Pirmasis naujojo Administracijos direktoriaus įsakymas – atsisakyti popierinių dokumentų

Vakar Tarybos posėdžio metu išrinktas naujasis Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis pirmąją savo darbo dieną pasirašė svarbų įsakymą – savivaldybės viduje atsisakyti dalies popierinių dokumentų.

Toks sprendimas leistų sutaupyti nemažą dalį biudžeto lėšų ir pagreitinti savivaldybėje vykstančius procesus.

„Esame išmanus ir greitas miestas, todėl turime kuo efektyviau naudoti lėšas ir neišleisti jų nereikalingam popierių spausdinimui. Daugelis dokumentų gali būti valdomi, pasirašomi ir derinami elektroniniu būdu, todėl visai nebūtina spausdiniti popierinių dokumentų ir taip eikvoti lėšas“, – sako naujasis Administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Įsakyme nurodyta, kad Administracijos direktoriaus parašu rengiami dokumentai yra pasirašomi elektroniniu parašu, vidaus susirašinėjimo dokumentai – per informacinę dokumentų valdymo sistemą „Avilys“, o visos „Avilyje“ suformuotos užduotys yra administruojamos tik elektronine forma.

Per mėnesį savivaldybė sunaudoja apie 300 tūkst. A4 formato popieriaus lapų, per metus – apie 3,6 mln. lapų, tam išleidžiama apie 3 tūkstančiai eurų per mėnesį arba 36 tūkstančiai eurų per metus. Atsisakius daugelio popierinių dokumentų ir juos valdant elektroniniu būdu, būtų galima gerokai sumažinti ne tik sunaudojamo popieriaus kiekį, bet ir sutaupyti spausdinimo išlaidoms.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]