15 tūkstančių dalyvių iš 56 šalių varžosi maratone Vilniuje

eturioliktus metus iš eilės tūkstančiai vilniečių ir miesto svečių renkasi Katedros aikštėje, kur prasideda didžiausias bėgimo renginys Lietuvoje – „Danske Bank Vilniaus maratonas“. Startą bėgikams paskelbęs Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius visiems palinkėjo šypsenos veide, net ir pasibaigus sudėtingai maratono distancijai.

„Tokie renginiai paskatina sportuoti ir judėti, kuria šventę miestiečiams. Vilnius – puikus miestas bėgimui, nes trasos driekiasi ir Senamiestyje, ir dangoraižių rajone, turime ir mišką Vingio parke bei Neries pakrantę“, – džiaugėsi sostinės meras.

Pirmą kartą „Danske Bank Vilniaus maratono“ istorijoje bus apdovanoti ne trys, o šeši greičiausi maratono ir pusmaratonio distancijų bėgikai. Tokį sprendimą organizatoriai priėmė remdamiesi didžiųjų Europos maratonų pavyzdžiu.
Maratono distancijos nugalėtojai gaus 1500, antrą vietą užėmęs- 1000, trečią – 500, ketvirtą – 200, penktą – 150, šeštą – 100 eurų.


„RIMI“ pusmaratonio nugalėtojams atiteks 500 eurų čekiai, už antrą vietą numatyti 300, už trečią – 150, už ketvirtą – 100, už penktą – 80, už šeštą – 50 eurų čekiai.

Be piniginių prizų įvairių distancijų nugalėtojų lauks „Sportland“, „Nike“, „Isostar Lietuva“, žurnalo „Žmonės“ bei „Apollo“ boulingo dovanos.

Didžiausioje Lietuvos bėgimo šventėje dalyvaus olimpiečiai maratoninkai Vaida Žūsinaitė, Remigijus Kančys ir trumpų distancijų bėgikė Eglė Balčiūnaitė, vidutinių nuotolių bėgikė Loreta Kančytė, pasaulio čempionato dalyvis maratonininkas Ignas Brasevičius.


Iš viso „Danske Bank Vilniaus maratono“ šešiose skirtingose distancijose šiemet užsiregistravo 14,5 tūkst. bėgikų iš 56-ių skirtingų šalių. Iš užsienio atvyko 1463 dalyviai, daugiausia – iš Lenkijos (251), Latvijos (214), Didžiosios Britanijos (118) ir Rusijos (114).

Vilniečiai ir miesto svečiai varžysis arba bėgimu mėgausis šiose distancijose: maratono (42km 195 m), „RIMI Pusmaratonio“ (21 km 098 m), EUROCASH1 10 km bėgime, „RIMI Šeimos“ 4,2 kmbėgime, „Corny moksleivių ir studentų bėgime“ bei „#BEACTIVE vaikų bėgime“.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt