Sostinės meras rugsėjo 1-ąją studentams linkėjo meilės miestui ir universitetui

Šiandien Vilniaus Gedimino prospektą nuspalvino ypatinga šventinė Rugsėjo 1-osios eisena – per visą sostinės centrą iki Vilniaus universiteto didžiojo kiemelio pražygiavo visa universiteto bendruomenė, esami ir buvę studentai, svečiai. Ši tradicija gyvuoja jau 23 metus.
Vilniaus meras Remigijus Šimašius Mokslo ir žinių dienos proga pasveikino gausią Vilniaus universiteto bendruomenę, kviesdamas pamilti miestą ir universitetą:
„Labai gerai atsimenu tą dieną prieš 25 metus, kai su dviem krepšiais atvykau studijuoti į Vilnių ir stotyje klausinėjau kur ta Saulėtekio alėja ir kaip į ją nusigauti. Tas jausmas buvo tikrai specifinis, bet įsimylėjau Vilnių labai greitai – vos čia atvažiavęs. Ir ta meilė tęsiasi iki šiol. Aš tikiu, kad atvykę čia iš kitų vietovių irgi jau pradedat tai jausti. Noriu palinkėti kuo geriausių studijų, draugų ir dėstytojų. Pasisemkite to, ko čia ir atvykote, kurkite savo ateitį – šviesią, gražią, kupiną turiningos profesinės patirties, siekite akademinės karjeros“, – sveikino studentus miesto meras Remigijus Šimašius.
VU Didžiajame kieme iškilmingoje naujųjų mokslo metų pradžios šventėje koncertavo studija „Afrikos būgnai“, VU pučiamųjų orkestras „Oktava“ ir VU akademinis mišrus choras „Gaudeamus“.
Šiuo metu Vilniuje veikia 13 universitetų, 6 kolegijos ir 11 profesinių mokyklų, siūlančių įdomias ir perspektyvias studijas. Vilniaus universitetas iš jų išsiskiria, kaip seniausias ir didžiausias universitetas Lietuvoje, puikiai vertinamas ir tarptautinėje erdvėje.
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt