„Grinda“ kuria naujus gyvūnų kontrolės standartus

Spalio 4 dieną, minint Pasaulinę gyvūnų dieną, mažieji vilniečiai kartu su žinomais žmonėmis rinkosi į Vilniaus gyvūnų globos namus, kur vyko edukacinė programa „Laimės pilnas kailis“. Susirinkusieji gamino namelius benamėms katėms, susipažino su šio bendrovės „Grinda“ padalinio globotiniais bei jų gyvenimo sąlygomis.


Artimiausiu metu vaikų piešiniais išmarginti nameliai bus pastatyti Gelvonų, S. Konarskio, Žėručio ir Žaliųjų ežerų gatvėse. Namelius pagamino bendrovės staliai, o juos nudažyti patikėta sostinės moksleiviams. Kartu su ketvirtokais iš Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos bei „Šviesos“ pradinės mokyklos teptukų potėpius dėliojo ir LNK „orų mergaitė“ Karolina Liukaitytė, žurnalistas Tadas Grabys bei atlikėjas, TV laidų prodiuseris Juozas Liesis.


Edukacinės programos „Laimės pilnas kailis“ dalyviai apsilankė Vilniaus gyvūnų globos namų patalpose, kur pamatė, kaip gyvena čia šiuo metu globojami 29 šunys ir 8 katės. Jiems namų darbuotojai papasakojo, kaip čia patekusius keturkojus „Grindos“ veterinarai skiepija, jeigu reikia – gydo ir pagal identifikavimo žymes ieško oficialaus šeimininko. Pasibaigus 2 savaičių karantinui ir neatsiradus savininkui, gyvūnas sterilizuojamas, jam ieškoma globėjų. „Pasitaiko gyvūnų, kuriems nauji globėjai atsiranda vos paskelbus jo nuotrauką internete, tačiau dažniau būna, kad savų namų gyvūnai laukia gan ilgai. Mūsų namų rekordininku galima pavadinti 11 metų šunį, kuris po mūsų stogu gyveno ištisus metus – tačiau net ir jis galiausiai rado naujus namus“, – pasakoja Vilniaus gyvūnų globos namų atstovė Agnė Stasiūnienė.


Bendrovės „Grindos“ gyvūnų globos namai kasdien laikina stotele tampa ir dešimtims Vilniaus miesto benamių kačių. Jos čia teužsibūna 2-3 dienas – pagal programą „Pagauk – sterilizuok – paleisk“ sterilizuojamos, o vėliau paleidžiamos sugavimo vietoje ir toliau gaudo graužikus. „Dabar pagrindinis gyvūnų kontrolės principas Vilniaus mieste, kaip ir daugelyje Europos miestų, yra sterilizacija. Skaičiuojame, kad šiais metais sterilizavome beveik 400. Lėšos, kurios anksčiau buvo skiriamos gyvūnų užmigdymui, jau 5 metus skiriamos sterilizavimui“, – pasakoja A. Stasiūnienė.


Planuojama, kad po kelerių metų bendrovės „Grinda“ Vilniaus gyvūnų globos namai, šiandien įsikūrę gana skurdžiose, renovuotinose patalpose, kuriose ankščiau buvo šiukšlių konteinerių remonto dirbtuvės, persikels į šiuolaikiškus, gyvūnų poreikius atitinkančius naujus namus. „Būsimuose namuose bus įrengtos gyvūnų karantinavimo patalpos, operacinė, ligoninė sergantiems, pasivaikščiojimo zona, patogūs voljerai. Planuojame, kad atskirose patalpose gyvens vaikingos patelės, o patys mažiausi šeimininkų lauks „vaikų darželyje,“, – teigia UAB „Grinda“ Kęstutis Vaicekiūtis. Patalpos beglobiams gyvūnams 1,6 hektaro plote bus įrengtos pietvakarinėje miesto dalyje.