Sostinės darželiuose laukiami ir darželinukai, ir auklėtojos – daug laisvų vietų!

Sostinės savivaldybė rugsėjį pasitinka pergalingais rezultatais – šiuo metu darželiuose yra 1 334 laisvos vietos, įsteigti net 600 nauji etatai auklėtojoms – kokybiškesniam mažųjų ugdymui ir atidesnei priežiūrai, o darželių auklėtojų atlyginimai nuo liepos padidėjo 150 eurų.


„Šiandien visi vaikai, gimę 2014 arba anksčiau, turi galimybę lankyti darželį Vilniuje – kviečiu rinktis dar likusias laisvas vietas. Darželių prieinamumu visiems trimečiams, beje, negali pasigirti daugelis Europos miestų. 2015 metais gimusiems vaikams Vilniaus darželiuose taip pat vis dar yra laisvų vietų. Per du metus sukurta iš viso papildomai 2 500 vietų savivaldybės darželiuose ir 2 000 vietų privačiuose“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, kuris darželių prieinamumą kadencijos pradžioje yra paskelbęs vienu svarbiausių savo veiklos prioritetu.


Šį rudenį Vilnius pasitinka su naujais tikslais – jei prieš dvejus metus pagrindinis tikslas buvo sistemingai kurti vis naujas vietas ir priimti visą kompleksą naujų sprendimų, kad tik mažėtų laukiančių eilėje skaičius, tai nuo šiol atsiranda erdvės kurti kuo kokybiškesnes ugdymo sąlygas ir stengtis maksimaliai priartinti pasirinkimo galimybes kuo arčiau vilniečių namų. Tai naujas etapas ir iššūkis Vilniaus darželių plėtros sistemoje. Ir tai dar ne viskas – iki šios kadencijos pabaigos Vilniuje planuojama pastatyti 12 modulinių darželių priestatų prie jau esamų įstaigų ir 4 naujus savivaldybės darželius, kai bus galima drąsiai sakyti – į darželius pakviesti visi jų laukę mažieji vilniečiai.

Šiuo metu sostinės savivaldybė paskelbusi net 1 334 laisvas vietas į Vilniaus darželius – laisvų vietų yra įvairiuose sostinės seniūnijose tiek lietuvių, tiek lenkų ar rusų ugdomosiomis kalbomis. Pavyzdžiui, Lazdynuose šiuo metu net 28 darželiai skelbia 195 laisvas vietas, į kurias vilniečiai vis dar gali teikti prašymus. Dauguma laisvų vietų – lietuvių ugdomąja kalba mažyliams nuo 1,5 iki 7 metų amžiaus. Visą darželių, kuriuose yra laisvos vietos, sąrašą galima rasti www.vilnius.lt/darzeliai/info/laisva.php

Laisvos vietos darželiuose sukurtos efektyviai išnaudojant esamas daželių patalpas. Nuo šio rudens mažieji vilniečiai galės lankyti papildomai atidarytas 47 grupes, kuriose sukurta 931 nauja vieta. Iš viso naujai atidaromos net 30 grupių, skirtų 1,5 – 3 amžiaus vaikams (540 vietos) ir 17 grupių, skirtų 3-7 metų vaikams (391 vietos). Toks suskirstymas pasirinktas įvertinus rajonuose laukiančiųjų eilėse vaikų amžių ir skaičių. Pavyzdžiui, net 6 naujos grupės įrengtos Justiniškių lopšelyje-darželyje „Berželis“, Karoliškių darželyje „Žiburėlis“ sukurtos 5 grupės, Naujininkų „Daigelyje“ – 2 grupės.

Vilniaus savivaldybė nuo liepos 1 d. padidino atlyginimus darželių auklėtojams – darželinukus ugdantys pedagogai nuo šiol gauna 150 eurų didesnę algą. Didesnį darbo užmokestį gauna daugiau nei 1800 auklėtojų, dirbančių 126 Vilniaus ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Tam iš miesto biudžeto šiemet bus skirta virš 2,2 mln. eurų. Ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtojoms atlyginimai Vilniuje nebuvo didinami jau daug metų. Kaip ilgalaikės strategijos dalis, artimiausiu metu bus peržiūrimi ir didinami darželių pagalbinio personalo bei vadovų atlyginimai.

Be to, Vilniaus savivaldybė nusprendė padidinti etatų skaičių ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Nuo rugsėjo bus įsteigti 600 naujų auklėtojų etatų, tad visų darželių grupėse dirbs net 3 ikimokyklinio ugdymo specialistai, kurie galės skirti dar daugiau dėmesio vaikų ugdymui, aktyviau užsiims jų lavinimu ir laisvalaikiu.

Sostinės savivaldybė siūlo dar vieną išeitį vilniečiams, kurie nori savo atžalas ugdyti namuose ar samdyti auklę – nuo šio rugsėjo 100 eurų kompensacija per mėnesį bus skiriama vilniečiams, kurių 2-6 metų amžiaus vaikai eilėje į darželius laukia metus ar ilgiau nuo prašyme nurodytos norimos lankyti datos. Skaičiuojama, kad nuo rudens 100 eurų kasmėnesinės kompensacijos už vaikų priežiūrą gali kreiptis apie 1000 vilniečių.

Įgyvendinama keturių žingsnių programa duoda vaisių ir leidžia tikėtis, jog per trejus metus vietų užteks visiems norintiems lankyti darželius. Kitąmet Vilniuje planuojama pastatyti 12 modulinių darželių priestatų prie jau esamų įstaigų ir 4 naujus savivaldybės darželius – Verkiuose, Pašilaičiuose ir du Pilaitėje.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]