Antakalnyje meras pristatė nuveiktus darbus ir Kaimynijų programą

Šįvakar Antakalnio gyventojai rinkosi technologijų parke „Vilnius Tech Park“ – čia meras Remigijus Šimašius susitiko su gyventojais ir pristatė per metus nuveiktus darbus bei naujovę – Kaimynijų programą, kuri padės atsinaujinti ištisus Antakalnio kvartalus ir kiemus.
Rekonstruojama P. Vileišio gatvė
Viena svarbiausių gatvių Antakalnyje – P. Vileišio gatvė šiemet gavo itin daug dėmesio. Jau greitai antakalniečiai galės džiaugtis visiškai sutvarkyta gatve, kurioje bus nutiesti dviračių ir pėsčiųjų takai, rekonstruojama lietaus kanalizacija bei atsiras ir poilsio zonos. Gatvė išsiskirs dar ir tuo, kad ji taps pirmąja Lietuvoje, kuri bus skirta tik pėstiesiems ir dviratininkams, o ja važinėti galės tik specialusis transportas.
Šioms dienomis, P. Vileišio g. (nuo Šilo tilto iki Antakalnio g. 120) galima pastebėti vykstančius darbus: tiesiamas daugiau kaip kilometro ilgio takas, sujungiantis Šilo tiltą su trasa link Antakalnio žiedo. Bendras trasos ilgis bus apie 1,4 km. P. Vileišio g. projektuojamas ir raudono asfalto dangos, 3,5 m pločio dviračių takas. Iš abiejų pusių projektuojami 1,5 – 2,5 m pločio pėsčiųjų takai. Arčiau upės bus atokvėpio aikštelės su suoliukais. Vakarinėje tako pusėje planuojama atnaujinti ir apšvietimą. Iki šiol P. Vileišio gatvėje jau įrengta apie 700 m takų pagrindų, netrukus prasidės ir asfaltavimo darbai.
Daugiau dėmesio gatvių ir šaligatvių remontui
Antakalnyje, Šilo gatvėje buvo visiškai atnaujinta 1,6 km asfalto dangos, Nemenčinės plente – 1,7 km, sutvarkyta ir Antakalnio gatvės atkarpa nuo troleibusų žiedo ir Žolyno gatvės. Šiemet išasfaltuota ir 1,1 km Moliakalnio g., 1,1 km Karačiūnų g., 800 metrų Šilėnų g., apie 800 metrų Barsukynės g., 200 m S. Kerbedžio g., 350 metrų Kalno g., suremontuota 430 m Filaretų g. atkarpa.
Pasirūpinta ir pėsčiaisiais – naujai įrengti ir suremontuoti seni šaligatviai, vedantys link pensionato Antavilių g., taip pat Saulėtekio al. nuo 18 namo iki sankryžos su Nemenčinės pl., ir nuo sankryžos iki stotelės, ties Nemenčinės pl. 26A namu, sutvarkytas šaligatvis šalia Tramvajų g. 11 namo.
Antakalnyje šviesiau – šiemet įrengtas apšvietimas Lingių, Šatrijos Raganos gatvėse, baigiama apšviesti ir P. Vileišio g. Dar šiemet Antakalnyje bus šviesiau ir atkarpoje nuo Nemenčinės pl. iki Ežerėlių g. Iki metų pabaigos suplanuota rekonstruoti parko prie Antakalnio ligoninės (Antakalnio g. 124) apšvietimą, įrengti kryptinį apšvietimą nereguliuojamose pėsčiųjų perėjose Saulėtekio al., Plytinės g. ir Šilo g.
Prioritetas – saugus eismas

Kad Antakalnyje pėstieji jaustųsi saugesni, rajone įrengti greičio mažinimo kalneliai, atšvaitai kelio dangoje, sferiniai veidrodžiai. Po du kalnelius atsirado Šilėnų g., Laurų sodų 1-oji g., po vieną – Filaretų g., L. Sapiegos g. ir Karačiūnų gatvėse. Artimiausiu metu du greičio mažinimo kalneliai atsiras ir Gvazdikų gatvėje. Kalneliai iš asfaltbetonio dangos bus įrengti Kuosų gatvėje ties Jūratės gatve, dar šiemet tokių atsiras ir Šilo g.: ties Prancūzų mokykla ir Šilo g. tarp 40 ir 64 namų.
Kad pagerėtų matomumas, įrengiami atšvaitai ir sferiniai veidrodžiai: Rudens – Rūtų gatvių sankryžoje – sferinis veidrodis, Plytinės g. (nuo Dvarčionių žiedo iki Botanikos sodo) ir Kairėnų g. (nuo Botanikos sodo iki Nemenčinės pl.) – kelio dangoje įmontuoti atšvaitai.
Gana intensyvaus eismo Smėlio ir Šilo g. sankryžoje artimiausiu metu suplanuota įrengti naują pėsčiųjų perėją.
Patogesnis judėjimas

Šiemet nutiestas naujas, beveik kilometro ilgio dviračių takas Saulėtekio alėjoje (nuo Nemenčinės pl. iki Šatrijos Raganos g.), čia taip pat sutvarkyti kelis dešimtmečius remonto nematę šaligatviai. Šiuo metu taip pat intensyviai dirbama P. Vileišio gatvėje, kurioje įrenginėjamas naujas dviračių takas, kuriuo riedant prieš akis atsivers sutvarkytos Neries krantinės vaizdai.
Pasirūpinta ir viešojo transporto infrastruktūra – įrengta 15 transporto laukimo aikštelių 114 autobuso maršrute, kuris taip pat atsinaujino ir naujais autobusais. Taip pat planuojamas naujas 113 maršrutas per Šatrijos Raganos g. – į Žirmūnų teritoriją. Aštuonios naujos keleivių laukimo stotelės įrengtos Anapilio st., Ežerėlių st., Nemenčinės pl., Nugalėtojų stotelėse.
Šalia viso to, antakalniečiai gali džiaugtis unikalia transporto priemone savo rajone – vadinamuoju „Uperiu“. „Uperis“ – tai ekologiškas, švytuoklinis upės srovės jėga varomas keltas pėstiesiems ir dviratininkams, kuris jau nuo kito pavasario kursuos tarp Valakampių ir Verkių paplūdimių ties Verkių vandens malūnu.
Sutvarkyti kiemai ir sporto aikštelės

Antakalnio gyventojai šiemet džiaugiasi sutvarkytais kiemais: P. Vileišio g. 21-24 namų kiemai, Antakalnio g. 8, 10, 16, 16A, 18, 18A, 18B, 58, 60 ir Volungės g. 5 kiemai. Antakalnio g. šiemet buvo pasodinta net 120 naujų medžių – liepų.
Taip pat šiemet sutvarkyta sporto aikštelė prie P. Vileišio g. 24 namo. Šiais metais bus tvarkomas ir prie VGTU Inžinerijos licėjaus esantis sporto aikštynas. Dar šią savaitę ruošiamasi atidaryti daugiafunkcę sporto aikštelę Dvarčionyse, prie VGTU Inžinerijos licėjaus pradinės mokyklos. Atnaujinta aikštelė yra labai aktyvios vietos bendruomenės ir savivaldybės bendro darbo vaisius.
Šiemet visiems antakalniečiams atveriama iki tol buvusi uždara Antakalnio klinikinės ligoninės teritorija (Antakalnio g. 124), kur jau įrenginėjami dviračių, pėsčiųjų takai, tvarkoma teritorija.
Kaimynijų programa – iniciatyviems vilniečiams
Antakalnio gyventojams pristatyta ir nauja Kaimynijų programa, kuri paskatins susiburti į kaimynijas ir drauge pagerinti savo gyvenamąją aplinką, atgaivinti Antakalnio kiemus. Savivaldybė skiria net po 10 eurų už 1 kv. m atnaujinamos teritorijos kiemuose. Ši programa aktuali apie 18 tūkst. Antakalnio gyventojų, gyvenantiems senesniuose kaip 15 metų daugiabučių namų kvartaluose. Savivaldybė siūlo susiburti į 83 kaimynijas rajone ir drauge spręsti, kaip atsinaujinti savo kiemus, į ką investuoti. Daugiau apie programą – www.vilnius.lt/kaimynijos
Kas laukia Antakalnio kitąmet
Šiųmečiai darbai – tik pradžia. Greitu metu bus sutvarkytas L. Sapiegos barokinis sodas, užbaigtas P. Vileišio gatvės rekonstrukcijos projektas (atkarpos nuo Šilo tilto iki Šv. Petro Povilo žiedo), kuriame numatyti ir dviračių takai, ir pėsčiųjų zonos.
Jau pasirengta rekonstruoti Antakalnio gatvės atkarpą nuo Šilo tilto iki Žolyno gatvės: čia padaugės eismo juostų, nuo Antakalnio troleibusų žiedo iki Šilo tilto bus įrengta A juosta, atnaujinami šaligatviai, dviračių takai, tvarkomi želdynai. Taip pat ruošiamasi Nemenčinės (atkarpos nuo Kairėnų gatvės iki Vilniaus miesto ribos) dviejų krypčių plento rekonstrukcijai.
Antakalnyje taip pat atsiras daugiau vaikų žaidimų aikštelių – septynios visiškai naujos žaidimų vietos bus įrengtos ties Šilo g. 32 ir 34, Antakalnio g. 95, Tramvajų g. 2 ir Smėlio g. esančiais namais, taip pat Puodžių gatvėje prie ežero ir šalia Vileišio g. 13, Volungės g. 3 bei 5 numeriais pažymėtų daugiabučių. Antakalnio g. 120 prie M. Daukšos mokyklos vaikai taip pat galės smagiai leisti laisvalaikį saugiose ir naujose žaidimų aikštelėse.
Atsiras ir daugiau vietų darželiuose – planuojama įrengti du modulinius priestatus šalia lopšelio-darželio „Atžalėlės“ ir darželio-mokyklos „Volungė“. Taip jau kitąmet Antakalnio rajone papildomai atsiras net 240 naujų vietų vaikams.
Artimiausi mero R. Šimašiaus susitikimai su bendruomenėmis vyks Naujojoje Vilnioje (spalio 23 d. 18 val.) ir Fabijoniškėse (lapkričio 8 d., 18 val.).
Savo seniūnijos kontaktus rasite čia: www.vilnius.lt/seniunijos
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt