Vilniaus meras Vyriausybei ir Seimui pristato neatidėliotinų veiksmų planą dėl Nacionalinės koncertų salės projekto

Vilniaus meras Remigijus Šimašius, siekdamas sėkmingai įgyvendinti Nacionalinės koncertų salės projektą Vilniuje, kreipėsi į Vyriausybę ir Seimą, kviesdamas drauge priimti svarbius visai Lietuvai sprendimus. Meras kviečia Vyriausybę aptarti darbų ir įgyvendinimo sąnaudų pasidalijimą su savivaldybe, vystant Koncertų salės projektą (tarptautinis konkursas, projektavimas, pastato išpirkimas, statybos sąnaudos ir projekto valdymas), projekto įgyvendinimą pavesti savivaldybei, skiriant valstybės biudžeto lėšas, o Kultūros ministerijai – skubiai spręsti dėl Nacionalinės koncertų salės vietos parinkimo ir galimybių studijos būtinumo.

Meras savo laiške primena, kad buvusių Profesinių sąjungų rūmų problemos sprendimą ir Nacionalinės koncertų salės statybą Vyriausybė delegavo Kultūros ministerijai, nurodydama bendradarbiauti su savivaldybe. Deja, iki šiol apčiuopiamų rezultatų nepasiekta.

„Tebesvarstomos alternatyvios vietos prie Seimo, Vidaus reikalų ministerijos kultūros rūmų, nors Savivaldybės pateikti sklypo urbanistiniai-istoriniai, teisiniai, teritorijų planavimo, triukšmo tyrimai įrodo, kad Vilniuje tik ant Tauro kalno tokiam objektui yra tinkamiausia vieta“, – teigiama mero laiške, adresuotame premjerui Sauliui Skverneliui, Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui, Seimo Kultūros komiteto pirmininkui Ramūnui Karbauskui ir kultūros ministrei Lianai Ruokytei Jonsson.

„Šiuo metu prestižinėje Vilniaus vietoje esantis nenaudojamas pastatas darko išskirtinę miesto panoramą (Tauro kalnas tik 6 metrais žemesnis už Gedimino kalną). Paskutinės naujienos, kad buvusius Profsąjungų rūmus rimtai svarsto įsigyti Azerbaidžano ambasada, gali užtraukti didžiulę gėdą Lietuvai, rengiantis švęsti valstybės atkūrimo šimtmetį. Tikiu, kad tokia apgailėtina situacija nieko netenkina, todėl Vyriausybė bendradarbiaudama su Vilniaus miesto savivaldybe turi priimti skubų sprendimą. Manau, kad sėkmingai bendradarbiaudami per penkerius metus iki 2023 metų, kai bus minimas Vilniaus vardo paminėjimo 700 metų jubiliejus, esame pajėgūs pastatyti aukštos akustinės kokybės nacionalinę koncertų salę“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Vilniaus miesto savivaldybės taryba dar pernai rugsėjį pakartotinai pripažino, kad Pamėnkalnio (Taurakalnio) teritorija yra svarbi bendruomenei ir turi būti panaudota visuomenės poreikiams. Vykdant šį sprendimą parengtas žemės sklypo V. Mykolaičio-Putino g. 5 detalusis planas, kuris bus tvirtinamas šį mėnesį. Parengtas 1 500 vietų koncertų salės tarptautinio architektūrinio konkurso sąlygų projektas. Numatoma bendradarbiaujant su Tarptautine architektų sąjunga skelbti viešą konkursą ir 2018 metų vasarą išrinkti nugalėtoją. Savivaldybė skyrė lėšų teritorijų planavimo dokumentams parengti, tarptautiniam konkursui organizuoti, o esant aiškiai Vyriausybės pozicijai dėl koncertų salės statybos vietos ir finansavimo, numato skirti lėšų ir objektui išpirkti bei projektui įgyvendinti.

Iki 2005 metų pardavimo privatiems savininkams pastatas V. Mykolaičio-Putino g. 5 priklausė profesinei sąjungai „Solidarumas“ ir Lietuvos darbo federacijai. Šiuo metu pastatas priklauso UAB VIPC Vilnius.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt