Nauju sostinės savivaldybės Administracijos direktoriumi paskirtas Povilas Poderskis

Sostinės savivaldybės taryba šiandien Tarybos posėdžio metu išrinko naują Administracijos direktorių. Juo balsų dauguma paskirtas lig šiol mero patarėju IT ir atvirų duomenų klausimams dirbęs Povilas Poderskis.

„Povilas yra inovatyvus, puikiai išmano visą savivaldybės struktūrą ir per du metus padarė daug daugiau, nei jam priklausytų pagal pareigas bei pasiekė daugybę esminių pokyčių Vilniuje. Tikiu, kad Vilnius su Povilo pagalba taps dar greitesnis, atviresnis ir pažangesnis. “, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Povilas Poderskis nuo 2015 m. balandžio mėnesio dirba sostinės savivaldybės mero patarėju IT ir atvirų duomenų klausimams. Per dvejus savivaldybėje darbo metus P. Poderskis kartu su E. Miesto departamento komanda nuolat ieškojo sprendimų, kaip efektyvinti savivaldybės darbą, padidino elektroninių paslaugų prieinamumą gyventojams, atvėrė vilniečiams savivaldybės duomenis, formavo IT ir išmanaus miesto politiką.

„Manau, kad geras vadovas turi sugebėti deleguoti, žinoti savo kompetencijos ribas, nuolat tartis ir klausytis savo darbuotojų, pripažinti, kai kažko nesupranta ir nenutylėti problemų. Vilniui reikia veiklaus ir inovatyvaus administracijos vadovo, kuris komandoje kartu su patyrusiais pavaduotojais sugebės atrakinti profesionalių ir darbščių administracijos žmonių potencialą, o diegiamos inovacijos padės jiems geriau patenkinti gyventojų poreikius“, – sako P. Poderskis.


P. Poderskis – „Kompiuteriukų paramos fondo“ direktorius ir steigėjas, inicijavęs akciją, kurios metu šį rudenį visi Lietuvos penktokai dovanų gavo programavimo ir kūrybiškumo įgūdžius ugdantį įrankį – micro:bit kompiuteriuką. Naujas Administracijos direktorius nuolat dalyvauja įvairioje visuomeninėje veikloje, kuri siekia skatinti moksleivių domėjimąsi IT, technine kūryba bei programavimu.

Prieš darbą savivaldybėje, P. Poderskis pusantrų metų dirbo IT įmonės projektų vadovu, dar metus vadovavo programuotojų komandai. IT srityje naujasis AD dirba jau apie dešimtmetį.

Povilas Poderskis 2012 metais baigė Elektronikos ir telekomunikacijų studijas Kauno technologijos universitete.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt