Search Icon

Struktūra ir kontaktai

Dažniausiai užduodami klausimai

Pranešti apie problemą mieste

Registracija į darželius ir mokyklas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Dokumento statuso patikrinimas

„Sostinės dienų“ variklis – Gedimino pr. scenų muzikinė programa

Šiųmetinio festivalio „Sostinės dienos“ pramogų epicentras „Dūzgiantis prospektas“, kaip ir kasmet šurmuliuosiantis Gedimino prospekte, žada itin malonių staigmenų muzikos mylėtojams. Didžiojoje prospekto scenoje VEIKSMAI, įrengtoje prie V. Kudirkos aikštės, vyks pačių laukiamiausių atlikėjų ir garsių muzikos grupių koncertai, įspūdingi pučiamųjų kolektyvų pasirodymai bei kiti nuotaikingi projektai. Jaukesnė ir intymesnė aplinka tvyros šalia Nacionalinio dramos teatro įsikūrusioje scenoje KUŽDESIAI, kurioje vyks bardų pasirodymai, koncertuos džiazo muzikantai, aktoriai ir kiti atlikėjai, kursiantys romantišką ir jaukią atmosferą.

Gedimino prospekte nuo Katedros iki Vinco Kudirkos aikštės rugsėjo 1-3 d. įrengtų VEIKSMŲ ir KUŽDESIŲ scenų muzikinė programa – pagrindinis „Sostinės dienų“ variklis. „Tai bus nesibaigiantis įvairių muzikos žanrų, skambesių, emocijų, šilumos, meilės, tikrumo pripildytas trijų dienų koncertas „Dūzgiančiame prospekte“, kuriame kiekvienas galės atrasti dalelę savęs, prisiminti senus gerus laikus, šokti, džiaugtis bei šypsotis. Šios trys dienos neabejotinai bus ypatingos ir nepaprastos“, – pasakoja scenų VEIKSMAI ir KUŽDESIAI muzikinių programų koordinatorė Gintarė Šiaulytė.

Energingieji „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, stebinantis Vidas Bareikis ir „Foje“ muzikantų sugrįžimas

Pirmąją festivalio dieną – rugsėjo 1-ąją – scenoje VEIKSMAI pasirodys net keturios puikiai žinomos grupės, kurios sukurs tikrų tikriausią ir smagiausią mokslo metų pradžios vakarėlį. Šventę atidarys nuotaikingas VRM pučiamųjų orkestro pasirodymas, o iš karto po jo į sceną žengs grupė „Deeper Upper“, kuri ryškių sintezatorių bei įmantrių gitarų efektais išjudins net šokiams abejingus festivalio lankytojus. Vėliau tikrą pirtį šokių aikštelėje užkurti žada grupė „Kūjeliai“, o smarkiai išpopuliarėjęs „Solo Ansamblis“, šiuolaikinės lietuviškos muzikos pasaulyje išsiskiriantis elektra pulsuojančiais, low-fi bei gyvų instrumentų skambesiu persidengiančiais garsais, leis į muziką pažvelgti visai kitu kampu.

Antrąją festivalio dieną VEIKSMŲ scenoje dar labiau karaliaus muzikos žanrų įvairovė ir linksmybes tęsti nusiteikę atlikėjai. Daugelį pradžiugins ne tik visų pamėgtas „Kamanių šilelis“, bet ir Estijos džiazroko grupė „Heavy Beauty“ su mūsų saksofono virtuozu Liudu Mockūnu, bei smagus ir karštas „Rakija Klezmer Orkestar“. Ypač laukiamas „Baltasis kiras“ į klausytojų širdis belsis dainomis apie gyvenimo tikrumą, taip pat paragins mėgautis šia akimirka. Neatsiliks ir reperis „Omerta“ su grupe, kurio repertuare – gilūs, gyvenimiški tekstai, persmelkti stiprių potyrių. Šiek tiek jaunatviško entuziazmo bei vėjavaikiškos šilumos įneš grupė „Jauti“, savo muzikos stilių apibūdinanti kaip art rock. Vakarą užbaigs „scenos išsišokėliais“ save vadinantys, energijos bombą žadantys „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

Šventės trečiąją dieną – rugsėjo 3 d. – VEIKSMŲ scenos klausytojus linksmins grupė „Poliarizuoti stiklai“, kurie sugros legendinėmis tapusias dainas „Medžiai be lapų“ ar „Stase“ ir padovanos naujų kūrinių. Taip pat pradžiugins „The Dities“ merginos bei lyriškasis Gabrielius Vagelis. Didžiausia staigmena – buvusių „Foje“ narių sugrįžimas, kurie su savo nauja grupe „Kiti Kambariai“ pristatys intriguojančias ir dar negirdėtas dainas. „Ką reiškia „Kiti Kambariai“? Įsivaizduokite, kad pereinate fojė: prieš jus atsiveria kiti kambariai – dar nepažinti, pilni paslapčių ir atradimų. Štai tuose kambariuose ir esame“, – teigia grupės nariai. Vakaro kulminacija – originalus „Lietuvos istorijos repo“ autoriaus, komizmo ir ironijos kupino „Šventinio Bankucheno“ pasirodymas ir fantastiškai stebinančio Vido Bareikio koncertas.

Norintiems poetiškesnės nuotaikos – KUŽDESIŲ skambesiai

Nuo miesto šurmulio pavargusius, poetiškai nusiteikusius ar rudens melancholijos prisilietimą jau spėjusius pajusti klausytojus kvies prie Nacionalinio dramos teatro įsikūrusi KUŽDESIŲ scena, kuri paskatins leistis į svajas, pasinerti į dainų tekstus ir atrasti kur kas gilesnes egzistencines prasmes.

Pirmąjį vakarą širdis virpins „Migloko“, kurios muzika skirta klausyti ir žiūrėti, o Gytis Ambrazevičius su grupe bei Krisitijonas Ribaitis dovanos unikalios post dainuojamosios poezijos.

Antrąją festivalio dieną į sceną žengs grupė „Vandenynas“, kviesianti pasinerti į kelionę laivu po nesamas salas, tamsius miestus ir pakrikusius vaizdinius. Pasirodymus surengs ir „Mindaugas Ancevičius ir Apokaliptinis Bardakas“, bandysiantys per muziką suvokti vyrišką poeziją, šiltieji „Strings of Earth“ bei „Flash Voyage“. Šetadienio vakaro akcentas – solinis Domanto Razausko koncertas. „Sostinės dienos“ nepamirš ir mažųjų dalyvių – „Stalo teatras“ jiems paruoš interaktyvų spektaklį, kuriame pasitelkiant įvairiausius virtuvinius rakandus atgis pasakos, o „Bad Rabbits“ pradžiugins gatvės teatro pasirodymu „Tomorrow Belongs To Me“.

Paskutinę festivalio dieną šioje scenoje klausytojus pakvies „Netikėti svečiai“ bei įdomioji ir originalioji atlikėja „Tamsaulė“, kuri padovanos atmosferinės, elektroninės, etninės bei chillout muzikos skambesius. Sekmadienio KUŽDESIŲ scenos akcentai – Mindaugas Briedis su grupe bei Andrius Zalieska-Zala, pukiai žinomos grupės „Arbata“ lyderis.

Prospekto dūzgesys skirtingose veiksmų erdvėse

Jau 11-ą kartą „Sostinės dienose“ Gedimino prospektas taps tikra kūrybinių sumanymų bei bičiulystės ir svečių sutikimo vieta. Be „Menų ir muzikos gatvės“, kurioje ne tik skambės muzika, tačiau bus įrengtos vizualiųjų menų ekspozicijos bei profesionalių dailininkų parodos, vilniečiai ir sostinės svečiai taip pat galės apsilankyti stiliumi ir mada alsuojančiame „Dizaino skvere“, literatūros mylėtojus vienijančioje „Knygų alėjoje“ bei skaniajame „Gardžių lauktuvių kelyje“.

Šių metų „Dūzgiančio prospekto“ staigmena – „Turizmo gatvė“, kurioje Vilniaus miesto savivaldybė ir Valstybinis turizmo departamentas į vieną vietą suburs Vilniaus, Druskininkų, Birštono, Anykščių ir Alytaus turizmo informacijos centrus, Nidos kultūros ir turizmo informacijos centrą „Agila“ bei VĮ „Kaunas IN“. Turizmo gatvė – tai spalvinga naujiena, kurios idėja – skatinti „Sostinės dienų“ lankytojus keliauti po Lietuvą ir pristatyti kiekvieno regiono ypatybes bei įdomiausias vietas. Šioje šurmuliuojančioje erdvėje festivalio lankytojai galės nemokamai gauti informacijos apie įvairius atostogų, savaitgalių maršrutus ir pramogas, naujus turistinius objektus, o taip pat bus galimybė savo žinias apie Lietuvą pasitikrinti skirtingose viktorinose, virtualiai keliauti po mūsų šalį, dalyvauti loterijose bei išbandyti kitas atrakcijas.

„Sostinės dienos 2017“ vyks rugsėjo 1-3 dienomis.
Visa festivalio programa: www.sostinesdienos.lt