Susitikime su meru – apie saugesnį, žalesnį, šviesesnį Naujamiestį

Susitikę aptarti per metus nuveiktus darbus, naujamiestiečiai su Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi šįvakar diskutavo apie saugesnį, šviesesnį, žalesnį ir toliau besitvarkantį Naujamiestį. Šių metų susitikime vyravo pastebimai daugiau pozityvių atsiliepimų apie tvarkomą gyvenamąją aplinką, atnaujinamas viešąsias erdves, nes išties yra kuo pasidžiaugti ir pasidalyti idėjomis ką dar reikėtų nuveikti.

Gyventojai atkreipė dėmesį ir pasidžiaugė, kad matomi pokyčiai, kad programėle „Tvarkau Vilnių“ užfiksuotos problemos operatyviai sprendžiamos ir pažėrė siūlymų dėl eismo organizavimo, dviračių takų link Vingio parko, didesnės miestą tvarkančių bendrovių kontrolės, želdinių tvarkymo, domėjosi sparčiai atnaujinamu viešojo transporto parku.

Atnaujinta 1 km Naugarduko gatvės

Naugarduko gatvė taip, kaip atnaujinta šiemet, nebuvo tvarkyta apie 15 metų: išlygintos duobės ir rekonstruota danga, perkloti nauji šaligatviai, atsodinta veja, įrengtos nuovažos, kurias jau spėjo teigiamai įvertinti tėveliai su vežimėliais ir dviratininkai. Gatvė taip pat taps saugesnė eismo dalyviams – mažės automobilių greitis, gatvė taps draugiška dviratininkams. Atnaujintoje Naugarduko gatvės dalyje (tarp Smolensko ir Švitrigailos g.) siaurės (14 m pločio) važiuojamoji dalis, abipus gatvės tilps vienpusio eismo dviračių juostos.


Rekonstruota Geležinio Vilko gatvė

Geležinio Vilko gatvėje savivaldybės bendrovės „Grinda” kelininkai ištisai išasfaltavo beveik 4 kilometrų ilgio atkarpą, suremontavo šulinius ir atnaujino šaligatvius. Ši gatvė kapitališkai nebuvo remontuota daugiau kaip dešimtmetį. Geležinio Vilko gatve kasdien važiuoja maždaug trečdalis milijono vilniečių.

Toliau tvarkomi kiemai ir šaligatviai

Šiais metais Naujamiestyje buvo įrengti nauji šaligatviai tarp Jasinskio g. ir Gedimino pr., Birželio 23-iosios g., Statybininkų ir Vytenio gatvėse. Iš viso buvo įrengta daugiau kaip 1,2 km šaligatvių.

Rajone sutvarkyta daugiau kaip 20 daugiabučių kiemų: Birželio 23-osios g., Gynėjų g., S. Konarskio g., Muitinės g., Naugarduko g., Savanorių pr. Smolensko g., Statybininkų g. ir kt.

Šiais metais S. Konarskio gatvėje 27 (prie Jono Basanavičiaus progimnazijos) buvo įrengta „Kalbanti perėja“. Taip taip šioje gatvėje buvo atnaujintas perėjų, sankryžų, dviračių takų ženklinimas.

Nauja vaikų žaidimų aikštelė

Jau artimiausiomis dienomis savivaldybė pradės įrenginėti naują vaikų žaidimo aikštelę Žemaitės skvere. Tai bus modernus daugiafunkcinis kompleksas su įrenginiais vaikams iki 6 metų, bus ir uždengiama smėliadėžė mažiesiems. Naujomis vaikų žaidimų aikštelėmis Vilniuje jau džiaugiasi Viršuliškių, Karoliniškių, Fabijoniškių, Pašilaičių ir Šeškinės rajono gyventojai. Savivaldybė per trejus metus mieste planuoja įrengti net 130 naujų modernių vaikų žaidimų aikštelių.

Tvarkomi aikštynai prie mokyklų

Naujamiestyje šiemet atnaujinta dviejų sporto aikštelių asfalto danga prie Naujamiesčio vidurinės mokyklos T. Ševčenkos gatvėje ir prie daugiabučio namo Birželio 23-iosios g. 5. Kitąmet planuojama atnaujinti dar keleto aikštelių dangas, krepšinio stovus, lankus pagal sąrašą, kurį Naujamiesčio seniūnas pateikė savivaldybės Sporto skyriui. Kitąmet savivaldybės lėšomis bus pradėta mokyklinių stadionų futbolo aikščių žolės dangos atnaujinimo programa.

Nauji dviračių takai

Jau pradėti projektuoti takai palei Algirdo, Geležinkelio ir Dariaus ir Girėno gatves. Daugiau kaip 2,5 km jungtis patogiai sujungs stoties prieigas su Naujamiesčiu ir Naujininkais, o Algirdo gatvės jungtis taps pagrindine dviračių magistrale Naujamiestyje, vedančia link miesto centrinės dalies. Planuojama, kad raudono asfalto dviračių takai bus ne mažiau nei 3 metrų pločio. Tuo pačiu būtų tvarkomi ir kai kurie šių gatvių šaligatviai. Pavasarį, esant geriems orams, planuojama dviračių taką paženklinti ir Naugarduko gatvėje.

K+R (Kiss and Ride) stotelės

Naugarduko gatvėje prie Simono Daukanto progimnazijos ir Vilniaus kolegijos įrengtos penkios K+R (Kiss and Ride) stotelės, prie Jono Basanavičiaus progimnazijos (S. Konarskio g.) – 5 vietos, prie Šiuolaikinės mokyklos centro (Žygimantų g.) – 3 vietos. Tai prie pat mokyklų ir darželių ženklais sužymėtos trumpų sustojimo vietos, skirtos greit ir saugiai išleisti ar pasiimti vaikus, nesudarant spūsčių ir pasirūpinant, kad vaikai išties saugiai pasiektų pamokas ar būrelius.

Vilniuje baigti pagrindiniai Lukiškių aikštės tvarkybos darbai

Nuo šio rudens naujavilniečiai vėl gali įžengti į Lukiškių aikštę, lankytojams atvertą po rekonstrukcijos. Aikštėje per pusantrų metų buvo atlikti svarbiausi tvarkybos darbai, pagal realius pėsčiųjų srautus perplanuoti bei naujai išvedžioti takeliai. Pavasarį Lukiškių aikštė bus kur kas žalesnė nei iki šiol – joje sodinama apie 200 naujų medžių.

Savivaldybė šiemet tvarkė ne vien pačią aikštę, bet ir jos prieigas – Lukiškių gatvės atkarpoje tarp Vasario 16-osios g. ir J. Tumo Vaižganto g. paklota nauja asfalto danga, rekonstruojamas pėsčiųjų takas prie Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios, čia nusidrieks ir visiškai naujas dviračių takas. Po rekonstrukcijos ši gatvės atkarpa turės 3 eismo juostas, bus dvikrypčio eismo, su atskira viešojo transporto juosta.

Tvarkomas Vingio parkas

Vingio parkas yra daugumos Naujamiesčio gyventojų lankomiausia poilsio ir sporto vieta. Šiemet parke buvos atlikta daug tvarkymo darbų: sutvarkyti 7 km pėsčiųjų takų, atnaujinti suoliukai, šiukšliadėžės, takų žymėjimas, įrengta vaikų žaidimo aikštelė, įrengtos grilio zonos šeimų poilsiui, pasodinta daugiau kaip 2000 naujų pušaičių. Šiemet buvo apšviesta net apie 4 km atnaujintų pėsčiųjų ir dviračių takų, kurie iki šiol vakarais skendėjo tamsoje, o viso parko (178 ha) apšvietimą savivaldybė ketina modernizuoti per dvejus metus.

Naujovė – Kaimynijų programa

Meras pakvietė naujamiestiečius kurti kaimynijas: apie 20 tūkst. Naujamiesčio gyventojų gali susiburti į 99 kaimynijas (daugiau 60 hektarų teritorija) ir atsinaujinti savo gyvenamąją aplinką. Savivaldybė skirs net po 10 eurų už 1 kv. m atnaujinamos teritorijos.

„Pirmiausia padėsime tiems, kurie nori tvarkytis. Ir skirsime tiek lėšų, kiek bus norinčių tvarkytis“, – sakė miesto vadovas.

Būtent Naujamiestyje kuriasi viena pirmųjų Vilniuje kaimynija – S. Konarskio g. 10 renovuotų daugiabučių (449 butai) namų kaimynija turi parengtus kiemų sutvarkymo projektinius pasiūlymus. Apie 16 tūkst. kv. m ploto bendrame sklype suplanuota daug atnaujinimų: apsitverti sklypą tvora, įsirengti sporto ir žaidimų aikšteles su naujais įrenginiais, dviračių stovus, atsinaujinti želdynus, pravažiavimų ir automobilių statymo aikštelių dangą, įsirengti šiukšliadėžes, suoliukus, rekonstruoti priėjimus prie pastatų, atnaujinti šviestuvus ir kt. Paskaičiuota, kad 1 kv. m teritorijos sutvarkymo kainuos 35 Eur. Savivaldybei pridėjus po 10 eurų, gyventojams liks apmokėti po 25 Eur. Atnaujinimo darbai turės būti atlikti ne vėliau kaip per 2 metus.

Daugiau apie Kaimynijų programą: www.vilnius.lt/kaimynijos