Meras Rygoje su kitais ES sostinių vadovais diskutuoja apie Europos ateitį

Vilniaus meras Remigijus Šimašius dalyvauja kasmetiniame Europos sostinių vadovų susitikime Rygoje. Į susitikimą Latvijos sostinėje atvyko daugiau kaip 19-os Europos Sąjungos šalių sostinių vadovai arba jų atstovai, Europos Komisijos viceprezidentas Maroš Šefčovič, eurokomisaras regionų ir miestų politikos klausimais Corina Cretu.

Susitikime planuojama priimti deklaraciją dėl ES sostinių vaidmens stiprinimo, siekiant augimo ir vienybės Europos Sąjungos miestų darbotvarkės kontekste. Deklaracijoje išsamiai aptariamas Didžiosios Britanijos išstojimas iš ES, pabėgėlių krizė, Sanglaudos politikos, miestų raidos ir judumo, kiti aktualūs ES ateities klausimai.

„Europos gyventojai yra kūrybingi, talentingi, įvairiapusiški, atviri, tolerantiški ir gebantys rasti novatoriškus sprendimus pagrindiniams Europos iššūkiams. ES sostinės yra daugelio iššūkių, kylančių Europai priešakyje. Miestams tenka ypatinga atsakomybė rasti greitus ir tvarius sprendimus, su kuriomis jie susidūrė. Metinis tiesioginis dialogas tarp ES sostinių merų ir Europos Komisijos suteikia puikią galimybę nuolatos keistis požiūriais į šiuos ir kitus klausimus, aptarti iššūkius, kurie kyla Europos visuomenei“, – teigiama 2017 metų Europos sostinių merų deklaracijoje, kurią pasirašė ir Vilniaus miesto savivaldybė, atstovaujama mero Remigijaus Šimašiaus.

Europos sostinių lyderiai paskutinį kartą buvo susitikę 2016 metais Nyderlandų Karalystės sostinėje Amsterdame.


Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]