Vilniaus Kalėdų eglė sutvisko 70 tūkstančių lempučių!

Šiandien vilniečiai ir miesto svečiai po ilgo laukimo išvydo vieną ryškiausių Kalėdų eglių Europoje, kuri sutvisko net 70 tūkst. lempučių. Stebint didžiulei miniai susirinkusiųjų, Vilniaus meras Remigijus Šimašius su šeima Katedros aikštėje paskelbė Kalėdų sostinėje pradžią ir pakvietė vilniečius bei miesto svečius drauge sutikti gražiausias metų šventes Vilniuje.

Vilnius nenustoja stebinti savo išskirtinėmis ir įspūdingomis Kalėdų eglėmis – tviskanti 27 metrų aukščio eglė suformuota iš 70 tūkstančių lempučių, jai išpuošti panaudota beveik 900 žaisliukų, o bendras kompozicijos plotas – daugiau nei 2500 kv. m. Apie Vilniaus Kalėdų eglę, jos puošybos subtilybes, pasiruošimą šventiniam laikotarpiui – interviu su Vilniaus Kalėdų eglės autoriumi Dominyku Koncevičiumi.


Kaip gimė šių metų Vilniaus eglės puošybos idėja?
Praėjusių metų Kalėdų eglės idėja gimė labai spontaniškai ir lengvai, o šių metų sumanymą teko racionaliau apgalvoti. Pradinis eglės puošybos taškas – praėjusių metų kompozicija. Norėjosi palikti visus pernai sužavėjusią eglutės skraistę, bet taip pat sukurti ir kažką naujo, nematyto. Pagrindinę idėją brandinau pats, bet tarėmės ir su komanda. Eglės puošimo idėjos gimsta labai įvairiai ir spontaniškai, besišnekučiuojant per kavos pertraukėlę, vaikštant po miestą, ar tiesiog namuose prieš užmiegant. Idėją Katedros aikštėje pavyko puikiai išpildyti.

Kodėl pasirinkta purpurinė spalva ir snaigės motyvas?
Švelniai purpurinę pasirinkome kaip naują projekto aspektą, nes ši spalva nėra plačiai naudojama Lietuvos Kalėdų puošyboje. Norėjosi žengti drąsų žingsnį. Snaigės idėją padiktavo praėjusių metų eglutės skraistė ir techninės girliandų variacijų galimybės.

Ar labai nerimaujate prieš įžiebimą?
Didžiausias nerimas būna prieš pradedant konstruoti eglę. Daug kartų viską perskaičiuoju, permąstau visą montavimo procesą, nes laiko tam nėra daug.
Prieš pat įžiebimą nerimo jau praktiškai nebelieka, nes viskas jau būna atlikta, išbandyta, o galvoje jau sukasi kiti šiais metais laukiantys projektai. Mūsų kūrybinis kolektyvas visada galvoja, ar mums patiems bus įdomu įgyvendinti projektą.

Kada iš tiesų prasideda pasiruošimas Kalėdoms?
Praktiškai tai prasideda iškart po eglės nupuošimo. Net montuojant šių metų projektus jau planuojame, ką kitas metais darysime kitaip, ką galime dar patobulinti. Besidarbuojant gimsta naujų projektų idėjos.

Ko reikia, kad eglė patiktų daugeliui žmonių?
Tiesą sakant, sėkmės formulės nežinau. Sunku nuspėti, ar idėja patiks visiems. Turbūt reikia tiesiog nuoširdžiai su meile ir atsakomybe atlikti savo darbą kaip galima geriausiai. Labai daug reiškia ir pirmosios Kalėdų eglės fotografijos, nes dauguma eglę pirmą kartą pamato savo išmaniųjų telefonų ar kompiuterių ekranuose. Labai malonu, kad daugumai žmonių patinka, ką mes darome ir tai įkvepia tolimesniems darbams. Didžiausias džiaugsmas po ilgos darbo dienos nuvažiuoti į Katedros aikštę ir pasivaikščioti tarp eglute besigrožinčių žmonių.

Girdėjome, kad jūs puošiate ir Rygos kalėdinę eglę?
Taip, „Švenčių studija“ jau daug metų prisideda ir prie Rygos miesto papuošimo. Kiekvieno miesto eglė mums yra vienodai svarbi ir miela, į kiekvieną projektą įdedame maksimaliai laiko ir pastangų, kad ji atrodytų kiek įmanoma geriausiai, nepriklausomai nuo miesto dydžio. Žinoma, puošiant eglę Vilniaus Katedros aikštėje atsakomybė didesnė, nes tai ir visos Lietuvos eglė, šalies kalėdinė vizitinė kortelė. Be to, ji yra didžiausia ir techniškai sudėtingiausia.

Kokios eglių puošimo mados sklando pasaulyje?
Aš netgi specialiai nesidomiu kitų darbais, bet, žinoma, pastebiu įdomesnius projektus pasaulyje. Jeigu nepastebiu, tai kas nors parodo. Lietuva ir taip yra viena iš gražiausiai Kalėdoms besipuošiančių šalių ir daug kas dairosi į mus. Kaip pavyzdį galėčiau paminėti 2015 metų eglę Katedros aikštėje. 2016 metais kelios eglės visame pasaulyje buvo akivaizdžiai „įkvėptos“ mūsų projekto.


Vilniaus Kalėdų eglutę šįmet elektra nemokamai aprūpins nepriklausomas energijos tiekėjas „Enefit“. Tai šventinė bendrovės dovana vilniečiams ir miesto svečiams.

Daugiau informacijos apie šventinius renginius sostinėje: http://kaledossostineje.lt

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt