Su Karoliniškių gyventojais – apie kaimyniškumą ir nuveiktus darbus

Šiandien susitikime su Karoliniškių gyventojais Vilniaus meras kalbėjo apie kaimyniškumą – gyventojų įsitraukimą į savo aplinkos gerinimą, rūpinimąsi savo kiemu ir konkrečius darbus, kuriuos gali padaryti kiekvienas.


Sostinės meras į susitikimą atėjusiems gyventojams pristatė naują Kaimynijų programą, kuria jie gali neatpažįstamai atnaujinti savo gyvenamąją aplinką. Savivaldybė, norintiems susitvarkyti savo kiemą, skiria finansavimą – po 10 eurų už 1 kv. m, už kuriuos gyventojai gali net tik įsirengti automobilių stovėjimo aikštelę, bet ir pastatyti vaikų žaidimų aikštelę, poilsio ar pramogų erdvę ar apželdinti savo kiemo teritoriją.


Karoliniškių seniūnijoje yra 58 kaimynijos, kurių plotas – apie 61 ha. Visa ši teritorija gali būti atnaujinta pasinaudojus nauja programa ir savo kiemą, kvartalą paversti vieta, kur jauku, patogu ir norisi leisti laiką. Savivaldybė skirs finansavimą tiems, kurie atsinaujins senesnius kaip 15 metų daugiabučių namų kvartalus. Į kaimynijas apsijungę vilniečiai patys nuspręs – kaip atsinaujinti savo kiemą ir į ką investuoti: į kiemo apsaugą (tvorą, vaizdo kameras), į sporto ir pramogų įrenginius, ar atsinaujinti kiemo infrastruktūrą, apželdinimą. Pagal šią programą taip pat finansuojamas ir automobilių stovėjimo vietų kieme įrengimas, kaimynijos teritorijoje suformuotų sklypų įteisinimas. Visą informaciją apie naują programą galima rasti interneto svetainėje www.vilnius.lt/kaimynijos.


Sutvarkytos Karoliniškių gatvės, kiemai, šaligatviai

Susitikimo metu Vilniaus meras pristatė per metus Karoliniškių seniūnijoje nuveiktus darbus ir gyvenamosios aplinkos gerinimo programą. Šįmet Karoliniškėse atnaujinta beveik 1 km Laisvės prospekto atkarpa, suremontuota beveik 1 km Sausio 13-osios gatvės atkarpa.Šįmet Karoliniškių seniūnijoje išklota naujų šaligatvių tose vietose, kur vaikšto daugiausiai gyventojų – šalia Rolando Jankausko g. 15 namo, Vido Maciulevičiaus g. 24, A. J. Povilaičio g. 14 ir Igno Šimulionio g. 4, prie I. Šimulionio g. ir Vytauto Vaitkaus sankirtos, prie Joensū skvero, V. Druskio ir Sausio 13-osios g. namo.

Dviračių takų žemėlapyje – nauja dviratininkų traukos trasa

Laisvės prospekte tiesiamas naujas apie 5 km raudono asfalto dviračių takas. Laisvės pr. naujas raudonas asfaltas jau paklotas atkarpoje nuo „Sodros“ pastato iki Karoliniškių stotelės. Čia taip pat atnaujinti platūs (daugiau kaip 2 m) šaligatviai.


Dviračių ir pėsčiųjų tako atkarpa besidriekianti, nuo Karoliniškių stotelės iki A. P. Kavoliuko gatvės, bus įrengta užbaigus Laisvės pr. požeminės pėsčiųjų perėjos įrengimą. Saugi ir patogi, beveik 43 metrų ilgio, 4 metrų pločio nauja požeminė pėsčiųjų perėja bus užbaigta vasario mėnesį.

Nauja vaikų žaidimų aikštelė

Sostinės savivaldybė per trejus metus mieste planuoja įrengti net 130 naujų modernių vaikų žaidimų aikštelių. Nauja aikštelė jau įrengta Karoliniškėse – teritorijoje prie Sausio 13-osios g. 21.


Naujoje vaikų žaidimų aikštelėje – ne tik modernios sūpuoklės, bet ir įrengti suoliukai, kuriose patogiai galės prisėsti vaikus prižiūrintys tėveliai ar seneliai. Teritorijoje pastatytos ir šiukšliadėžės, o visa vaikų žaidimo aikštelės danga padengta skaldele.

Baigiama įrenginėti nauja mažojo futbolo aikštelė

Vilniaus miesto savivaldybė drauge su Kūno kultūros ir sporto departamentu įrengs mažojo futbolo aikštelę Karoliniškėse, Sausio 13-osios g. 17, Karoliniškių gimnazijos teritorijoje. Šalia mokyklos buvo prastos kokybės asfalto dangos nenaudojamos aikštelės, jų vietoje netrukus atsiras 22×44 m aptverta dirbtinės dangos mažojo futbolo aikštė. Visai šalia, už kelių metrų, pernai atnaujinta ir su Lietuvos krepšinio federacija įrengta atnaujinta krepšinio aikštelė.

Įrengta aikštele galės naudotis mokykla ir vietos bendruomenė, treniruotes čia galės rengti ir Vilniaus futbolo mokykla ir kitos organizacijos. Planuojama, kad aikštelė bus baigta dar šįmet.

Modulinis darželis – 120 naujų vietų mažiesiems

Kitąmet Vilniaus savivaldybė numato dar daugiau pokyčių Karoliniškėse – prie lopšelio-darželio „Strazdelis“ (I. Šimulionio g. 14) statys priestatą ir taip sukurs dar 120 vietų mažiesiems Karoliniškių gyventojams.

Karoliniškėse ir toliau bus tęsiama gyvenamosios aplinkos gerinimo programa ir dar daugiau dėmesio skiriama seniūnijos kiemams ir namų kvartalams. Kitąmet sostinės savivaldybė planuoja rekonstruoti „Ryto“ progimnazijos sporto aikštyną, kitų metų pavasarį bus baigta Laisvės prospekto požeminė perėja.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]