Nyderlandų karalystės ambasadoriaus dovana – tulpės Lietuvos šimtmečiui pažymėti

Artėjant valstybės atkūrimo šimtmečiui, šiandien Vyriausybėje įvyko renginys, kurio pagrindinis akcentas buvo ypatinga Nyderlandų karalystės ambasadoriaus Berto van der Lingeno dovana – tulpių svogūnėliai „Gintarinė Lietuva“.

Renginyje dalyvavo ir dovaną atsiėmė sostinės vicemeras Linas Kvedaravičius, kuris dėkojo Nyderlandų ambasadoriui už gražią iniciatyvą, kuria galės grožėtis visi vilniečiai ir pažadėjo, kad gautos tulpės bus pasodintos Vilniaus Bernardinų sode.

Dovana, kuri yra viena iš šimtmečio projekto „Šimtmečio dovanos“ dalių buvo įteikta ne tik Vilniaus, tačiau ir Kauno, Švenčionių bei Panevėžio miestų atstovams. Šie miestai pasirinkti, nes būtent su jais Nyderlandų karalystė jau dabar yra sukūrusi glaudžius bendradarbiavimo saitus. Ambasadorius pažadėjo, kad ši dovana bus tikrai ne vienintelė, žyminti šią Lietuvai svarbią sukaktį.

Įteikdamas dovaną, Nyderlandų ambasadorius taip pat pakvietė drauge su miestų bendruomenėmis pasodinti gautus svogūnėlius suformuojant „LT100“ užrašą miestų viešosiose erdvėse ir taip simboliškai pažymėti šią svarbią Lietuvai sukaktį.

Renginyje dalyvavo Premjero patarėjas užsienio politikos klausimais Deividas Matulionis, Šimtmečio programos koordinatorė Neringa Vaisbrodė, Panevėžio miesto vicemeras Petras Luomanas, Kauno ir Švenčionių miestų bendruomenių atstovai.

Atsiėmę dovanas, miestų atstovai kartu su ambasadoriumi simboliškai pasodino po vieną tulpės svogūnėlį.

Renginį organizavo Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos Valstybės atkūrimo šimtmečio sekretoriatas drauge su Nyderlandų Karalystės ambasada Lietuvoje.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]