Vilnius statys 5 naujas mokyklas

Sostinės savivaldybė per artimiausius kelerius metus statys net 5 naujas mokyklas ar jų priestatus Vilniuje. Apie 3 tūkst. naujų vietų moksleiviams atsiras tuose rajonuose, kuriuose labiausiai reikia naujų mokyklų – Pilaitėje, Verkiuose, Pašilaičiuose, Pavilnyje ir Žirmūnuose. Tai istorinis įvykis Vilniuje per visą atkurtą Nepriklausomybės laikotarpį, nes per pastaruosius beveik tris dešimtmečius Vilniuje iškilo viena nauja mokykla (Balsiuose).

Vilnius sparčiai augantis miestas – per pastaruosius ketverius metus mokinių skaičius išaugo beveik 4 tūkstančiais: jei 2014 metais Vilniuje mokėsi apie 66 tūkst. moksleivių, tai šįmet rugsėjo 1-ąją į mokyklas atėjo jau daugiau kaip 70 tūkst. mokinių.

Balsiuose
Pirmoji sostinėje duris atvers nauja šiuolaikiška pradinė mokykla Balsiuose. Parengus techninį projektą, jau kitų metų vasarą prasidės statybos darbai. Tai bus dviejų korpusų pastatas, kuriuos tarpusavyje sujungs įstiklinta galerija, vitrinos tarnaus kaip natūralios šviesos šaltiniai koridoriams. Abu korpusai turės vidinius kiemus. Naująją mokyklą jau 2019 metų rudenį galės lankyti apie 600 mokinių.

Pašilaičiuose
Iki 2019-ųjų pabaigos nauja progimnazija (11 tūkst. kv. m dydžio) atsiras ir Pašilaičiuose. Ji bus statoma greta dabartinės Gabijos gimnazijos, kurioje moksleiviams nebeteks mokytis dviem pamainomis, kaip iki šiol. Naujame Gabijos gimnazijos priestate mokysis apie 950 mokinių.

Pilaitėje
Dar viena mokykla bus statoma sparčiausiai sostinėje augančiame rajone – Pilaitėje. Pastačius ją, seniūnijoje veiks jau dvi progimnazijos ir viena gimnazija. Naujoje Pilaitės mokykloje mokysis daugiau kaip 700 mokinių. Savivaldybė jau pradėjo būsimos mokyklos projektavimą, kuris truks iki kitų metų rudens, o statybas planuojama pradėti 2019 metų pradžioje. Šiame rajone planuojama statyti ir du naujus darželius.


Žirmūnuose
Prie Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijos Žirmūnuose planuojamas naujas priestatas, kuriame galės mokytis dar apie 300 mokinių. Dviejų aukštų, daugiau kaip 1500 kv. m ploto priestatas apjungs du esamus korpusus. Priestate bus įrengtos 4 klasės, sporto salė su pagalbinėmis patalpomis, biblioteka, skaitykla, choreografijos klasė. Dar šiemet ketinama baigti rengti techninį projektą, o iki 2019 metų pavasario pastatyti priestatą.

Pavilnyje
Pavilnyje, šalia „Vilnies“ mokyklos iškils naujas dviejų aukštų (1664 kv. m) priestatas, kuriame mokysis apie 300 mokinių. Priestate bus įrengta 10 klasių, informatikos kabinetas, 190 kv. m multifunkcė aktų salė su scena, kuri galės būti naudojama ir kaip valgykla. Antrajame aukšte bus sukurta poilsio erdvė pertraukoms. Parengus projektą, kitų metų pavasarį ketinama pradėti ir statybos darbus. Tikimasi, kad moksleiviai naują mokyklą lankys jau 2019 metais.

Skaičiuojama, kad naujų mokyklų statyboms prireiks 32,2 mln. eurų.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt