Jaukesnės ir patogesnės Justiniškės – su Kaimynijų programa!

Vienai aktyviausių – Justiniškių – bendruomenei šiandien pristatyta naujovė – Kaimynijų programa, kuria pasinaudoti pakvietė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.


Kad Justiniškės taptų jaukesnės ir patogesnės, savivaldybė siūlo pirmą tokios apimties projektą: skiria net po 10 eurų už 1 kv. m atnaujinamos teritorijos kiemuose. Tai nepaprasta galimybė atsinaujinti kiemus tiems 26 tūkst. justiniškiečių, kurie dabar gyvena senesniuose kaip 15 metų daugiabučių namų kvartaluose. Jei visos 47 šio miegamojo rajono kaimynijos sumanytų atsinaujinti, tam galėtų būti skiriama nuo 8 iki 25 mln. Eur. Kaip atsinaujinti savo kiemą ir į ką investuoti sprendžia į kaimynijas susibūrusi bendruomenė. Daugiau apie tai – www.vilnius.lt/kaimynijos

Meras su gyvenančiais Justiniškėse aptarė, kaip pasikeitė rajonas per pastaruosius metus: čia sutvarkyti 38 įvažiavimai į daugiabučių kiemus, įrengti du žalieji koriai, naujai išasfaltuoti 4,4 km gatvių, sutvarkytos sporto aikštelės, atnaujintos viešos erdvės, kuriose neveikiantis fontanas ir senas betoninis amfiteatras pavirto jaukia vieta susiburti ir atsikvėpti po darbų.

Daugiau dėmesio gyvenamajai aplinkai

Šįmet Justiniškėse išasfaltuota net 4,4 km gatvių – naujas lygus asfaltas paklotas Talino, Lūžių, Taikos ir Rygos gatvių atkarpose, sutvarkyti 38 Justiniškių daugiabučių namų kiemai, kurie nebuvo tvarkyti jau dešimtmečius. Įrengti nauji šaligatviai nuo Lūžių iki Rygos gatvės, suremontuoti laiptai daugiabučių namų kiemuose.Iki šių metų pabaigos Talino gatvėje, 600 m atkarpoje, numatyta įrengti 20 naujų modernių LED šviestuvų. Netrukus Talino gatvėje bus pradėti gatvės apšvietimo įrengimo darbai. Per šį mėnesį prie Taikos g. 155a esančios pėsčiųjų perėjos bus įrengtas eismo saugumą kelyje gerinantis kryptinis LED apšvietimas.

Jau šįmet Justiniškėse bus įrengta nauja vaikų žaidimų aikštelė prie Justiniškių fontano (Taikos g. 68-64), o per trejus metus įrengti dar 7 visiškai naujas modernias aikšteles mažiesiems prie daugiabučių namų Taikos g. 199-195, Taikos g. 33-37, Taikos g. 55-Justiniškių g. 115, Taikos g. 65-Justiniškių g. 78, Taikos g. 90, 92, 100, Taikos g. 171, 173 ir Rygos g. 17, 31. Sostinės savivaldybė iš viso planuoja per trejus metus viešosiose Vilniaus erdvėse įrengti apie 130 vaikų žaidimų aikštelių mažiesiems.

Įrengti nauji žalieji koriai – Rygos gatvės 11 ir 13 daugiabučio namų gyventojai jau gali džiaugtis sutvarkyta aplinka. Tarp namų buvusi pieva ilgą laiką tarnavo kaip automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje vairuotojai savo transporto priemones palikdavo nepaisydami jokios tvarkos. Vilniaus miesto savivaldybė, atsižvelgusi į dažnus pačių gyventojų prašymus, sutvarkė šią beveik 1400 kv. metrų dydžio teritoriją, pievas paverčiant žaliaisiais koriais. Taikos 91-95 taip pat įrengtas toks pat žaliasis korys.


Dovana Vilniui – atnaujintos viešosios erdvės Justiniškėse

Taikos gatvėje skveruose įrengti nauji suoliukai-mikroinstaliacijos, kurios neveikiantį fontaną ir seną betoninį amfiteatrą pavertė jaukia vieta susiburti ir atsikvėpti po darbų. Bendro Lenkijos instituto ir Justiniškių seniūnijos įgyvendinamo viešųjų erdvių gerinimo projekto metu, kalbantis su vietos bendruomene, gimė idėja sukurti tokią infrastruktūrą, kuri trauktų įvairaus amžiaus žmones leisti laisvalaikį drauge, išeiti iš namų ir bendrauti savo rajone su kaimynais.


Už šią dovaną Vilniui gyventojai dėkingi kaimynams lenkams – Varšuvos Adomo Mickevičiaus institutui („Culture.pl“) ir Lenkijos institutui Vilniuje, su kuriais bendradarbiauja sostinės savivaldybė ir Justiniškių seniūnija.


Justiniškės – viena kaimyniškiausių seniūnijų, turinti kasmetines tradicines šventes ir kurianti naujas tradicijas. Kaip sakė Justiniškių seniūnė Jurgita Ambrasienė, susiburti į bendruomenę mėgstantys justiniškiečiai turi daug tikslų ir ambicijų – per ateinančius metus seniūnijoje bus tvarkomos viešosios erdvės, skverai, kuriems bus suteikti vardai. Tikimasi, kad šios erdvės taps jaukiomis ir tvarkingomis gyventojų susibūrimo vietomis.

Naujas 5 kilometrų dviračių takas

Vilniaus dviračių takų žemėlapyje atsiranda taip reikalingos pagrindinės takų jungtys, kurių iki tol trūko. Laisvės pr. naujas raudonas asfaltas jau paklotas atkarpoje nuo „Sodros“ pastato iki Karoliniškių stotelės, o iki metų pabaigos apie 5 km ilgio takas nusidrieks nuo „Sodros“ ir Ateities g. Kitąmet darbai tęsis tiesiant jungtį tarp „Sodros“ ir L. Asanavičiūtės g. Šiuo dviračių taku bus patogu namus ar darbą bus patogu pasiekti ir Justiniškių gyventojams. Čia taip pat atnaujinti platūs (daugiau kaip 2 m) šaligatviai.


Svarbi gatvės jungtis jau projektuojama

Šiuo metu yra rengiami Šiaurinės gatvės statybos ir viaduko tarp Talino ir Helsinkio gatvių prieigų sutvarkymo projektai. Šiaurinę gatvę planuojama nutiesti iki 2020 metų. Šiuo metu rengiamas techninis projektas Talino gatvės apšvietimui įrengti, planuojama, kad gatvės apšvietimas bus įrengtas iki šių metų pabaigos. Talino gatvėje jau šią savaitę bus įrengtos techninės eismo reguliavimo ir saugumo priemonės – greičio mažinimo kalneliai, greitį ribojantys kelio ženklai.

Artimiausi mero R. Šimašiaus susitikimai su bendruomenėmis vyks Antakalnyje, „Techparke“ (spalio 9 d. 18 val.), Naujojoje Vilnioje (spalio 23 d. 18 val.).


Savo seniūnijos kontaktus rasite čia: www.vilnius.lt/seniunijos

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt