„Microsoft“ partnerių bendrovė „Unify Square“ kuriasi Vilniuje

Verslo komunikacijos programinę įrangą kurianti ir diegianti Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) bendrovė „Unify Square“ produktų vystymo padalinį įkurdins Vilniuje. Buvusių „Microsoft“ darbuotojų įkurta bendrovė planuoja suburti daugiau nei 20 aukštos kvalifikacijos programuotojų komandą, kuri bus atsakinga už naujų produktų kūrimą.

Bendrovės vystomais sprendimais šiuo metu naudojasi „Unilever“, „Nestle“, „Microsoft“, „Shell“, „Deloitte“ ir kitos visame pasaulyje žinomos bendrovės.

„Dabartiniame bendrovės veiklos etape ieškojome investicijų lokacijos, kurioje rastumėme ne tik tokių specialistų, kokių mums reikia šiandien – IT produkto vystymo specialistų – bet ir tokių profesionalų, kurių mums reikės ateityje – pavyzdžiui, gebančių dirbti su „duomenų debesijos“ technologijomis. Tai leis mūsų bendrovei ir toliau inovuoti pagreitintu tempu“, – teigia „Unify Square“ generalinis direktorius John Case.

Pagrindinė bendrovės būstinė įsikūrusi Belvju mieste (Vašingtono valstija, JAV), o kiti padaliniai yra Vokietijoje, Šveicarijoje, Jungtinėje Karalystėje, Australijoje, Indijoje. Tiesa, produkto vystymo padaliniai iki šiol buvo tik JAV ir Šveicarijoje. Vilniuje įsikursiantis bendrovės padalinys naują programinę įrangą vystys kartu su JAV padaliniu, todėl Lietuvos sostinė taps viena iš svarbiausių lokacijų bendrovės verslo žemėlapyje.

2008 m. įkurta „Unify Square“ vysto programinės įrangos paketą „PowerSuite“, leidžiantį verslo reikmėms analizuoti, pritaikyti ir efektyviau išnaudoti internetinės komunikacijos įrankius „Skype for Business“ ir „Microsoft Teams“. Be to, sparčiai auganti bendrovė artimiausiu metu planuoja daugiau dėmesio skirti „duomenų debesijos“ ir dirbtinio intelekto technologijoms vystyti.
Skaičiuojama, kad vadinamoji UC&C (angl. – „Unified Communications and Collaboration“) rinka, kuriai priskiriama „Unify Square“ vystoma programinė įranga, iki 2022 metų augs iki maždaug 52,7 mlrd. eurų.

„Galutiniame atrankos etape Lietuva dėl šio projekto varžėsi su Europos ir Azijos šalimis. Visgi Lietuva ne pirmą kartą nugvelbia aukštos pridėtinės vertės investicinius projektus ir tai itin svarbu siekiant išplėsti ne tik darbo rinkoje kuriamų produktų, bet ir kompetencijų spektrą“, – teigia užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas.

Šiuo metu „Unify Square“ dirba 125 darbuotojai. Bendrovės įkūrėjai – buvę „Microsoft“ inžinieriai, o dabartinis generalinis direktorius John Case – buvęs programinės įrangos paketų „Office“ ir „Office 365“ rinkodaros ir verslo plėtros viceprezidentas.

Daugiau informacijos:
Investuok Lietuvoje, egidijus.jurgelionis@investlithuania.com