Svarbi informacija
Vilniečiai tampa savo namų šeimininkais – patys pasirinks namo administratorių
Sostinėje rugsėjį prasideda daugiabučių namų administratorių rinkimai, kurių metu gyventojai kviečiami aktyviai dalyvauti balsavime ir pasirinkti norimą bei jų lūkesčius labiausiai atitinkantį namo administratorių.
„Vilniečiai pagaliau tampa savo namų šeimininkais ir patys spręs, kas prižiūrės jų daugiabučius namus. Gyventojai galės rinktis iš beveik 40 pretendentų susipažinę su kiekvieno įkainiais, patirtimi ir nuspręs, kuris jiems tinkamiausias. Labai raginu gyventojus balsuoti ir būti atsakingais savo namų šeimininkais“, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.
Savivaldybė daugiabučių namų administratorių paskyrimą organizuoja vadovaudamasi LR Civilinio kodekso 4.84 straipsniu Vyriausybės nustatyta tvarka.
Rugsėjo mėnesį administratorių pasirinkimas pirmiausia prasidės Senamiesčio daugiabučiuose, vėliau balsavimai vyks visose Vilniaus seniūnijose palaipsniui. Planuojama, kad daugiau kaip 4 tūkstančių daugiabučių rinkimai sostinėje baigsis 2019 m. pradžioje. Apie balsavimą namo gyventojai sužinos skelbimų lentose ir gavę pranešimus į pašto dėžutes.
Vilniuje yra 4 044 daugiabučiai namai, kuriems administratoriai buvo paskirti dar 2012 metais. Visų šių namų patalpų savininkai (134 839 asmenys) gaus balsavimo biuletenius į pašto dėžutes. Gavę balsavimo biuletenius ir informaciją apie pasirinkimo tvarką, gyventojai turės nuspręsti, kurį administratorių renkasi, ir užpildyti balsavimo biuletenį. Balsavimo biuletenius seniūnijai bus galima grąžinti elektroniniu būdu, įmesti į balsadėžę savo seniūnijoje ar atnešti į Vilniaus miesto savivaldybę.
Namo administratoriumi bus paskirta įmonė, kuri surinks daugiausia namo butų ir kitų patalpų savininkų balsų, tačiau jeigu pirmame balsavime dalyvaus mažiau nei 50 proc. namo gyventojų – bus skelbiamas pakartotinis balsavimas. Pakartotinis balsavimas bus laikomas įvykusiu, kai jame dalyvaus daugiau kaip ketvirtis gyventojų. Jeigu ir pakartotinis balsavimas raštu neįvyks – administratorių savo nuožiūra paskirs savivaldybė atsižvelgdama į įmonės paslaugų įkainius, administravimo patirtį ir pasirengimą teikti paslaugas. Daugiabučių namų administratoriai bus paskirti penkeriems metams.
Sostinės daugiabučių gyventojai interaktyviame žemėlapyje gali rasti visą reikiamą informaciją apie daugiabučius namus, jų valdytojus, šildymo duomenis, namo priežiūros tarifus, gali palyginti – kiek kainuoja namo priežiūra jų ir kaimyniniuose namuose, kiek ji kainuoja kituose rajonuose, kas yra namo administratorius ar bendrijos pirmininkas.
Primename, kad daugiabučio namo patalpų savininkai gali pasirinkti ir kitą namo valdymo būdą – steigti bendriją ar pasirašyti jungtinės veiklos sutartį. Iki 2018 m. rugpjūčio 2 d. savivaldybė apmoka visas naujų bendrijų steigimo išlaidas – teikia VĮ Registrų centro suformuotus patalpų savininkų sąrašus, dengia notaro, įregistravimo Juridinių asmenų ir Nekilnojamojo turto registruose kaštus. Gyventojai, norintys steigti bendriją, gali kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybės konkursą laimėjusią įmonę „Ego sum“ (8 686 30484, el. p. apiebendrija@gmail.com), teikiančią vilniečiams nemokamas konsultacijas bendrijų steigimo ir valdymo klausimais (www.bendrijukonsultavimas.lt).
Pranešame, kad Vilniaus savivaldybės darbuotojai po butus nevaikšto ir patalpų savininkų neagituoja pasirinkti konkretaus administratoriaus. Jeigu susidursite su tokia situacija – nedelsdami praneškite savivaldybei e. paštu e.vicemeras@vilnius.lt.
Vilniaus miesto savivaldybė jau kreipėsi į Prokuratūrą, kad administratorių rinkimų procedūros vyktų sklandžiai ir sąžiningai, todėl bet koks dokumentų klastojimas bus baudžiamas įstatymų nustatyta tvarka.
Norite pakeisti namo administratorių ar įsteigti bendriją? Spauskite ČIA.
VILNIAUS MIESTO DAUGIABUČIŲ GYVENAMŲJŲ NAMŲ ADMINISTRATORIAI (dokumentas atsisiųsti)
Pretendentai, galintys tapti Jūsų namo administratoriumi
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt
Taip pat skaitykite:
Lietuvos antstolių rūmai informuoja apie pasikeitusias sąlygas skolininkams ir kreditoriams
Lietuvos antstolių rūmai informuoja, kad nuo šių metų pradžios visi nauji kreditorių reikalavimai dėl vieno asmens skolų ir nepiniginio pobūdžio prievolių pateikiami vykdyti tam pačiam antstoliui. Tokia tvarka supaprastina ir atpigina sprendimų vykdymo procedūras tiek... ❯❯❯
2025-01-07
Tarp populiariausių naujagimių vardų Vilniuje – vienas lyderiauja
Žengdama į 2025-uosius, sostinė skaičiuoja per metus gimusius ir Vilniuje registruotus vilniečius. Gruodžio 27-osios duomenimis, Vilniuje gimė 4 782 naujagimiai, užsienyje gimė ir Vilniuje užregistruoti dar 3 460. Berniukų gimė daugiau nei mergaičių. Kaip ir pernai, tarp... ❯❯❯
2024-12-31
Nupuoštoms eglutėms Vilniuje – virš šimto surinkimo taškų
Nors šventės dar nesibaigia, bet jau verta pagalvoti, kur teks dėti po švenčių nupuoštą eglutę. Nuo sausio 4 d., vilniečiai jau galės nupuoštas eglutes nešti į artimiausią jų surinkimo vietą. Tokių aikštelių kasmet vis daugėja ir šiemet Vilniuje paruošta apie 115.... ❯❯❯
2024-12-27
Menininkai kviečiami dalyvauti gatvės meno konkurse „Žaliosios sostinės istorijos“: viso skiriama net 100 tūkst. Eur
Vilniuje atsiranda dar daugiau galimybių įgyvendinti gatvės meno projektus – miesto savivaldybė skelbia meno rėmimo programos „Kuriu Vilnių“ konkursą „Žaliosios sostinės istorijos“. Menininkai jau gali teikti pasiūlymus keturioms gausių gyventojų srautų sulaukiančioms... ❯❯❯
2024-12-02
Patvirtintos naujos automobilių stovėjimo Vilniuje lengvatos ir įkainiai
Nuo kitų metų liepos 1 d. keisis automobilių statymo Vilniaus mieste politika ir parkavimo zonose taikoma rinkliava. Tokį sprendimą sostinės savivaldybės taryba priėmė siekdama efektyviau reguliuoti stovėjimo vietų užimtumą. Atsižvelgiant į nuolat perpildytas stovėjimo zonas,... ❯❯❯
2024-11-27
Vilniaus senamiestyje patvirtinta mažos taršos zonos riba
Vilniaus savivaldybės taryba priėmė sprendimą dėl mažos taršos zonos nustatymo. Ji sostinėje atsiras vadovaujantis LR alternatyvių degalų įstatymu, pagal kurį didžiųjų miestų ir kurortinės savivaldybės privalo ne vėliau kaip iki 2025 m. sausio 1 d. nustatyti mažos taršos... ❯❯❯
2024-11-27