Sostinės mažiesiems – 130 naujų vaikų žaidimo aikštelių

Sostinės savivaldybė per trejus metus mieste planuoja įrengti net 130 naujų modernių vaikų žaidimų aikštelių. Šiandien pirmoji aikštelė atverta mažiesiems Viršuliškių gyventojams – modernus daugiafunkcinis kompleksas su integruotomis dvejomis šliaužynėmis, dvigubos sūpuoklės, keturvietis spyruokliukas, karuselė-laipynė ir uždengiama smėlio dėžė neleis nuobodžiauti nei mažesniems, nei vyresniems vaikams. Artimiausiu metu nauja aikštelė pradžiugins ir Karoliniškių gyventojus.


Naujoje vaikų žaidimų aikštelėje skvere prie Viršuliškių g. 24 – ne tik modernios sūpuoklės, bet ir įrengti suoliukai, kuriose patogiai galės prisėsti vaikus prižiūrintys tėveliai ar seneliai. Teritorijoje pastatytos ir šiukšliadėžės, o visa vaikų žaidimo aikštelės danga padengta skaldele. Viršuliškių skvere esanti vaikų žaidimo aikštelė sudaryta iš dviejų zonų – viena skirta vaikams iki 6 metų, kita – vaikams nuo 6 iki 12 metų amžiaus.


Dar šią savaitę planuojame naują vaikų žaidimo aikštelę pabaigti montuoti Karoliniškėse – teritorijoje prie Sausio 13-osios g. 21. Jau pradėta įrenginėti aikštelė Naujosios Vilnios seniūnijoje (Genių g. 21), netrukus aikštelės atsiras ir Fabijoniškėse (Fabijoniškių g. 90), dvi Šeškinėje (Čiobiškio g. 12 ir Šeškinės ozo teritorijoje prie ežerėlio) bei Pašilaičiuose (Medeinos g. 8A). Likusias vaikų žaidimo aikšteles planuojama įrengti per ateinančius dvejus metus.


Visos naujosios Vilniuje statomos aikštelės bus trijų tipų, pritaikytos skirtingo amžiaus vaikams – iki 6 metų, 6-12 metų ir mišrios, vaikams iki 6 ir nuo 6 iki 12 m. Sostinės savivaldybės prižiūrimos aikštelės, taip pat ir naujos aikštelės, yra paženklintos informacine lentele – joje nurodomas tel. numeris, kuriuo galima kreiptis pastebėjus gedimus.


Vilniaus miesto savivaldybė nuolat prižiūri ir remontuoja 525 Vilniuje esančias vaikų žaidimo aikšteles. Keičiamos susidėvėjusios sūpuoklių dalys, įrenginiai perdažomi, atnaujinama aikštelių danga, keičiamas smėlio dėžių smėlis ir pan. Pernai vaikų žaidimo aikštelių priežiūrai buvo išleista apie 170 tūkst. eurų, tiek pat lėšų numatyta ir šiemet. Senas, metalines ir nesaugias vaikų žaidimų aikšteles sostinės savivaldybė išmontuoja ir projektuoja naujas, saugumo standartus atitinkančias aikšteles su modernia įranga.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vtr@vilnius.lt