Svarbi informacija
Vilniečiai tampa savo namų šeimininkais – patys pasirinks namo administratorių
Sostinėje rugsėjį prasideda daugiabučių namų administratorių rinkimai, kurių metu gyventojai kviečiami aktyviai dalyvauti balsavime ir pasirinkti norimą bei jų lūkesčius labiausiai atitinkantį namo administratorių.
„Vilniečiai pagaliau tampa savo namų šeimininkais ir patys spręs, kas prižiūrės jų daugiabučius namus. Gyventojai galės rinktis iš beveik 40 pretendentų susipažinę su kiekvieno įkainiais, patirtimi ir nuspręs, kuris jiems tinkamiausias. Labai raginu gyventojus balsuoti ir būti atsakingais savo namų šeimininkais“, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.
Savivaldybė daugiabučių namų administratorių paskyrimą organizuoja vadovaudamasi LR Civilinio kodekso 4.84 straipsniu Vyriausybės nustatyta tvarka.
Rugsėjo mėnesį administratorių pasirinkimas pirmiausia prasidės Senamiesčio daugiabučiuose, vėliau balsavimai vyks visose Vilniaus seniūnijose palaipsniui. Planuojama, kad daugiau kaip 4 tūkstančių daugiabučių rinkimai sostinėje baigsis 2019 m. pradžioje. Apie balsavimą namo gyventojai sužinos skelbimų lentose ir gavę pranešimus į pašto dėžutes.
Vilniuje yra 4 044 daugiabučiai namai, kuriems administratoriai buvo paskirti dar 2012 metais. Visų šių namų patalpų savininkai (134 839 asmenys) gaus balsavimo biuletenius į pašto dėžutes. Gavę balsavimo biuletenius ir informaciją apie pasirinkimo tvarką, gyventojai turės nuspręsti, kurį administratorių renkasi, ir užpildyti balsavimo biuletenį. Balsavimo biuletenius seniūnijai bus galima grąžinti elektroniniu būdu, įmesti į balsadėžę savo seniūnijoje ar atnešti į Vilniaus miesto savivaldybę.
Namo administratoriumi bus paskirta įmonė, kuri surinks daugiausia namo butų ir kitų patalpų savininkų balsų, tačiau jeigu pirmame balsavime dalyvaus mažiau nei 50 proc. namo gyventojų – bus skelbiamas pakartotinis balsavimas. Pakartotinis balsavimas bus laikomas įvykusiu, kai jame dalyvaus daugiau kaip ketvirtis gyventojų. Jeigu ir pakartotinis balsavimas raštu neįvyks – administratorių savo nuožiūra paskirs savivaldybė atsižvelgdama į įmonės paslaugų įkainius, administravimo patirtį ir pasirengimą teikti paslaugas. Daugiabučių namų administratoriai bus paskirti penkeriems metams.
Sostinės daugiabučių gyventojai interaktyviame žemėlapyje gali rasti visą reikiamą informaciją apie daugiabučius namus, jų valdytojus, šildymo duomenis, namo priežiūros tarifus, gali palyginti – kiek kainuoja namo priežiūra jų ir kaimyniniuose namuose, kiek ji kainuoja kituose rajonuose, kas yra namo administratorius ar bendrijos pirmininkas.
Primename, kad daugiabučio namo patalpų savininkai gali pasirinkti ir kitą namo valdymo būdą – steigti bendriją ar pasirašyti jungtinės veiklos sutartį. Iki 2018 m. rugpjūčio 2 d. savivaldybė apmoka visas naujų bendrijų steigimo išlaidas – teikia VĮ Registrų centro suformuotus patalpų savininkų sąrašus, dengia notaro, įregistravimo Juridinių asmenų ir Nekilnojamojo turto registruose kaštus. Gyventojai, norintys steigti bendriją, gali kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybės konkursą laimėjusią įmonę „Ego sum“ (8 686 30484, el. p. apiebendrija@gmail.com), teikiančią vilniečiams nemokamas konsultacijas bendrijų steigimo ir valdymo klausimais (www.bendrijukonsultavimas.lt).
Pranešame, kad Vilniaus savivaldybės darbuotojai po butus nevaikšto ir patalpų savininkų neagituoja pasirinkti konkretaus administratoriaus. Jeigu susidursite su tokia situacija – nedelsdami praneškite savivaldybei e. paštu e.vicemeras@vilnius.lt.
Vilniaus miesto savivaldybė jau kreipėsi į Prokuratūrą, kad administratorių rinkimų procedūros vyktų sklandžiai ir sąžiningai, todėl bet koks dokumentų klastojimas bus baudžiamas įstatymų nustatyta tvarka.
Norite pakeisti namo administratorių ar įsteigti bendriją? Spauskite ČIA.
VILNIAUS MIESTO DAUGIABUČIŲ GYVENAMŲJŲ NAMŲ ADMINISTRATORIAI (dokumentas atsisiųsti)
Pretendentai, galintys tapti Jūsų namo administratoriumi
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt
Taip pat skaitykite:
Ant mokyklos sienos – sostinės panorama: tapytojas užbaigė amžinybėn iškeliavusios draugės projektą
2018 metais tapytoja Silvija Drebickaitė vieną Vilniaus Antakalnio progimnazijos sieną papuošė stilizuotu Vilniaus senamiesčio urbanistiniu peizažu. Kūrinį ant kitos mokyklos sienos po menininkės mirties užbaigė jos bičiulis, kolega tapytojas Vytautas Poška. Prieš šešerius... ❯❯❯
2024-09-05
Pokyčiai sostinės įmonėse: teritorijų projektavimas bus patikėtas „Vilniaus vystymo kompanijai“
Dviejose Vilniaus miesto savivaldybės valdomose įmonėse pradėti organizaciniai pokyčiai, kuriais siekiama dar efektyvesnės šių bendrovių veiklos. Viešosios infrastruktūros valdymu ir vystymu užsiimanti „Vilniaus vystymo kompanija“ iki šių metų pabaigos perims teritorijų... ❯❯❯
2024-08-30
Vilnius be grafičių: pradedamas rekordinis valymas, stiprinamos prevencijos priemonės
Vilnius pradeda rekordinį nelegalių grafičių valymą bei imasi papildomų priemonių užkirsti kelią naujų atsiradimui. Iki 2026 m. ketinama nuvalyti tokį grafičių plotą, kuris uždengtų 2 m aukščio sieną, besidriekiančią net 110 km – t. y. daugiau nei atstumas nuo Vilniaus... ❯❯❯
2024-08-23
Vilniuje netrukus bus įrengta dar viena žiedinė sankryža
Vilniaus savivaldybė nuosekliai siekia sklandesnio ir saugesnio eismo mieste. Įgyvendinant šiuos tikslus netrukus prasidės Šatrijos Raganos ir Mileišiškių gatvių sankryžos rekonstrukcija – trišalė sankryža bus pertvarkoma į žiedą. Iki šiol iš Šatrijos Raganos gatvės... ❯❯❯
2024-08-06
Vilniuje atidaryta unikali dronų treniruočių erdvė
Vilniuje, Šeškinės kalvose atidaryta pirmoji tokio dydžio ir funkcionalumo dronų treniruočių erdvė mieste. Čia nemokamai galės treniruotis tiek profesionalūs dronų pilotai, tiek pradedantieji. Dronų ekosistemos plėtra yra svarbi sostinės gynybos politikos plano dalis, kurią... ❯❯❯
2024-08-02
Vilniuje pradedama Kalvarijų gatvės paviršinių nuotekų tinklų rekonstrukcija
Siekiant sumažinti centrinės Vilniaus dalies gatvių užtvindymo liūčių metu riziką, Kalvarijų gatvės atkarpoje nuo Žaliojo tilto iki Apkasų g. pradedama lietaus nuotekų tinklų rekonstrukcija. Planuojama, kad darbai bus atlikti per 13 mėnesių. Projekto vertė – 11 mln. Eur., jis... ❯❯❯
2024-07-25