ paspaudimų prie nuotraukos socialiniame tinkle Facebook savivaldybės paskyroje skaičių. Pažymėtina, kad nuotraukas pagal dvi kategorijas (daugiamečių gėlynų ir žydinčių fasadų) vertins ir „Žydinčio Vilniaus“ komisija.

Kaip ir pernai, dalyviai privalo pateikti užpildytas anketas:
– objekto kategorija: daugiamečiai gėlynai / „žydintys“ fasadai;
– seniūnijos pavadinimas ir nurodomo objekto (gėlyno) adresas;
– nuotraukų skaičius: 2-4;
– trumpas aprašymas (pageidautina nurodyti): gėlynais rūpinatės bendru sutarimu su šeima, kaimynais ar su kolektyvu, ne pirmus metus, matėte gerų pavyzdžių, norite sukurti ir puoselėti tokią tradiciją, padedate išvykusiems atostogauti prižiūrėti jų gėles, parašyti, kas ėmėsi iniciatyvos ir kt.

Konkurso eiga:
– Nuotraukų siuntimas – 2017 08 25 -2017 09 22.
– Nuotraukų vertinimas tinkle „Facebook“ – 2017 08 25-2017 09 22.
– Nuotraukas vertins konkurso komisija – 2017 09 22-2017 09 29.
– Laimėtojų paskelbimas ir apdovanojimai – 2017 10 01-2017 10 10.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt