Svarbi informacija
Dovana meno gurmanams – Samuelio Bako muziejus
Lygiai už mėnesio, lapkričio viduryje, sostinėje duris atvers garsaus litvakų tapytojo Samuelio Bako muziejus. Jo atidarymo renginiuose dalyvaus pats Samuelis Bakas, į Vilnių atvykstantis iš Jungtinių Amerikos Valstijų.
Samuelio Bako muziejus įsikurs sostinės Naugarduko gatvėje ir veiks kaip Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus padalinys. Tai bus pirmasis muziejus pasaulyje, skirtas tik šio tapytojo kūrybai.
S. Bakas gimė 1933 m. Vilniuje, o savo pirmąją piešinių parodą surengė sulaukęs vos devynerių. Stebuklingai išgyvenęs nacių okupacijos laikotarpį, jis atsidūrė perkeltųjų asmenų stovykloje Vokietijoje, vėliau gyveno Izraelyje ir Vakarų Europoje. 1993 m. dailininkas įsikūrė Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur tęsia savo kūrybinį kelią.
Muziejaus atidarymo išvakarėse S. Bakui bus suteiktas Vilniaus garbės piliečio vardas. Atidarymo dieną garsusis dailininkas Lietuvai ir muziejui padovanos 54 savo kūrybos darbus, kuriuos vilniečiai ir miesto svečiai galės apžiūrėti nuo lapkričio 17 d. Netolimoje ateityje muziejuje planuojama atidaryti antrą ekspozicinę erdvę ir edukacinį centrą.
Pasak Samuelio Bako, Vilnius užima ypatingą vietą jo gyvenime ir kūryboje.
„Mano gimtasis miestas yra amžinai įsirėžęs mano sieloje. Vilnius, Lietuvos Jeruzalė, buvo svarbus žydų kultūros centras, litvakiško pasididžiavimo šaltinis. Tai, kad tampu savo gimtojo miesto kultūrinio žemėlapio dalimi, man yra nepaprastai reikšminga“, – teigia jis.
Vilniuje S. Bakas praleis savaitę. Jis dalyvaus muziejaus atidarymo renginiuose bei Vilniaus garbės piliečio regalijų įteikimo ceremonijoje Vilniaus Rotušėje, susitiks su žurnalistais ir visuomene, praves „masterclass“ tapybos pamoką dailės studentams. Menininką viešnagės metu lydės žmona Heidy Josee, dukros ir anūkai.
Daugiau informacijos:
Ieva Šadzevičienė,
VVGŽM Tolerancijos centro ir Samuelio Bako muziejaus vadovė
Tel. 8 612 60 339; el. paštas: ievasadzeviciene@jmuseum.lt
Taip pat skaitykite:
Siekiant išlaikyti kokybę, sostinės darželiuose nežymiai brangs maitinimas
Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė maitinimo normų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose didinimui. Paskutinį kartą vaikų maitinimo įkainiai sostinės darželiuose keitėsi 2019-aisiais. Smarkiai išaugus maisto produktų kainoms, maitinimo paslaugų teikėjai... ❯❯❯
2022-05-18
II-uoju etapu kultūros projektams Vilnius skirs dar apie pusę milijono eurų
Kultūros ir meno organizacijas Vilnius kviečia pretenduoti į paramą įgyvendinamiems projektams. Antrajame Kultūros rėmimo programų projektų konkurso etape dalyviams bus paskirstyta dar apie pusė milijono eurų. Vieno projekto įgyvendinimui skiriama iki 5 tūkst. eurų. Siekiant... ❯❯❯
2022-05-17
Vido Simanavičiaus skulptūra „Adriana“ kvies atrasti savo kiemą
Užsilikusį nesutvarkytą skverą su amfiteatru Justiniškėse menininkai projektu „Mano kiemas“ pavertė laisvalaikio, poilsio ir sveikatingumo erdve. Atrasti Justiniškes ir išeiti į kiemą kvies čia užaugusią merginą vaizduojanti bronzinė skulptūra. „Kuriu Vilnių“... ❯❯❯
2022-05-14
Teikite kandidatūras Metų mokytojo premijai gauti
Kiekvienoje mokykloje yra išskirtinis – pilietiškas, inovatyvus, jaunąją kartą įkvėpti gebantis, kolegas motyvuojantis ir bendruomenę buriantis mokytojas. Jei taip – kviečiame jį nominuoti, pildant nustatytos formos rekomendaciją (pagal nuostatų 1 priede pateiktą formą) bei... ❯❯❯
2022-05-08
Pavilnyje bus statoma progimnazija – idėjas siūlė patys gyventojai
Kas turėtų būti mokykloje - sporto aikštynas, teniso kortai, bendradarbiavimo erdvė suaugusiems, o gal baseinas, skirtas ir rajono gyventojams? Vilniečiai bus kviečiami patys kurti mokyklą ar darželį šalia savo namų, kūrybinėse dirbtuvėse pateikti idėjas ir pasiūlymus, kurie galės... ❯❯❯
2022-05-06
Vilnius rengsis Ekstremaliojo sporto centro koncesijos konkursui
Vilniaus miesto savivaldybės taryba nusprendė, kad miestui reikalingas dar vienas sporto objektas – Ekstremaliojo sporto centras. Projektą miestas realizuos bendradarbiaudamas su privačiais investuotojais – artimiausiu metu planuojama skelbti koncesijos konkursą ir su... ❯❯❯
2022-04-27