Sostinės meras Naujosios Vilnios gyventojams pristatė Kaimynijų programą

Sostinės meras Remigijus Šimašius šįvakar susitiko su Naujojoje Vilnioje gyvenančiais vilniečiais, kuriems pristatė jau nuveiktus darbus rajone ir naują Kaimynijų programą, kuri padės iš esmės atnaujinti senus daugiabučių kvartalus ir kiemus, juos paverčiant jaukiomis, patogiomis erdvėmis. Naujosios Vilnios kultūros centre susirinkę gyventojai ne tik dalinosi pastebėjimais, bet pasidžiaugė matomais pokyčiais gyvenamojoje aplinkoje.

„Mano tikslas, kad žalumos apsuptas Naujosios Vilnios rajonas taptų tikra oaze. Tikiu, kad bendromis jėgomis tą galime pasiekti. Visuomet laukiu Jūsų pasiūlymų, ką daryti toliau, kad šis rajonas taptų dar patrauklesnis gyventi, dirbti, mokytis, auginti vaikus“ – kalbėjo meras R. Šimašius.

Meras pakvietė Naujosios Vilnios gyventojus pasinaudoti Kaimynijų programa – atnaujinti savo kiemą, kvartalą ir paversti jį vieta, kur jiems patiems būtų jauku, patogu leisti laiką. Naujojoje Vilnioje yra suplanuotos net 43 kaimynijos, kurios apima daugiau kaip 52 hektarus teritorijos, kurią galima gražiai atnaujinti. Į kaimynijas susibūrę gyventojai patys sprendžia, kaip atsinaujinti savo kiemą ir į ką investuoti: į kiemo apsaugą (tvorą, vaizdo kameras), į sporto ir pramogų įrenginius, ar atsinaujinti kiemo infrastruktūrą, apželdinimą. Savivaldybė skirs net po 10 eurų už 1 kv. m atnaujinamos teritorijos. Jeigu atnaujinimų vertė neviršys savivaldybės teikiamo finansavimo, gyventojai nieko papildomai nemokės. Jeigu viršys savivaldybės skiriamą finansavimą, skirtumą padengs kaimynijos nariai. Kaimynijų teritorijų ribas galima pamatyti čia: https://maps.vilnius.lt/teritoriju-planavimas.

Susitikime dalyvavę gyventojai aktyviai domėjosi, kaip būtų galima susitvarkyti šaligatvius, įrengti tvarkingą aikštelę daugiabučio namo kieme, pagerinti susisiekimą viešuoju transportu ir pan.

Vakare Vilniaus meras Remigijus Šimašius taip pat apsilankė ir „Laisvės“ gimnazijoje, kur kartu su mokytojais ir mokiniais kalbėjo apie mokyklos perspektyvas, mokinių užimtumo skatinimą, laukiančius iššūkius ir lūkesčius.

Atnaujinti rajono gatvės ir kiemai

Šiais metais Naujojoje Vilnioje išasfaltuota kone 1 km žvyrkelių, asfalto danga jau paklota Kalno ir Gerviškių gatvėse. Taip pat sutvarkytos itin judrios rajono gatvės – Pergalės, Dūmų, A. Kojelavičiaus ir Pramonės. Šiose gatvėse paklota nauja asfalto danga, Pergalės gatvėje sutvarkyti šaligatviai.

Iki metų pabaigos planuojama sutvarkyti ir dar dvi Arimų ir Retkonių gatvės. Kitąmet remonto darbai persikels į Linksmąją ir Parko gatves. Planuojame dar šiemet iš geros būklės atnaujinamos Neries krantinės plokščių įrengti šaligatvius dalyje Šiaurės ir Džiaugsmo gatvių.


Įrengtas skveras

Naujosios Vilnios seniūnijos centrinėje dalyje, tarp Gerovės g. ir Vilnios upės, pradėtas tvarkyti skveras. Šią naują viešąją erdvę bus galima greit ir lengvai pasiekti net 14 tūkst. rajono gyventojų. Ties upe bus įrengti pėsčiųjų takai, pastatyti suoliukai, įrengtas apšvietimas ir apželdinta teritorija. Atnaujinti skverą planuojama dar šiemet.

Daugiau dėmesio eismo saugumui

Kad Naujojoje Vilnioje pėstieji jaustųsi saugesni, rajone įrengti greičio mažinimo kalneliai, atšvaitai kelio dangoje, sferiniai veidrodžiai, kryptinis pėsčiųjų perėjų ir kitas apšveitimas. Šiemet įrengti 10 greičio mažinimo kalnelių. Po du įrengta Gerviškių, S.Batoro, Nasturtų ir Rytų gatvėse, po vieną – Gandrų ir Kalno gatvėse. Kad pagerėtų matomumas, pėsčiųjų perėjose įrengti sferiniai veidrodžiai, geltoni skydai: Gerovės – Pergalės gatvių sankryžoje geltoni skydai, o Pramonės – Verbų gatvių sankryžoje sferiniai veidrodžiai. Penkiose pėsčiųjų perėjose – Pergalės ir Gerovės gatvių A. Kojelavičiaus ir Vaismedžių gatvių, A. Kojelavičiaus ir Rugiagėlių gatvių, A. Kojelavičiaus ir Naujosios gatvių sankryžose – jau netrukus bus įrengtas kryptinis apšvietimas.

Rajono mažiesiems – naujos žaidimo aikštelės

Atsižvelgusi į gyventojų ir seniūnų prašymus sostinės savivaldybė planuoja per trejus metus įrengti 130 aikštelių mažiesiems vilniečiams. Trys naujos vaikų žaidimo aikštelės dar šiemet bus įrengtos Genių, Naujojoje ir Plechavičiaus gatvėse.

Tvarkomi sporto aikštynai

Šiemet buvo atnaujinta krepšinio aikštelės danga prie Linksmosios g. 61 ir 63 namų. Pernai Vilniaus miesto savivaldybė Barboros Radvilaitės pradinei ir Vilniaus futbolo mokykloms padovanojo dirbtine dangą. Kitąmet J. I. Kraševskio mokykloje planuojama įrengti mažojo futbolo aikštelę. Dalį lėšų aikštelės įrengimui skirs Kūno kultūros ir sporto departamentas.

Dideli pokyčiai laukia prie ugdymo įstaigų esančių futbolo aikštynų. Jau kitąmet planuojama atnaujinti net 10 futbolo aikštynų, kuriuose bus atnaujinta žolės danga, bėgimo takai. Šiam tikslui Vilniaus miesto savivaldybė planuoja skirti apie 30 tūkst. eurų. Vieną aikštyną sutvarkyti ketinama Vilniaus Žaros gimnazijos.


Artimiausi mero R. Šimašiaus susitikimai su bendruomenėmis vyks Fabijoniškėse Abraomo Kulviečio gimnazijoje (lapkričio 8 d. 18 val.), Karoliniškėse „Spindulio“ progimnazijoje (lapkričio 20 d. 18 val.). Sekite informaciją Vilniaus miesto savivaldybės facebook paskyroje.

Savo seniūnijos kontaktus rasite čia: www.vilnius.lt/seniunijos

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt