Sostinės savivaldybė skyrė 4,4 ml. Eur didesnį finansavimą darželių reikmėms – rinkliavos iš tėvų bus neleistinos

Sostinės savivaldybė nebetoleruos nelegalių rinkliavų iš darželinukų tėvų – šįmet būtiniausioms darželių reikmėms skyrė 4,4 ml. Eur didesnį finansavimą ir patvirtino aiškią finansavimo išlaidų tvarką, pagal kurią įstaigos privalės užtikrinti visas reikalingas priemones mažiausiems vilniečiams. Šiandien naują mokesčio už darželius tvarką patvirtino sostinės savivaldybės Taryba.

„Šiemet pirmą kartą savivaldybė skyrė ypatingai ženklias sumas darželių turto atnaujinimui. Iš viso po 68 eurus vienam vaikui: po 5 eurus patalynei atnaujinti, po 45 eurus – kanceliarijai, ūkinėms, higienos prekėms ir po 18 eurų kitoms būtinoms išlaidoms. Neįtikėtina, tačiau tai yra pirmas atvejis Vilniuje per du dešimtmečius, kai yra skiriami pinigai patalynei darželiuose pakeisti. Taip pat noriu pabrėžti, kad jokios rinkliavos būtinoms prekėms nei viename darželyje nėra privalomos. Jei kas nori padėti darželiui savo noru – prašom. Tačiau darželiai reikalaujantys pinigų, nes neva jų neužtenka popieriui, pieštukams, muilui, ar tualetiniam, tai daro nepagrįstai ir neteisėtai“, – teigia Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.Pagal naują tvarką, ikimokyklinio ugdymo įstaigoms neleidžiama nelegaliai rinkti rinkliavų, nes nuo šiol visos reikalingos priemonės bus kompensuojamas tik savivaldybės lėšomis – sostinės valdžia šiais metais darželiams skyrė 4,4 ml. Eur didesnį finansavimą.

Pertvarkos imtasi reaguojant į tai, kad sostinės savivaldybė yra gavusi įvairių tėvų užklausų ir atsiliepimų dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaiko ugdymo reikmėms tenkinti skirto mokesčio panaudojimo. Tėvams nebūdavo aišku, kokioms reikmėms šis mokestis yra naudojamas, taip pat buvo gauta ir daug nusiskundimų iš tėvų dėl papildomų rinkliavų.

Naujoje mokesčio už darželį tvarkoje aiškiai įvardytos ugdymo reikmės ir kitos išlaidos, reikalingos ugdymo procesui užtikrinti. Apraše taip pat išsamiau detalizuota mokesčio už vaiko išlaikymą ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse tvarka, aiškiai apibrėžtas įvairių lengvatų taikymas šeimoms bei įteisintas draudimas nelegaliai rinkti rinkliavas.

Nauja mokesčio už darželį tvarka įsigalios jau nuo šių mokslo metų.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt