Apdovanoti konkurso „Žydintis Vilnius“ 2017 laureatai

Šiandien Vilniaus savivaldybėje rinkosi tradicinio konkurso „Žydintis Vilnius“ 2017 dalyviai ir laureatai. Šių metų konkurso akcentas – vilniečių puoselėjamų daugiamečių gėlių grožis. Sveikinimo žodžius ir diplomus rugpjūčio – spalio mėnesį vykusio konkurso laimėtojams mero Remigijaus Šimašiaus vardu perdavė mero patarėja Dalia Bardauskienė.

Įvairiose kategorijose apdovanoti šeši šių metų konkurso laureatai.

Už išpuoselėtą, spalvingą vijoklių fone įkomponuotą gėlyną apdovanoti Pilies gatvėje įsikūrusio grožio salono „Franko“ darbuotojai.

Apdovanojimą gavo ir daugiausiai „patinka“ savivaldybės Facebooke surinkę, ne pirmą kartą konkurse dalyvaujantys „Penkių kontinentų“ įmonės grupės atstovai.

Konkurse nedalyvavę, tačiau komisijos pastebėti ir apdovanoti verslo centro „Green Hall“ kraštovaizdžio specialistai, kurie komisijos narius sužavėjo originaliu augalų asortimentu, netipiniu komponavimu ir subtiliu augalų medžiagiškumu konceptualios architektūros fone.

Neliko nepastebėtos ir VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ sodininkės Kristinos Narvilienės pastangos, puoselėjant daugiamečius gėlynus Bernardinų sode.

Vienas labiausiai šiemet konkurso komisiją nustebinusių – vilnietės Kristinos Šeniauskienės gėlynas. Taikos gatvėje tarp daugiaaukščių namų įkurta žydinti erdvė stebina augalų gausa, įvairove ir tuo, kaip žydintis kiemas suvienijo kaimynus. Tai – savotiškas socialinis projektas, skatinantis pasitempti ir aplinkinių daugiabučių bendruomenes.

Pagrindinį šių metų prizą laimėjo Adomo Mickevičiaus skverą sutvarkiusi iniciatyvinė grupė su Asta Grabauskiene ir Renata Mikailionyte priešakyje. Visi komisijos nariai vieningai sutiko, kad būtent šis gėlynas geriausiai reprezentuoja šių metų konkurso idėją – papuošti miestą daugiamečiais gėlynais. Gausiai turistų ir vilniečių lankomo skvero erdvė buvo atnaujinta profesionalų, privačiomis lėšomis (projektą finansavo UAB „Biocell“). Tai puikiai iliustruoja iniciatyvių vilniečių norą gražinti viešąsias miesto erdves ir dovanoti Vilniui išties ypatingas dovanas.

Specialųjį apdovanojimą – „Ateities prizininkai“ – gavo Vilniaus darželis-mokykla „Vaivorykštė“, kurie skatinami ir toliau ieškoti naujų būdų, kaip kartu su vaikais puoselėti aplinką.

Konkurso „Žydintis Vilnius“ 2017 komisijos nariai ir vertintojai:
Vilniaus miesto mero patarėja D. Bardauskienė;
Želdynų poskyrio vedėja Giedrė Čeponytė;
Miesto plėtros departamento, Plėtros planavimo skyriaus vyr. specialistė Indra Bieliūnaitė;
Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos (LKAS) narė kraštovaizdžio architektė Dovilė Ivanauskienė;
Įmonės „Mažieji sodai“ vadovė Ligita Poškutė.

„Žydintis Vilnius“ sugrįš ir kitąmet. Sekite naujienas!

Pasigrožėti konkurso dalyviais ir laureatais galite čia ir čia.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt