Vilnius Lietuvos šimtmetį kviečia švęsti keliaujant laiku

Vilnius Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį kitąmet pasiryžęs švęsti visą savaitę – nuo vasario 9 iki 18 d. Jos metu, kaip skelbia Vilniaus miesto savivaldybė, bus siekiama visą sostinės senamiestį nukelti šimtmečiu atgal – į 1918-uosius. Būtent šią savaitę numatyta gausiausiai renginių ir šventės akcentų: norima įtraukti kuo daugiau restoranų bei barų, bus rengiamos nemokamos ekskursijos po Vilnių, svarbiausius Nepriklausomybės akto laikotarpio pastatus žymės specialus apšvietimas, mieste bus dalijamas senovinis leidinys, o viską vainikuos koncertas Katedros aikštėje su iki šiol nematytu moderniu sprendimu – Šimtmečio varpu.

„Vilnius ir tada, 1918-aisiais, buvo įvykių centre, ir dabar čia yra – sostinė rodo kryptį ir užduoda toną. Todėl norime, kad šios Lietuvai be galo reikšmingos datos sukaktis netaptų tik oficioziniu minėjimu. Vilnius buvo, yra ir bus atviras miestas, todėl į šimtmečio šventimą sieksime įtraukti kuo daugiau vilniečių ir miesto svečių. Pagrindinis šventės akcentas – kelionė laiku, kurios metu vaizdu, skoniu bei garsu Vilniaus senamiestį nukelsime į tuos lemtingus Lietuvai 1918-uosius”, – teigia Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Pasak jo, artėjanti Vasario 16-oji pasižymės ne tik jau atpažįstamais akcentais, kaip trispalvių šviesoforų akcija, laužais Gedimino prospekte (tik šįkart jų – net šimtas), jaunimo eitynėmis, nemokamomis ekskursijomis, tačiau ir naujomis, netikėtomis idėjomis – bendradarbiavimu su restoranais kuriant šimtmečio senumo skonius bei atmosferą, „pasendintais” gatvių pavadinimais, Trispalvės formavimu iš apšviestų tiltų bei interaktyviu Šimtmečio varpu.

„Vasaris nėra pats palankiausias mėnuo šventei orų prasme, todėl norime sukurti šiltą atmosferą visame mieste bei į centrą privilioti kuo daugiau žmonių. Jeigu sostinėje jus pasitiks pasendintos reklamos, tarpukario laikus primenančios restoranų iškabos, specialūs to laikmečio patiekalai bei skambanti muzika – esu tikras, visos šios detalės bei atmosfera padės nusikelti į 1918-ųjų Vilnių, kur buvo atkurta Lietuva”, – sako Vilniaus meras.

R. Šimašius prie šios idėjos kviečia jungtis visus norinčius – tą vasario savaitę kiekvienas gali prisijungti kūrybingai: vilniečiai – vizualiai pasendindami savo socialinių tinklų paskyrą, verslas – sukurdami tarpukario stiliaus reklamas, iš kurių įdomiausios bus skelbiamos ir specialiai šimtmečio proga išleistame Vilniaus naujienų laikraštyje.

Nebus pamiršti ir svarbiausi to laikmečio asmenybės bei pastatai – signatarų nuotraukos bei sentencijos papuoš Vilniaus viešąjį transportą, o dešimt svarbiausių šimtmečio pastatų bus pažymėti specialiu trispalviu apšvietimu.

Tautos patriarchui Jonui Basanavičiui pagerbti planuojama sukurti didžiausią gyvą instaliaciją, kuriai prireiks kelių šimtų barzdočių.

Visi renginiai, į šventę įsitraukę restoranai, barai bei viešbučiai, taip pat ir gausybė senųjų Vilniaus nuotraukų jau netrukus bus skelbiami specialiame Vilniaus žemėlapyje adresu www.vilnius1918.lt

Vilniuje planuojamų Lietuvos valstybės atkūrimo renginių bei akcentų sąrašas:

• Šventinės savaitės (vasario 9-18 d.) kelionė laiku, įtraukiant restoranus, viešbučius, kitas viešąsias įstaigas, verslą bei visus norinčius prisijungti prie šventimo.
• Šimtmečio varpas Katedros aikštėje.
• Nemokamos ekskursijos, kviečiančios pažinti senąjį Vilnių.
• 100 simbolinių laužų Gedimino prospekte.
• Gyva instaliacija „Basanavičiaus barzda”.
• Svarbiausių šimtmečio pastatų simbolinis apšvietimas.
• Trispalvių šviesoforų akcija Gedimino prospekte.
• Signatarų sentencijos ant viešojo transporto Vilniaus mieste nuo sausio mėnesio.
• Trispalvis tiltų apšvietimas.
• Senovinis Vilniaus naujienų leidinys.
• Spektaklis „Žalia gyva“ vaikams (pagal su mokyklomis iš anksto suderintą grafiką).
• Lietuvos valstybės atkūrimo dienos koncertas Katedros aikštėje.
• Lietuvos jaunimo patriotinė eisena „Valstybingumo keliu“ (Katedros aikštė-Rasų kapinės).

Daugiau informacijos rasite socialiniame tinkle:

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt